4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności


Na co zwracać uwagę kupując buty trekkingowe?

07-01-2018

Buty trekkingowe to specyficzne obuwie polecane szczególnie fanom wspinaczek oraz miłośnikom gór. Mają one zapewnić nie tylko komfort chodzenia i stabilność, ale również przyczepność do podłoża oraz ochronę przed różnego rodzaju urazami, o które w górach nietrudno.

więcej

Sprawdzone sposoby na zakwasy

19-12-2017

Zakwasy są naturalną i nieodłączną częścią treningów. Najczęściej pojawiają się po niezbyt dobrze przeprowadzonej rozgrzewce lub dłuższym odpoczynku od aktywności. Jak radzić sobie z tą nieprzyjemną dolegliwością?

więcej

Profesjonalne uprawianie sportu i podatek dochodowy

19-12-2017

Profesjonalni sportowcy osiągający przychody związane z uprawianiem sportu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zobowiązani są do rozliczania się z nich z organami podatkowymi. Odbywa się to zazwyczaj na podstawie ogólnych zasad podatkowych, czyli wg skali podatkowej bądź też z wykorzystaniem reguł opodatkowania liniowego. Oznacza to, iż profesjonalni sportowcy powinni indywidualnie dostosować formę obciążenia fiskalnego, które podejmują, do faktycznych okoliczności swoich dochodów. Tego rodzaju optymalizacja podatkowa pozwoli na zastosowanie najkorzystniejszego dla danego sportowca opodatkowania dochodowego.

więcej

Polski Konkurs Filmowy na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim

27-11-2017

W ramach Polskiego Konkursu Filmowego na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim (1-3 grudnia 2017) publiczność będzie miała okazje obejrzeć 11 rodzimych produkcji. Dwie z nich – “Mama” oraz “Chasing the Breath” – będą rywalizować z 12 zagranicznymi dokumentami o Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego KFG 2017.

więcej

Polscy goście na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim

22-11-2017

Ryszard Pawłowski, Janusz Majer, Krzysztof Starnawski, Piotr Hercog, Magdalena Łączak, Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Marcin „Yeti” Tomaszewski, Wojciech Malawski, Sławomir Eysmont, Piotr Sułowski, Paweł Karczmarczyk, Maciej Bedrejczuk, Łukasz Dudek, Jacek Matuszek, Damian Granowski, Tomasz Klimczak, Karolina Ośka, Michał Czech, Małgorzata Jurewicz, Józek Soszyński, Grzegorz Folta i wielu innych – Krakowski Festiwal Górski już tradycyjnie podsumuje najważniejsze górskie wydarzenia mijającego roku. 15. edycja festiwalu odbędzie się w dniach od 1 do 3 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

więcej

Nunczako - jak zacząć ćwiczyć?

21-11-2017

Nunczako to jedna z tych broni, które stały się legendą samą w sobie, fascynując wielu miłośników sztuk walki. Skąd się wzięło, gdzie je można kupić i jak nim ćwiczyć?

więcej

Międzynarodowy Konkurs Filmowy na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim – aż siedem polskich premier

17-11-2017

Od lat wizytówką Krakowskiego Festiwalu Górskiego są dwa konkursy filmowe – polski i międzynarodowy. W tym roku o Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego KFG 2017 będzie walczyć 12 dokumentów, z czego aż 7 to polskie premiery.

więcej

Zagraniczne gwiazdy na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim

14-11-2017

Ines Papert, Peter Habeler, Ermanno Salvaterra, Davo Karničar, Marek Holeček, Matt Helliker oraz Michi Wohlleben – oto zagraniczni goście, którzy zaprezentują się na scenie 15. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 3 grudnia 2017 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

więcej

Najciekawsze imprezy rowerowe

06-11-2017

Każdy, kto posiada jakąkolwiek pasję, wie, że przyjemność płynie nie tylko z jej realizowania i rozwijania się, inspirowania lepszymi od siebie i motywowania początkujących, ale także z dzielenia owej pasji z osobami, które czują to samo, co Ty, ale mają też inne motywacje. Okazją do dzielenia się pasją taką jak jazda na rowerze są nie tylko wycieczki rowerowe w małych grupach na weekend, ale także duże imprezy rowerowe, organizowane corocznie.

więcej

Gdzie na długi wypad rowerowy?

12-10-2017

Planujesz w przyszłym sezonie wybrać się na naprawdę ciekawy wypad rowerowy, ale nie masz pomysłu, którą trasę wybrać? Pozwól, że zaproponujemy Ci kilka ciekawych pomysłów – dwie spośród tras polskich i jedną zagraniczną. Uwierz, warto odwiedzić każdą z nich!

więcej


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna