4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Czy ochraniacze na rolki są niezbędne?

Czy ochraniacze na rolki są niezbędne?

30-10-2019

Niewątpliwie jazda na rolkach jest jednym z najbardziej przyjemnych zajęć rekreacyjnych, które przynoszą wiele korzyści. Jest to również świetny sport fitness i forma ćwiczeń, która ma na celu ujędrnienie całego ciała rolkarza.

Jednak to samo rolkarstwo niesie też spore ryzyko kontuzji, ale równocześnie podobnie jak w przypadku innych sportów, fani jazdy na rolkach mają również do dyspozycji niezwykły asortyment sprzętu i akcesoriów, który pomaga zapobiegać obrażeniom.

Ochraniacze na rolki – czyli jakie?

Od kasków i nałokietników po ochraniacze nadgarstków i wyściełane szorty - każde akcesorium ochronne w skatingu ma swoje własne znaczenie. Ponadto ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj rolek, aby upewnić się, że pomagają zapewnić doskonałe wrażenia z jazdy, z jak najmniejszymi szansami na obrażenia.

Z racji tego, iż jazda na rolkach polega przede wszystkim na szybkości ruchów i sztuce opanowania równowagi, sprzęt ochronny okazuje się jak najbardziej przydatny. Kaski i ochraniacze wysokiej klasy, takie jak te na freeskate.pl z łatwością ograniczają wiele obrażeń, które mogą być wynikiem sytuacji, takich jak:

  • nadmierna prędkość,
  • utrata równowagi.

Dodatkowo jazda w ochraniaczach jest ogólnie przyjemniejsza – gdyż mając na sobie te wszystkie zabezpieczenia, rolkarz zdecydowanie może być bardziej pewny siebie.

Kask – najważniejszy z ochraniaczy

Przy wyborze akcesorium ochronnych naprawdę ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar. To upewnić się, że faktycznie będą spełniać swoją rolę – zabezpieczając rolkarza, a nie jeszcze bardziej mu jazdę utrudniać, czy nawet doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji (na przykład za duży kask może się zsunąć na oczy).

Nic więc dziwnego, że celem tego idealnego dopasowania różnorodne wyposażenie i akcesoria używane podczas jazdy na rolkach są dostępne w tak wielu wersjach i rozmiarach. Jeśli dojdziesz do sedna, istnieje mnóstwo tych narzędzi ochronnych, w które należy zainwestować, równocześnie kupując ulubioną parę rolek.
Jednak bez względu na to, o jakim sporcie mowa – prawda jest taka, iż to właśnie kask powinien być pierwszym i najważniejszym sprzętem do jazdy na rolkach, który należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem tego hobby. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej krytycznych i użytecznych elementów wyposażenia, jakie może mieć rolkarz ze względu na liczne powiązane z tym korzyści bezpieczeństwa.

Noszenie kasku podczas jazdy na rolkach zabezpiecza użytkownika, ponieważ:

  • chroni głowę,
  • zapobiega urazom.

Zaleca się zatem w pierwszej kolejności zakup idealnie dopasowanego kasku do jazdy na rolkach, który zapewnia maksymalną ochronę i bezpieczeństwo na wypadek upadku.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna