4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Ekstremalne wyczyny » Blog Aktywnych » Sport to zdrowie

Sport to zdrowie

26-05-2014

Od zarania dziejów powtarza się, że sport to zdrowie. Dlaczego? Jaka magia tkwi w sporcie, który uprawiamy i który daje tyle radości oraz pożytku zdrowotnego? Naukowcy próbują wyjaśnić tą zagadkę poprzez trening ciała i umysłu. Osoby pozytywnie nastawione do życia zasłaniają się za endorfiną, która stają się piedestałem codzienności i sportu. Czym tak naprawdę jest sport i zdrowie?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się trudna. Zacznijmy od tego, że spot to ekstremalnie ogólne zagadnienie. Sportem nazywamy biegi, jazdę rowerem, ale także szachy lub sporty motorowe. Wydaje się, że wszystko, co rozwija, zmusza o myślenia oraz wysiłku fizycznego lub intelektualnego można przypisać do kategorii sportu. Tak właśnie jest. Dlaczego natomiast sport ma tak wielkie przełożenie na zdrowie i psychikę? Wyjaśnia to zmiana otoczenia, zmiana codzienności, ruch, endorfiny i przekonanie, że ćwicząc stajemy się coraz to lepsi. Dlatego sport to ikona zdrowia. Oczywiście nie unikniemy w ten sposób śmierci, ale drastycznie wydłużymy średnia życia, co pozwoli nam cieszyć się codziennością jeszcze dłużej. Dlatego potocznie mówi się, że sport to zdrowie i przepustka o szczęścia. Potwierdzą to zarówno ci, którzy ćwiczą, jak i wszyscy, którzy nie są związani ze sportem (i odczuwają konsekwencje takiego postępowania). Warto ćwiczyć, warto mieć za hobby dyscyplinę sportową, warto przy okazji zwiedzać i cieszyć się tak kruchym i krótkim życiem. Niech ten artykuł będzie motywacją dla wszystkich, którzy chcą zacząć ćwiczyć!
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna