4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Kup idealną deskę do snowboardu!

Kup idealną deskę do snowboardu!

22-12-2020

Sporty zimowe w ostatnim czasie zyskały sporą ilość zwolenników. Wynika to z wielu czynników, a wśród najważniejszych należy mobilność ludzi oraz rozwój zimowej turystyki. Dotyczy to zarówno Polski, jak i pozostałych państw mających dostęp do gór. Nic dziwnego, gdyż to bardzo atrakcyjne formy aktywności na śniegu. Jedną z nich jest snowboard, który jest ciekawą alternatywą dla klasycznych nart. Przekonaj się, co warto wziąć pod uwagę w trakcie zakupu nowej deski do snowboardu!

  1. Idealna deska dla początkujących
  2. Parametry, jakie należy wziąć pod uwagę w trakcie zakupu
  3. Szeroki wybór desek typu snowboard
  4. Design i styl, który Cię zdefiniuje na stoku!

Idealna deska dla początkujących

Snowboard to zimowy sport, który z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Pokochało go już wielu konsumentów na całym świecie! Łączy w sobie możliwość zjazdu ze stoku z nutką ekstremalnych doznań, których wielu z nas poszukuje. Jednocześnie styl jazdy jest zupełnie inny, niż w przypadku znanych od wielu lat nart. Zatem przekonaj się, co należy uzwględnić kompletując zestaw dla przyszłego snowboardzisty! Deska do snowboardu to podstawa dla licznych miłośników tego sportu!

Z pewnością planując zakup deski warto pamiętać o kilku parametrach, jakie należy uwzględnić w trakcie doboru idealnego produktu. Należy wziąć przede wszystkim pod uwagę: stopień zaawansowania w snowboardzie, preferowany styl jazdy oraz gabaryty. W ostatnim przypadku bardzo ważny jest wzrost i waga osoby, dla której dobierana jest deska. Elementem, który powinno się wziąć pod uwagę jest również rozmiar buta. Parametry te wpływają na dobór odpowiedniej szerokości oraz długości deski, dzięki czemu zyskuje się niezbędną stabilność. Warto zauważyć, że wielu producentów desek do snowboardu podaje gotowe tabele zawierające zestawienie wzrostu i wagi. Dzięki temu można znacznie łatwiej dobrać odpowiednią długość deski.

Parametry, jakie należy wziąć pod uwagę w trakcie zakupu

Kolejnym parametrem jest wspomniany styl jazdy, ale i stopień zaawansowania w tej zimowej dyscyplinie sportu. Na rynku można znaleźć wiele produktów, które różnią się twardością (Flex) oraz rodzajem (Rocker oraz Camber). Osobom początkującym zaleca się dobór deski, która gwarantuje dobrą kontrolę oraz stabilność w czasie jazdy. Dodatkowo powinna "wybaczać" błędy początkującego, co podnosi poziom bezpieczeństwa na początku przygody z tym sportem. W późniejszym okresie również. Dlatego najczęściej polecanymi produktami dla tych osób są deski o konstrukcji Flat lub Rocker. Osobom bardziej zaawansowanym przypadnie do gustu z pewnością deska typu All Mountain. 

Snowboard to dla wielu sport idealny. Pragnąc mieć uniwersalny produkt, warto z pewnością wybrać deskę Flat. Posiada ona płaski profil. Jest także bardzo stabilna w czasie jazdy oraz łatwo się na niej skręca. Typ ten doskonale sprawdzi się w prawie każdych warunkach, dlatego polecany jest nawet osobom początkującym. Deska Rocker zapewnia znacznie lepszą swobodę jazdy oraz zwrotność. Dodatkowo zapobiega wcinaniu się krawędzi. Wybierając ten model, nadal można popełniać błędów. Typ ten sprawdzi się na wielu rodzajach śniegu. Natomiast deska All Mountain to dobry wybór, jeśli osiągnęło się już bardziej zaawansowany poziom oraz planuje się zakupić deskę na dłużej. Należy podkreślić, że wbrew pozorom to bardzo uniwersalny typ deski wybaczający sporo błędów. Z pewnością przypadnie do gustu wielu miłośnikom tego zimowego sportu. Jaki model, ale i marka spełni Twoje oczekiwania?

Szeroki wybór desek typu snowboard

Dzisiejszy rynek oferuje konsumentom bardzo szeroki i zróżnicowany wybór, jeśli chodzi o deski do snowboardu. Warto zauważyć, że przede wszystkim deski zostały sklasyfikowane według typu. Mianowicie: All Mountain, Freestyle, Freeride czy inne. Ich rozpiętość cenowa jest przeogromna, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo należy wspomnieć o różnych profilach do wyboru, czyli: Camber, Flat, Hybrid, Rocker oraz pozostałych. Snowboard to także wiele cenionych marek, wśród których należy wymienić: Atomic, Burton, Capita, F2, Flow, Gnu, Genetics, Head, K2, Jones, Lib Technologies, Nitro, Nidecker, Raven, Oxygen, Ride, Roxy, Santa Cruz, Salomon, Sims czy Screw. Parametrów dodatkowo definiujących produkt, jakim są deski snowboardowe jest znacznie więcej. Dlatego w bardzo szybki i prosty sposób można znaleźć nową deskę!

Design i styl, który Cię zdefiniuje na stoku!

Poza standardowymi parametrami określającymi deskę do snowboardu, wpływającymi na bezpieczeństwo jazdy. Warto z pewnością zwrócić uwagę na styl wykonania deski, ale i jej ogólny wygląd. Produkt ten dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można skomponować własny zestaw na stok. Począwszy od wspomnianej deski, poprzez wiązanie i buty, ubiór, a skończywszy na kasku czy goglach ochronnych. Sprawia to, że każda osoba uprawiająca ten sport może czuć się komfortowo i jednocześnie dobrze wyglądać!
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna