4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Loty w tunelu aerodynamicznym – swobodne spadanie bez skoku!

Loty w tunelu aerodynamicznym – swobodne spadanie bez skoku!

26-04-2017

Skoki spadochronowe pozwalają nam na odczucie ekscytującego swobodnego spadania bez otwartej czaszy spadochronu. Nie jest to jednak jedyna ku temu okazja. Możemy też skorzystać z lotów w tunelu aerodynamicznym. To doskonała propozycja dla tych, którzy szukają spadania bez ograniczeń.

Aktualnie zarówno loty w tunelach aerodynamicznych, jak i skoki spadochronowe są łatwo dostępne. Możemy korzystać z nich bez potrzeby uczestnictwa w specjalnych szkoleniach, nie musimy udawać się do lekarza po odpowiednie zaświadczenie i nie musimy mieć szczególnej kondycji. Wystarczy jedynie wykonanie rezerwacji przez internet, by przeżyć niesamowitą przygodę.

 

Swobodne spadanie, ponieważ to ono jest tutaj gwoździem programu, jest zdecydowanie najbardziej emocjonującym momentem, którego możemy doznać w życiu. Polega ono na spadaniu bez żadnych ograniczeń, a przy tym całkowicie bezpiecznie. Przy swobodnym spadaniu adrenalina buzuje, a my możemy poczuć się jednocześnie prawdziwie wolni. Tego uczucia nie można opisać i po prostu najlepiej je przeżyć.

 

Dotychczas to skoki spadochronowe były wybierane przez osoby chcące zaznać spadania bez ograniczeń. To możliwe za sprawą skoków spadochronowych w tandemie, które dostępne są niemalże dla każdego, ponieważ odbywają się razem z instruktorem odpowiadającym wtedy za kwestie techniczne. Jednak aktualnie nie jest to jedyna propozycja – możemy też zdecydować się na loty w tunelu aerodynamicznym, które pozwalają na zaznanie praktycznie samego swobodnego spadania, bez potrzeby lotu samolotem oraz lądowania.

 

Do lotów stosuje się specjalnie skonstruowane tunele aerodynamiczne o budowie pionowej. W środku znajdują się ogromne wentylatory, które potrafią rozpędzić powietrze do prędkości około 300 kilometrów na godzinę. To wystarcza, aby unieść dorosłego człowieka. Uczucie, jakie wtedy się pojawia, jest takie samo, jak w przypadku swobodnego spadania w przestworzach.

 

Oczywiście, lot w aerotunelu nie pozwala nam na zaznanie przygody związanej ze skokiem. Nie ma lotu samolotem, pięknego widoku na ziemię, lądowania. Za to możemy przez długi czas korzystać ze swobodnego spadania. W przypadku skoku spadochronowego spadanie to od 30 do 60 sekund w zależności od tego, jaką wysokość skoku wybierzemy. Z kolei w przypadku lotów w tunelu aerodynamicznym podstawowa jednostka to 3 minuty, więc już kilkakrotnie dłużej. Co więcej, w tunelu możemy też ponawiać loty tak długo, jak tylko chcemy. To powoduje, że są one też chętnie wybierane jako element treningów spadochroniarskich.

 

Plusem jest też cena. Za 3-minutowy lot w tunelu zapłacimy około 250 złotych, z kolei za skok spadochronowy w tandemie od 550 do 700 złotych. Nic więc dziwnego, że loty w aerotunelach mają obecnie tak wielu amatorów.

 

Jeżeli także chcesz przekonać się, na czym polegają loty w tunelu aerodynamicznym, skorzystaj z oferty Profly – operatora najnowocześniejszych w Polsce aerotuneli. Ceny rozpoczynają się już od 249 złotych, a przy dłuższych lotach możemy otrzymać dodatkowe rabaty. Loty dostępne są we Wrocławiu, Katowicach oraz w Warszawie.

 
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna