4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Imprezy integracyjne » Arktyczna przygoda

Arktyczna przygoda
Laponia: położone za kołem polarnym północne rejony Szwecji, w tym okolice Kiruny, to nieograniczona przestrzeń i wspaniałe krajobrazy; zimą to lodowa płaszczyzna lśniąca w świetle bajecznej zorzy polarnej. Tu, w migotliwym blasku północnych świateł zobaczysz stada reniferów i łosia przemykające pod ścianą lasu; ujadanie psów zaprzęganych do sań sprawi, że poczujesz się niczym kurier z powieści J.O. Curwood'a - w końcu znajdujesz się na tej samej szerokości geograficznej, co środek Grenlandii i legendarna Zatoka Hudsona!

W ciągu kilku dni w Arktyce (!) doświadczysz choć części wrażeń, będących codziennością dla ludów żyjących w tym surowym klimacie. Czekają na Ciebie zimowe środki transportu: psie zaprzęgi, skutery śnieżne, sanie ciągnięte przez renifery... Czasem będziesz poruszać się na własnych nogach, korzystając z rakiet śnieżnych lub nart, a po przybyciu na miejsce sam zadbasz o życiodajny ogień i przyniesiesz wodę z przerębla wywierconego w grubym lodzie. Ludzie Północy, Saami, podzielą się mądrością i doświadczeniem hodowców reniferów; spróbujesz lapońskiego rodeo i przekonasz się, czy łatwo jest złapać renifera na lasso. Skoro o reniferach mowa... Być może tak bardzo spodoba Ci się noc spędzona pod reniferzą skórą w lodowym hotelu, że postanowisz zbudować własne igloo?

O wrażeniach dnia porozmawiasz w tradycyjnej saunie lub przy szklaneczce prawdziwego szwedzkiego glöggu.Dzień 1.
Wylot z Polski, przez Sztokholm, do Kiruny; wieczorna adaptacja w zimowych warunkach; nocleg w klasycznym hotelu.

Dzień 2.
Zew Północy - arktyczna przygoda rozpoczyna się mocnym akcentem!
Czeka Cię wycieczka w przeszłość; wyobraź sobie, że co rano, zamiast odśnieżać samochód, zganiasz do sań stado rozbrykanych psów!

>Rano: Psie zaprzęgi - zapoznanie z psami i techniką powożenia, zaprzęganie sań, wycieczka własnymi zaprzęgami; w przerwie lunch w tradycyjnej chacie, gdzie przygotowuje się posiłek na samodzielnie rozpalonym ogniu.

Wracamy do współczesności, jednak przekonamy się, że cztery ściany i dach to zbyteczny luksus, a najlepszym środkiem dotarcia tam, gdzie nie prowadzi żadna droga, jest skuter śnieżny. Nie bez racji jedna z marek skuterów znaczy tyle, co ‘śnieżny kot’. Koty te dowiozą nas w miejsce, gdzie nie dociera światło cywilizacji i bez przeszkód można zachwycać się spektaklem ‘Aurora borealis’.

>Wieczorem: Obserwacja zorzy polarnej: wyjazd na skuterach śnieżnych, sauna.Dzień 3.
Sam zdecyduj, czy masz w sobie żyłkę eksploratora czy budowniczego. Do wyboru masz spacer przez śnieżne bezdroża zakończony wizytą w podziemnym świecie lub wyzwanie konstrukcyjne przy budowie igloo. Tak czy inaczej, czeka Cię dzień pełen śniegu!

>Wędrówka do najdłuższego systemu jaskiń w Szwecji: docieramy tam na skuterach i rakietach śnieżnych, eksploracja jaskiń. / Budowanie igloo.

>Nocleg w słynnym Hotelu Lodowym ( - 5 ˚C ), sauna.

Dzień 4.
Fusion, czyli najmodniejszy miks historii z nowoczesnością. Poznasz sekrety hodowli reniferów i ujarzmisz renifery konie mechaniczne.

>Rano: Wizyta u Saami - spotkanie z Lapończykami i ich reniferami, łapanie renifera na lasso, przejażdżka saniami, tradycyjny posiłek z reniferzyny (!).

>Popołudnie: adaptacja przed powrotem do miejskiego stylu życia. Ice driving - szkolenie z jazdy samochodem po lodzie; sauna.

Dzień 5.
Powrót: wylot z Kiruny, przez Sztokholm, do Polski

Nie będzie łatwo! Pomożemy Ci w doświadczaniu, jednak to Ty musisz pokonać swoje przyzwyczajenia, zimno i wszechobecną dominację przyrody. W zamian gwarantujemy, że odtąd nie będziesz mógł doczekać się kolejnej zimy!

UWAGA: Istnieje niebezpieczeństwo, że po powrocie zatęsknisz za wyciem psów do świateł zorzy, a jedynym przykryciem, jakie spełni Twoje oczekiwania, będzie skóra renifera...

Zapraszamy do Skandynawii!

Termin: na zamówienie (1. stycznia - 15. kwietnia (może zostać skrócony ze względu na warunki atmosferyczne); istnieje również możliwość realizacji programu od początku grudnia, jednak z wykluczeniem noclegu w Hotelu Lodowym.)
Cena: na zamówienie
Szczegóły oferty: Hotel lodowy Szwecja

W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt: ka@4risk.net
Autor programu: Katarzyna Brocka
Wszystkie zdjęcia pochodzą ze stron: www.sleddog.se oraz www.kirunalapland.se.Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna