4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Jaki orbitrek wybrać?

Jaki orbitrek wybrać?

05-09-2022

Wśród sprzętów chętnie wybieranych do domowych siłowni jest orbitrek. Staje się narzędziem świetnie wpływającym na formę, umożliwia zrobienie szybkiego treningu, a także wspomaga w utrzymaniu efektów po zajęciach z trenerem personalnym. Nic więc dziwnego, że orbitreki zrewolucjonizowały sposób podejścia do fitness, a użytkownicy cenią je za to, że pozabija poprawić kondycję i zrzucić nadprogramowe programy. W sklepach znaleźć można przede wszystkim urządzenia magnetyczne i elektromagnetyczne.

Jaki system regulacji oporu?

To najważniejsze kryterium, które rozróżnia dwa podstawowe  typy orbiterów. W tych magnetycznych – na przykład 32m2treningu.pl/orbitrek-magnetyczny-hms-h9249.html opór jest generowany przy pomocy pola magnetycznego na koło zamachowe z obu stron. Są one zamocowane na specjalnym ramieniu i się przyciągają, hamując tym wszystkim co pomiędzy. W efekcie im są bliżej, tym więcej siły musi włożyć trenujący, by wprawić koło w ruch. W orbiterach magnetycznych regulacja odbywa się ręcznie lub przy pomocy komputera. W manualnym wariancie kręci się pokrętłem, który oddala lub przybliża ramię z magnesami do koła zamachowego. Natomiast komputer będzie sterować silnikiem, który porusza ramię. W tym drugim wypadku urządzenie jest wyposażone w niewielki wyświetlacz LED, co pozwala na bieżąco zmieniać ustawienia. Jest to bardzo wygodna opcja. Orbitreki magnetyczne są ciche, tanie i wyróżniają się płynnością działania. Mają również wbudowane różnego rodzaju programy, co niewątpliwie ułatwiać będzie trening.

Elektromagnetyczny trening

W tym wypadku technologia poszła już dalej i orbitreki są wyposażone w elektromagnes, który sterowany jest za pomocą komputera. Dzięki temu można zwiększać płynnie siłę hamowania. Te urządzenia są najczęściej wykorzystywane przez kluby fitness i profesjonalistów. Są niezawodne, dają duże możliwości, ale pobierają też sporo prądu.  Jak widać, wybór konkretnej opcji będzie po prostu uzależniony od potrzeb. Sam orbitrek swoją popularność zawdzięcza skuteczności i prostocie. Ten rower eliptyczny rewelacyjnie będzie się sprawdzać przy ćwiczeniach kardio w domu, ponieważ łączy zalety bieżni, rowerka stacjonarnego i steppera. Można się więc poczuć jak w czasie górskiej wycieczki, intensywnej jakości czy też biegania na nartach i to w zaciszu własnego domu. Przede wszystkim w czasie treningu na orbitreku są angażowane mięśnie nóg. Z drugiej strony zmniejsza się obciążenia, więc osoby, które ze względu na problemy ze stawami nie mogą biegać, bez problemu zamienią jogging na ćwiczenia na orbitreku. Poza tym sama technika biegu na urządzeniu wymusza przemieszczanie się ruchem przód-tył, więc angażuje się dość sporo mięśni, a tym samym da się świetnie wyrzeźbić sylwetkę.






Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna