4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności


Afrykańska odyseja – osobową Toyotą przez Saharę

24-01-2017

Pomysł był prosty – wsiadamy w naszą 19-letnią Toyotę i jedziemy do Afryki. Szybki przejazd przez Europę, prom przez Cieśninę Gibraltarską i już jesteśmy na Czarnym Lądzie. Tu zaczyna się nasza odyseja! 16 500 km drogami i bezdrożami Afryki. Przez wydmy Sahary, wyschnięte rzeki, skalne urwiska, wśród baobabów i wielbłądów. Dookoła ubogie wioski, kolorowo ubrani Afrykanie a w samochodzie 55°C, warstwa czerwonego pyłu oraz duży zapas wody i paliwa. Naszą codziennością stają się zmagania z afrykańską biurokracją i skorumpowaną policją, łatanie kolejnych dziur w łysych oponach, niezliczone naprawy tłumika, wymiana rozrządu. Na koniec wcielamy się w rolę rasowych handlarzy używanych aut i po wielodniowych pertraktacjach nielegalnie sprzedajemy naszą Toyotę w Wagadugu.

więcej

Sportowy samochód zabytkowy – w jaki sposób go zarejestrować?

24-01-2017

Aby zarejestrować samochód sportowy jako zabytek, musi on spełnić szereg wymogów. W przypadku aut biorących udział w rajdach i wyścigach bywa to trudne, gdyż auta te ulegają częstym wypadkom. Jeśli jednak jest się właścicielem zadbanego auta sportowego sprzed lat, warto poznać kiedy można zarejestrować je jako zabytkowe.

więcej

Dlaczego warto zapisać się na kurs lawinowy

23-01-2017

Zapisałem się na kurs lawinowy. I nawet na niego pojechałem i go ukończyłem :) Fantastyczna sprawa. Kurs robiłem w styczniowy weekend pod Babią Górą. Zdecydowanie polecam go każdemu kto wybiera się w góry zimą. I to nie tylko w góry wysokie, ale każde. Może nie dowiemy się na nim niczego odkrywczego, ale na pewno ugruntujemy swoją wiedzę i staniemy się bardziej świadomymi turystami, co za tym idzie podnosząc swoje własne bezpieczeństwo podczas pieszych wędrówek.

więcej

Kurtka puchowa Dare 2b

09-01-2017

W tym sezonie testuję - z powodzeniem - kurtkę puchową Dare 2b. Jest to kurtka zdecydowanie uniwersalna, sprawdzająca się w bardzo zróżnicowanych warunkach. Chodziłem w niej zarówno w Gorcach jak i po krakowskim zoo. Jednak ku mojemu sporemu zaskoczeniu najczęściej po samym Krakowie, gdzie sprawdza się po prostu rewelacyjnie. A przy okazji dosyć często słyszę, że świetnie w niej wyglądam i mi wyjątkowo pasuje ;)

więcej

Odzież i obuwie - przegląd outdoorowych hitów na zimę; 2016 oraz nowości na 2017.

29-12-2016

W ostatnich tygodniach 2016 roku swą premierę miało wiele nowych produktów, wcześniej niedostępnych w polskich sklepach sportowo - outdoorowych. Pojawiły się też odświeżone wersje hitów z lat poprzednich. Wreszcie zapowiedziane zostały nowości na 2017 - zarówno pod kątem sezonów wiosenno - letniego, jak i produktów z przeznaczeniem całorocznym. Na co w zalewie propozycji warto zwrócić uwagę w związku z zimowymi wyprzedażami? Co ciekawego pojawi się w sklepach wraz z początkiem wiosny? Poniżej subiektywny przegląd propozycji z podziałem na odzież i obuwie.

więcej

Hansjörg Auer i Alex Blümell pokonują północną ścianę Gimmigela East

29-12-2016

To pierwsze wejście od strony Nepalu na mierzący 7005 m n.p.m. szczyt, położony w jednym z najdzikszych zakątków Himalajów. Hansjörg Auer z teamu The North Face i Alex Blümell stanęli jako trzeci zespół w historii na położonym na granicy Indii i Nepalu Gimmigela East. Jest to bliźniacza góra z Gimmigela Chuli (7350m), nazywana również "Gimmigela Sister". Żaden zespół nie próbował dotychczas pokonać stromej, północnej ściany. Dobrze skrywana w odległym rejonie Kanczendzongi, czekała na swoich odkrywców.

więcej

Zapowiedzi Extreme Sports Channel, STYCZEŃ 2017

29-12-2016

W nadchodzącym miesiącu polecamy między innymi walki na żywo: UFC FIGHT NIGHT: RODRIGUEZ vs. PENN oraz UFC FIGHT NIGHT: SHEVCHENKO vs. PEÑA. Ponadto w styczniu zapraszamy na WWE: ROADBLOCK - END OF THE LINE oraz WWE XL WEEKEND - nowe odcinki najlepszych programów poświęconych WWE w jeden, pełen akcji weekend.

więcej

Casio – zegarki idealne dla miłośników sportów ekstremalnych

27-12-2016

Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele zegarków sportowych. Wykonane są z doskonałych materiałów, wyposażone w wiele funkcji mających ułatwić życie ludziom aktywnym fizycznie, niemniej jednak marką najpowszechniejszą wydaje się być Casio. Dlaczego tak jest?

więcej

Skok spadochronowy w tandemie – kup na prezent!

21-12-2016

Dzięki skokom tandemowym praktycznie każdy może spełnić swoje marzenia dotyczące spadania w przestworzach. Teraz skoki spadochronowe tego rodzaju można zakupić również w upominku dla bliskiej osoby – wystarczy tylko wybrać voucher upominkowy.

więcej

Hiperpersonalizacja w e-mail marketingu – jak robić to dobrze?

28-11-2016

Jeżeli zamienimy postawione w tytule pytanie na „jak robić to źle”, sporo odpowiedzi znajdziemy w książce „Disrupted”, którą w pierwszej połowie bieżącego roku wydał scenarzysta serialu Sllicon Valley, Dan Lyons. Opisuje w niej m.in. ciekawe przypadki nieprzemyślanych i niedopilnowanych kampanii e-mail marketingowych, w których próbowano – z nie najlepszym skutkiem - wykorzystywać personalizację maili.

więcej


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna