4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Wyprawy » El Condor Rio Colca

El Condor Rio Colca

Stowarzyszenie Akademicki Klub Turystyczny „WATRA”

Cel: Zdobycie najgłębszego, nieprzebytego kanionu świata.

Lokalizacja:
Ameryka Południowa, Peru, Kanion Colca

O wyprawie: Chcemy jako pierwsi przemierzyć górny odcinek kanionu Colca - Cruz del Condor - jedno z ostatnich dzikich i dziewiczych miejsc naszego globu, w którym nigdy nie stanęła ludzka stopa. Dziesięciu zdeterminowanych śmiałków gotowych na wszystko zamierza zejść w otchłań najgłębszego kanionu świata i zbliżyć się do jądra ziemi :)

Trasa: Rozpoczynamy naszą wyprawę lądując w Limie, skąd wyruszamy poprzez Ica, Reserva Nacional de Paracas, gdzie spotkać można kormorany, pelikany, pingwiny Humboldta i flamingi, płaskowyż Nazca, do Arequipy - białego miasta, otoczonego Cordillera Volcanica, a następnie w kierunku Doliny Rio Colca, przemierzając altiplano, aqua blanca i Chivay, docierając do Cruz del Condor. I tu zaczynamy explorację górnego odcinka Kanionu Colca począwszy od źródeł Colci, dokąd nie wybrali się nawet najodważniejsi Indianie, gdzie będziemy się zmagać ze wszystkim co stanie nam na drodze!!! Wciskając sie w każdą szczelinę, jaskinię, z nurtem rzeki i pod prąd, kończąc w wiosce Cabanaconde. Po zdobyciu Kanionu, udajemy się w kierunku Puno i jeziora Titicaca, gdzie odwiedzimy Indian Uros, na pływających wyspach z trzciny totora. Stąd niesie nas do Cuzco-stolicy imperium Inków i Machu Picchu, a dalej do Parque Nacional Manu, kończąc w Parque Nacional del Huascarán, znajdujący się na wysokogórskich terenach obejmujących łańcuchy Cordillera Negra i Cordillera Blanca w Andach Środkowych.

Gdzie uprawiać:

  • ! Geronimo - wyprawy w nieznane - Organizujemy imprezy ekstremalne, wyjazdy firmowe, wyprawy w najdalsze zakątki świata i najbardziej zakręcone pomysły.
  • Adrenalina Park - Największy park rozrywki na Dolnym Śląsku.
  • Centrum Rekreacji Alfa - Centrum Rekreacji Alfa to przede wszystkim ludzie. Ludzie, których pasją jest turystyka w trochę innym sensie niż się utarło. Wszystkie siły oraz całą naszą kreatywność wkładamy w to, by nasze wycieczki kojarzyły się zawsze z najlepszą roz
  • Nadlesnictwo Radom Leśny Ośrodek Edukacyjny im. red. A.Zalewskiego - Istniejemy na rynku od 1978 roku.Od początku naszej działalności naszą misją jest oferowanie usług hotelowych, gastronomicznych oraz konferencyjnych na wysokim poziomie. Nasze trzydziestoletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze firm, obs
  • Centrum Wspinaczkowe FORTECA - FORTECA to wyjątkowo energetyczne i gwarantujące niezapomniane wrażenia miejsce dla KAŻDEGO! CWF to około 2000 m2 powierzchni wspinaczkowej, 2 boulderownie i 17 m wieża z kutymi rysami.


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna