4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Najblizszy weekend w Limanowej pod znakiem Mistrzostw Polski Amatorów PZN

Najblizszy weekend w Limanowej pod znakiem Mistrzostw Polski Amatorów PZN

05-03-2011

Kapryśna zima spowodowała, że zaplanowane na 22 stycznia zawody nie odbyły się. By nadrobić zaległości w rywalizacji, uczestnicy Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim już w sobotę 5 marca br. spotkają się u stóp Łysej Góry w Limanowej. Impreza jest częścią projektu TAURON Bachleda Ski, którego celem jest wskrzeszenie polskiego narciarstwa zjazdowego. Łysa Góra wznosi się na wysokość 781 m n.p.m. i jest częścią pasma Beskidu Wyspowego.

Stacja narciarska usytuowana jest na jej północnych zboczach. Zawody tradycyjnie rozegrane zostaną w konkurencji slalom gigant, a ich areną będzie górna część trasy posiadająca homologację FIS. Aktualne warunki w ośrodku narciarskim na Łysej Górze sprzyjają organizatorom - stoki są pokrytem ponad metrową warstwą śniegu i nic nie powinno przeszkodzić w przeprowadzeniu imprezy.

Zawodnicy będą zmagać się w ramach siedmiu kategorii wiekowych. Najlepszych ośmiu w każdej z nich uzyska prawo do startu w finale Mistrzostw Polski Amatorów PZN, który odbędzie się 25 marca w Kluszkowcach.

Imprezy amatorskie to według pomysłodawcy projektu TAURON Bachleda Ski Andrzeja Bachledy – Curusia ważny element odbudowy polskiego narciarstwa. To właśnie dzięki starszym amatorom młodzież zaraża się narciarską pasją. Projekt ten składa się także z serii zawodów dla młodych zawodników TAURON Energy Ski Cup oraz programu treningowego dla najzdolniejszych z nich o nazwie TAURON OlimpijSki. Ostatnim filarem akcji jest wsparcie przez TAURON Polska Energia S.A. najważniejszej narciarskiej imprezy w Polsce jaką są
Mistrzostw Polski Seniorów PZN.

Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON Bachleda Ski na
www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna