4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Ziemia » Body blading

Body blading

Body blading (buggy rollin) jest sportem ekstremalnym, który polega na zjazdach stromymi asfaltowymi drogami w aerodynamicznym kombinezonie z zamontowanymi rolkami z tworzywa sztucznego. Kółka umieszczone są na stopach, kolanach, tułowiu i ramionach.

Strój został stworzony w 1994 roku przez JeanaYvesaBlondeau, (na zdjęciu), który jest jednym z najlepszych body bladerów na świecie.Jazda jest podobna do jazdy na zwykłych rolkach. Zwłaszcza jej początek. Body blading rozpoczyna się rozpędzając na nogach w celu uzyskania prędkości początkowej, po czym przyjmuje się pozycję horyzontalną na brzuchu i rozpoczyna zjazd. Utrzymując takie ułożenie ciała body blader, ze względu na małe opory powietrza jest w stanie osiągnąć bardzo duże prędkości. Rekord należy do wynalazcy kombinezonu i wynosi 116 km/h. Zmianę kierunku jazdy uzyskuje się poprzez balansowanie ciałem, jak widać na filmie powyżej.Body blading wymaga długiego treningu i szczególnie silnych mięśni karku, które w mało komfortowej pozycji muszą utrzymywać głowę około 10 cm nad powierzchnią asfaltu. Body blader wprawdzie wyposażony jest w specjalny kask, ale przy rozwijanych prędkościach nie należy raczej testować jego wytrzymałości na ścieranie :)

Autor:
Marcin Szczęsny / 4risk.netCopyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna