4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Igrzyska Olimpijskie 2024: Oczekiwania wobec formy zawodników

Igrzyska Olimpijskie 2024: Oczekiwania wobec formy zawodników

14-03-2023

Rok 2023 w letnich dyscyplinach olimpijskich to kluczowy czas przygotowań oraz walki o przepustkę do udziału w najważniejszej imprezie sportowej czterolecia. Już teraz jednak możemy mieć oczekiwania wobec wybranych reprezentantów Polski, że w 2024 roku powalczą o medal. Do tego grona należą m.in.: lekkoatleci, siatkarze, pływaczka Katarzyna Wasick, czy też specjalistka od wspinaczki sportowej Aleksandra Mirosław.

Najważniejsze dyscypliny olimpijskie dla biało-czerwonych

Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu zbliżają się wielkimi krokami. Już tradycyjnie dla Polaków najważniejszych powinno być kilka dyscyplin sportowych. W sportach drużynowych liczymy na naszych siatkarzy, którzy pod wodzą Nikoli Grbicia chcą powalczyć o medal. Tradycyjnie mocni powinniśmy być w lekkoatletyce. Na ostatnich igrzyskach 2020 po medale sięgali m.in.: Anita Włodarczyk, Wojciech Nowicki, Dawid Tomala, Maria Andrejczyk, Paweł Fajdek, Patryk Dobek, czy też sztafety 4x400 metrów. Ważny jest także tenis, gdzie wystąpić powinni m.in.: Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz. Kolejne kluczowe dyscypliny olimpijskie dla biało-czerwonych to m.in.: kajakarstwo, wioślarstwo, czy też zapasy. Do tego grona mogą dołączyć także wspinaczka sportowa i siatkówka plażowa.

Na kogo liczymy najbardziej?

Do rozpoczęcia igrzysk jeszcze trochę, jednak już teraz możemy mieć oczekiwania wobec wybranych sportowców. Po raz pierwszy speed climbing we wspinaczce sportowej będzie konkurencją medalową. Tu dominatorką i rekordzistką świata jest Aleksandra Mirosław i liczymy na jej walkę o złoto. Nie bez szans są również pozostali reprezentanci Polski. Polska lekkoatletyka zaliczana jest do europejskich potęg i wierzymy w to, że z Paryża lekkoatleci również wrócą z workiem medali. Wśród medalistów mogą pojawić się m.in.: Pia Skrzyszowska, Natalia Kaczmarek, Anita Włodarczyk, Katarzyna Zdziebło, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, czy też Dawid Tomala.

Coraz lepiej na plaży prezentują się Michał Bryl i Bartosz Łosiak i również już teraz wymieniani są w gronie kandydatów do medalu. Siatkarze w hali będą chcieli przełamać klątwę igrzysk i w końcu dostać się do strefy medalowej. Oczy Polaków będą zwrócone także na Katarzynę Wasick, która jest nadzieją medalową w pływaniu. Na tenisowych kortach o medal mogą powalczyć Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Z zapartym tchem będziemy również oglądać występy naszych kajakarzy, wioślarzy, żeglarzy i zapaśników. Te konkurencje mogą dostarczyć kibicom sporo emocji i przynieść Polakom upragnione medale.

Aleksandra Mirosław faworytką do medalu w Paryżu

Bez dwóch zdań Aleksandra Mirosław jest polską nadzieją na medal w Paryżu. To specjalistka od konkurencji speed climbing we wspinaczce sportowej. Na koncie ma dwa tytuły mistrzyni świata, dwa tytuły mistrzyni Europy, a także rekord świata w tej konkurencji. Teraz po raz pierwszy zostaną rozdane w niej medale olimpijskie i liczymy na to, że ten pierwszy złoty zawiśnie na szyi Polki. Na poprzednich igrzyskach w Tokio zajęła czwarte miejsce we wspinaczce łącznej. Po speed climbing plasowała się na pierwszym miejscu, jednak wówczas konkurencja ta nie była konkurencją medalową.

Kto jeszcze może zaskoczyć?

Polacy na igrzyskach lubią zaskakiwać i liczymy na to, że tak też będzie w Paryżu. Najbliższe miesiące będą kluczowe w kontekście walki o przepustkę olimpijską, a także przygotowania formy na najważniejszy start czterolecia. Jeżeli Iga Świątek, Aleksandra Mirosław, Natalia Kaczmarek, Pia Skrzyszowska i inni utrzymają lub jeszcze poprawią formę, to powinni włączyć się do walki o medale w Paryżu. O wszystkim przekonamy się już latem przyszłego roku.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna