4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Deski snowboardowe - wybierz dla siebie model idealny

Deski snowboardowe - wybierz dla siebie model idealny

27-12-2019

Snowboard to sport dostarczający wyjątkowych emocji. Kluczowym elementem dobrej zabawy jest w nim odpowiedni sprzęt, jednak deski snowboardowe występują w wielu rozmiarach i kształtach, przez co dla początkującej osoby wybór może być naprawdę trudny. Pojawia się wiele obco brzmiących nazw - freestyle, all mountain, freeride, a ich tłumaczenie nie dla każdego będzie intuicyjne. Gdzie szukać deski snowboardowej i jaką wybrać, żeby nie zrazić się podczas nauki i cieszyć się jej efektami?

Snowboard na najwyższym poziomie

Kupując deski snowboardowe przez internet mamy dostęp do naprawdę ogromnego wyboru. Mimo wszystko jesteśmy skazani na swoją własną wiedzę i nie zawsze wyczerpujące opisy producentów. Żeby w pełni cieszyć się łatwością i szybkością zakupów przez internet, powinniśmy lepiej poznać deski snowboardowe i zrozumieć, czym różnić się będzie all mountain od freeride, lub freestyle. Największy wybór sprzętu, przy którym snowboard stanie się prawdziwą przyjemnością z całą pewnością dostępny jest na stronie https://allegro.pl/kategoria/sporty-zimowe-deski-snowboardowe-256741. Aby natomiast sprawniej wybierać deski snowboardowe, które najlepiej sprawdzą się właśnie dla nas, dowiedzmy się więcej o ich rodzajach i sami wybierzmy, na jaki model pozwalają nam nasze umiejętności i jak chcielibyśmy jeździć w przyszłości.

Dla początkujących, ale i dla zawodowców

Jeżeli snowboard interesuje Cię od niedawna, najlepiej zrobisz, wybierając deskę all mountain. To dość uniwersalny sprzęt, który sprawdzi się w praktycznie każdych warunkach. Profesjonalne deski snowboardowe dają co prawda większe możliwości, ale z drugiej strony wymagają znacznie większych umiejętności. All mountain nie utrudnia naszej nauki, współpracuje z naszym ciałem i pokazuje szybkie efekty - a to motywuje i cieszy.

Snowboard freeride to dopiero wielkie emocje. Swobodna jazda po śnieżnym puchu, po nieprzetartych szlakach wśród zasypanych śniegiem drzew - warte przeżycia, prawda? Deski snowboardowe freeride są zwykle troszeczkę krótsze i delikatnie węższe od all mountain. Skonstruowane tak, żeby nie pozwoliły nam zatonąć w głębokim śniegu, pozwalają przeżyć niezapomniane emocje i poczuć się wolnym jak ptak.

Wśród tych, którzy snowboard czują już we krwi, prawdziwym hitem jest freestyle. Tu liczy się styl, który wart jest podziwiania i przyciąga wzrok. Podstawowe figury dadzą się opanować średniozaawansowanym snowboardzistom, jednak te bardziej widowiskowe wymagają poświęcenia i ciężkiej pracy. Freestyle to całkowita swoboda, w wykonaniu profesjonalistów.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna