4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Woda » Wakeboarding

Wakeboarding

Wakeboarding, czyli pływanie na desce za motorówką lub na specjalnym wyciągu, jest jednym z najprężniej rozwijających się sportów wodnych w Polsce. Na małych jeziorkach, zalewach i innych zbiornikach wodnych w całym kraju ustawiane są specjalne konstrukcje, a w powstających obok bazach można wypożyczyć sprzęt i zapisać się na lekcje z instruktorem.

Wyciągi funkcjonują w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Augustowie, Lublinie, Ostródzie, Bydgoszczy, Owińskach (Poznań), Sławutówku, Szczecinie, Świętochłowicach i wielu innych miejscach, a wciąż planowane są nowe!

Początkującym już sam ślizg po wodzie i pierwsze skręty przynoszą wiele emocji, bardziej zaawansowani mogą uczyć się różnego rodzaju ewolucji. Podobnie jak w innych sportach freestyle'owych rozwój ogranicza tylko własna wyobraźnia.

Nie jest to jeszcze najpopularniejsza dyscyplina tego typu, ale duża liczba miejsc, w których można pływać, a także mniejsza niż w przypadku innych sportów wodnych zależność od panujących warunków, sprawiają że grono miłośników wakeboardingu rośnie w bardzo szybkim tempie.

O tym jak wygląda wakeboarding w najbardziej widowiskowym wydaniu przekonać się można oglądając krótki film, w którym swoje umiejętności prezentują Karolina Winkowska, Filip Czerniec i Janek Korycki.Dla naszej mistrzyni świata w kitesurfingu, wakeboarding to doskonały sposób na trening nowych ewolucji. Filip Czerniec to jeden z największych talentów polskiego wakeboardingu. Z kolei dla Janka Koryckiego żadna forma pływania na desce nie ma tajemnic.

kamera i produkcja: Łukasz Mleczny / dzida.com
foto: Wojtek Antonów / wzrr.ownlog.com

WakeboardingCopyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna