4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Inne ekstremalne » Kolejki górskie

Kolejki górskie

Nie ma to jak dobra kolejka górska!

Jedna z najlepszych jakimi miałem okazje się przejechać jest niedawno wybudowana kolejka we włoskim wesołym miasteczku "Mirabilandia" położonym niedaleko od Rawenny.

Kolejka ta ma długość 1200m, wyjeżdża na 50m w gore i osiąga prędkość 110km/h. Cala trasę pokonuje w ok. 90s. Można przyjrzeć się jej na zdjęciach obok. Do pierwszego wagonika jest osobna kolejka i gorąco polecam odstanie trochę dłużej aby do niego się dostać. Robi wrażenie, szczególnie za pierwszym razem. Wagoniki przyczepione są do szyn znajdujących się u góry tak ze siedząc nogi luźno wiszą w powietrzu. Jadąc obraca się we wszystkie strony tzn. oprócz zwykłych pętli również dookoła własnej osi. Po drodze mamy jeszcze dodatkowe atrakcje w postaci krótkiego tunelu pod ziemia. Dodatkowo po ok. 2/3 trasy kolejka gwałtownie zwalnia, aby po chwili znowu przyśpieszyć co jeszcze zwiększa jej atrakcyjność.

Więcej na temat tej kolejki można się dowiedzieć na stronach: www.mirabilandia.it

Znacznie bliżej bo w Budapeszcie można znaleźć tradycyjna kolejkę górską, tzn. wagonik jadący po szynach. Ma ona jedna pętlę gdzie gdzie jedziemy po wewnętrznej części toru robiąc obrót o 360*. Jest dosyć krotka, ale tez warto się nią przejechać. Bardzo ciekawe mogą być tez starsze kolejki, jeszcze z drewnianymi podporami. Gdzie jadąc tory skrzypią pod ciężarem wagoników. Powiew historii i świetna zabawa.

Innym rozdziałem są kolejki jak ta na zdjęciu poniżej. Nie są one szybkie, nie posiadają pętli. Ale są równie ekscytujące, przede wszystkim za sprawa zakrętów o 180*. Wagonik dojeżdża tak daleko ze nie widać już torów i gwałtownie zmienia kierunek. W głowie kreci się bardziej niż na najszybszych nowoczesnych torach.

Kolejki górskie

Gdzie uprawiać:

  • ! Geronimo - wyprawy w nieznane - Organizujemy imprezy ekstremalne, wyjazdy firmowe, wyprawy w najdalsze zakątki świata i najbardziej zakręcone pomysły.
  • Adrenalina Park - Największy park rozrywki na Dolnym Śląsku.
  • Centrum Rekreacji Alfa - Centrum Rekreacji Alfa to przede wszystkim ludzie. Ludzie, których pasją jest turystyka w trochę innym sensie niż się utarło. Wszystkie siły oraz całą naszą kreatywność wkładamy w to, by nasze wycieczki kojarzyły się zawsze z najlepszą roz
  • FunFactory Kamil Jurek - żyroskop (symulator przeciążeń lotniczych)
  • Salon Rowerowy Tczew Bogdan Bondariew - Salon rowerowy tczew


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna