4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Ekstremalne wyczyny » Blog Aktywnych » Podróże - clou życia człowieka

Podróże - clou życia człowieka

26-05-2014

Mówi się, że każdy człowiek szuka swojego życiowego clou. Dla jednych to motocykle, dla innych auta, sport, szachy, karty lub podróże. Cała zabawa polega na tym, że turystykę możemy łączyć z innymi, niedomowymi pasjami. Dlaczego niedomowymi? Ponieważ meritum podróżowania to wyjście za bramę swojego podwórka i wyruszenie przed siebie, w zaplanowane lub całkowicie spontaniczne miejsce.

Gdzie podróżować? Nie ma na to jednej odpowiedzi. Jedni wolą zostać w Polsce, inni zwiedzają zagraniczne zakątki. Jedni wybierają się na zaplanowane przez biura podróży wycieczki inni brzydzą się takimi rozwiązaniami twierdząc, że to zabija ducha turystyki. Dla jednych lepszym rozwiązaniem jest wygodny hotel, dla innych namiot i niezaplanowane podróże, które potrafią prowadzić dookoła świata. Wszystko tak naprawdę zależy od człowieka, od jego podejścia oraz od pragnień. Nie zmienia się tylko jedno, ogólna geneza podróżowania. Przemieszczanie się z punktu A do punktu B, C, D i tak dalej to clou podróży. Najpiękniejsze są nowe miejsca, które dostarczają wspaniałych przeżyć, krajobrazów oraz innych niespotykanych wrażeń. Wspaniałe jest także to, że możemy poznawać inne kultury, inne języki. Innych ludzi. Nie zamykajmy się na świat, nie spędzajmy wakacji w domowych czterech ścianach - wyjedźmy, poznajmy życie. Jest ono zbyt krótkie, aby sterczeć w jednym miejscu i bać się podejmowania turystycznych decyzji. Nie zasłaniajmy się pieniędzmi, które wcale nie są kluczowe dla udanych wakacji.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna