4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Łyżworolki – sprawdź, czy i dlaczego warto na nie postawić

Łyżworolki – sprawdź, czy i dlaczego warto na nie postawić

25-04-2018

Lubisz jeździć na rolkach i łyżwach? Jeśli tak, warto zastanowić się nad wyborem sprzętu sportowego, który pozwoli Ci czerpać satysfakcję z obu pasji w ramach jednego zakupu. Chodzi oczywiście o łyżworolki. Męskie, damskie czy dziecięce – mają wymienną płozę, dzięki czemu możesz cieszyć się  aktywną rekreacją latem i zimą. Czy są warte swojej ceny?

Jazda na rolkach to sport odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Możesz jeździć zarówno samodzielnie, jak i w towarzystwie. Po alejkach parkowych, specjalnych torach, a nawet po chodniku. Bez limitów? Niekoniecznie. Rolki sprawiają przyjemność wyłącznie, gdy pogoda sprzyja przebywaniu na zewnątrz. Zimą zaś musisz je zamienić na łyżwy. Ich konstrukcja jest podobna, jednak poruszają się wyłącznie po lodzie. To właśnie dlatego łyżworolki są tak chętnie wybierane przez miłośników obu dyscyplin. Wystarczy kilka chwil, aby zamienić kauczukowe kółka na płozę łyżew i jeździć bez ograniczeń. Kiedy łyżworolki to dobry wybór?

Jeździsz rekreacyjnie? Łyżworolki to sprzęt dla Ciebie

Czym charakteryzują się łyżworolki męskie czy damskie? Poza oczywistą cechą, czyli wymiennymi nakładkami na buty, trzeba zwrócić uwagę, że to sprzęt, który oferuje dość podstawowe i standardowe parametry techniczne. Są one dostosowane zazwyczaj do rekreacyjnej, amatorskiej jazdy.

Jeżeli więc:

  • jeździsz na łyżwach/rolkach od czasu do czasu, w spokojnym tempie,
  • preferujesz standardowy styl jazdy, a nie np. wykonywanie zaawansowanych i skomplikowanych manewrów,
  • oczekujesz dobrej jakości w rozsądnej cenie? Łyżworolki męskie ze sklepu sportowego Asport.pl będą dobrym rozwiązaniem. Zapewnią Ci możliwość uprawiania sportu niemal przez cały rok, zajmą niewiele miejsca i dopasują się do aktualnych warunków pogodowych.

Pamiętaj jednak, że z uwagi na swoją uniwersalność, łyżworolki nie będą odpowiednie np. do jazdy slalomem, wykonywania akrobacji w skateparkach czy jazdy szybkościowej. Bardziej zaawansowanym rolkarzom/łyżwiarzom polecany jest zatem zakup oddzielnego sprzętu na sezon wiosenno-letni oraz zimowy. 

Jak wybrać łyżworolki idealne?

Zasady, które rządzą wyborem łyżworolek, są identyczne z tymi dotyczącymi klasycznych rolek. Istotne będą takie parametry jak:

  • rozmiar buta – w przypadku łyżworolek (w przeciwieństwie np. do rolek freestyle), upewnij się, że wybierasz luźniejszy model (np. o ok. pół rozmiaru większy niż butów noszonych na co dzień),
  • typ buta – najlepiej sprawdzą się te miękkie i sznurowane ze sztywną kompozytową cholewką, która zapewni stabilizację kostki,
  • wielkość i twardość kółek – w łyżworolkach najczęściej montowane są kółka standardowej średnicy i dość miękkie; możesz je oczywiście wymienić na inne zgodnie z preferencjami i parametrami szyby rolek,
  • jakość wykonania – skoro łyżworolki mają Ci posłużyć i latem, i zimą, postaw na wytrzymały i markowy sprzęt, który nie ulegnie uszkodzeniu np. po jednym sezonie.

Jeżeli kupujesz łyżworolki dla dziecka, możesz wybrać model z regulowanym butem, który będzie „rósł” wraz ze stopą Twojej pociechy.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna