4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Na Stożku w Wiśle znów zmierzyli się alpejczycy amatorzy

Na Stożku w Wiśle znów zmierzyli się alpejczycy amatorzy

07-03-2011

4 marca br., na stoku ośrodka narciarskiego Stożek w Wiśle rozegrano siódmą już edycję eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Piękna słoneczna pogoda oraz urozmaicona i doskonale przygotowana trasa slalomu giganta sprzyjały zaciętej sportowej rywalizacji. Cykl adresowany do narciarzy amatorów jest częścią projektu TAURON Bachleda Ski, którego zadaniem jest odrodzenie narciarstwa alpejskiego w Polsce.

Na starcie zawodów stawiło się wielu zawodników którym dotychczas nie udało się uzyskać kwalifikacji do finału Mistrzostw Polski Amatorów (MPA) PZN, który odbędzie się już 25 marca w Kluszkowcach. Rywalizacja między nimi, a zawodnikami, którzy startują w każdej edycji i mają już zagwarantowane miejsce w finale była wyjątkowo zacięta.

Poprowadzona z samego szczytu aż do dolnej stacji wyciągu trasa była długa i urozmaicona. Można było podzielić ją na trzy sekcje. Na początku, w górnej części o średnim nachyleniu, zawodnik nabierał rozpędu, następnie wpadał na najstromszy fragment środkowy, gdzie podkręcone bramki eliminowały mniej wprawnych narciarzy. Ostatni, długi i stosunkowo łagodny, odcinek był łatwy tylko z pozoru - należało bowiem zrobić wszystko, by nie wytracić uzyskanej wcześniej prędkości.

O pozycji w klasyfikacji końcowej decydował łączny czas z dwóch przejazdów. Wśród pań najszybsza była Katarzyna Urban z Gliwic. “Trasa była bardzo twarda a przez to bardzo trudna. Jednak nie poddałam się i walczyłam do końca.” – mówiła zwyciężczyni tuż po rozdaniu nagród. Tryumfator konkurencji mężczyzn, Marek Skrzypczyński z Wrocławia podzielił tę opinię: “Warunki były wymagające, trzeba było dużo odwagi żeby uzyskać ten czas. Z niezmiernie twardym podłożem można było wygrać tylko dzięki pełnemu zaangażowaniu na całej trasie od startu do mety.”

Zawody amatorskie to ważny element projektu TAURON Bachleda Ski, którego celem jest odnowa polskiego narciarstwa alpejskiego. Poza MPA składają się na niego także TAURON Energy Ski Cup - cykl zawodów w slalomie równoległym adresowany do juniorów oraz TAURON OlimpijSki, program treningowy dla najbardziej utalentowanych młodych zawodników. Całości dopełnia wsparcie przez TAURON Polska Energia S.A. Mistrzostw Polski Seniorów PZN, jedynej profesjonalnej imprezy narciarskiej w Polsce.

Poniżej szczegółowe wyniki zawodów:

Kobiety grupa K1:
1. Bożena Bartnik

Kobiety grupa K2:
1. Beata Zuba
2. Anna Rakocińska – Krzanowska
3. Aleksandra Cichy – Libera

Kobiety grupa K3:
1. Katarzyna Urban
2. Agnieszka Bernas
3. Anna Kwietniewska

Mężczyźni grupa M1:
1. Zbigniew Skrzypczyński
2. Krystian Kalisz
3. Roman Pawlas

Mężczyźni grupa M2:
1. Tadeusz Makuch
2. Leszek Klimczak
3. Piotr Zając

Mężczyźni grupa M3:
1. Jarosław Pruszkowski
2. Mariusz Krzanowski
3. Jacek Wojtczak

Mężczyźni grupa M4:
1. Marek Skrzypczyński

2. Jan Marcinkowski
3. Tomasz Waśniowski

Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON Bachleda Ski na
www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna