4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Ziemia » Pogo

Pogo

Pewnie każdy kto obejrzał kilka filmów wyprodukowanych za wielką wodą kojarzy scenkę, w której mała dziewczynka przemieszcza sie podskakując na urządzeni w kształcie sprężynującego kija. Mnie najbardziej utkwiły w pamięci kadry z kultowego komedio - horroru “Tremors”

Ten sprężynujący kij to pogo stick zwany z ojczystego drążkiem pogo lub żabią laską. Według legendy wynalazcą drążka był birmański chłop, który skonstruował to oto urządzenie, aby jego córka, o imieniu Pogo, mogła z łatwością dostawać się poprzez błoto i kamienie do pobliskiej świątyni na codzienne modły. Zwłaszcza błoto i kamienie dodają realizmu tej opowieści. Tym nie mniej w 1919 roku pogo stick został opatentowany przez Georgea Hansburga. Początkowo był drewnianą zabawką dla dzieci, a na wniosku patentowym wygadał tak:


Drewniana konstrukcja ze względu na ograniczona wytrzymałość nie sprawdziła się. W 1947 r wynalazca patnetuje Master Pogo. Metalowy pierwowzór współczesnych pogo sticków.

Pogo stick to nie tylko zabawka, ale również narzędzie umożliwiające ekstremalne akrobacje. Dyscyplina zwana Stunt Pogo, Extreme Pogo lub Xpogo zyskuje coraz większą popularność, fani spotykają się na organizowanych dorocznie zawodach Pogopalooza.Autor:
Marcin Szczęsny / 4risk.net

Źródła:
http://pl.wikipedia.org
http://en.wikipedia.org
http://www.about.com
http://dpma.de/
http://xpogo.com/Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna