4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Tydzien do Polish Freeride Open

Tydzien do Polish Freeride Open

04-03-2011

Już tylko tydzień pozostał do pierwszej w historii polskiej imprezy freerideowej. Do startu zgłosiło się ponad 100 zawodników. Na listach nie brakuje także narciarzy i snowboardzistów z krajów alpejskich. W dniach 11 – 13 marca 2011, austriacka miejscowość Heiligenblut stanie się prawdziwym centrum polskich sportów zimowych. Wszystko za sprawą pierwszej w historii polskiej imprezy przeznaczonej dla miłośników jazdy poza trasami.

imprezy przeznaczonej dla miłośników jazdy poza trasami. Do startu zgłosiło się już blisko 120 zawodników. Jak komentuje Andrzej Lesiewski, organizator imprezy – Tak duże zainteresowanie Polish Freeride Open wśród narciarzy i snowboardzistów naprawdę nas cieszy. Na starcie zobaczymy nie tylko freeriderów, ale również wielu czołowych narciarzy freestyleowych i alpejczyków, tak więc będą to zawody łączące miłośników wszystkich odmian narciarstwa i snowboardu. W ubiegłym tygodniu w Heiligenblut spadło około 50 cm świeżego śniegu, więc warunki na trasie powinny być całkiem dobre.

W najbliższy weekend zamknięte zostanie zbocze, na którym rozegrywane będą zawody, jednak wszyscy Ci, którzy chcą wcześniej wybrać się do Heiligenblut by potrenować przed imprezą nie muszą zmieniać planów. Ośrodek słynie z łatwo dostępnych terenów freerideowych i z pewnością znajdzie się sporo miejsc gdzie będzie można się przygotować.

Na stronie www.freerideopen.pl trwa rejestracja otwarta dla wszystkich miłośników jazdy poza trasami. Zawodnicy wystartują w jednej z 4 kategorii: men ski, men snowboard, women ski, women snowboard. Każdy z nich będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności w czasie 2 przejazdów. Oceną zajmą się profesjonalni sędziowie z Austrii. Najlepsi powalczą o liczne nagrody m.in narty firmy Armada, ubrania i plecaki The North Face oraz sprzęt lawinowy Pieps.

Biuro Informacji Turystycznej Heiligenblut przygotowało specjalne pakiety dla uczestników (nocleg + skipass). Impreza otworzy także Sign Freeride Camp organizowany przez Grossglockner Bergbahnen Touristik GmbH. Dzięki temu w programie zawodów znalazł się też pokaz filmów freerideowych. Zanim uczestnicy pojawią się na starcie, będa mogli sprawdzić swoje umiejętności w specjalnej strefie przygotowanej przez producenta sprzętu lawinowego PIEPS. Dobrą atmosferę na stoku i dodatkową energię dostarczy Red Bull.

O to, by nawet Ci, którzy nie mogą wybrać się do Heiligenblut poczuli atmosferę imprezy zadbają: znany fotograf Tomek Gola (fikcja.pl) oraz Kostek Strzelski (delikatesyfilmowe.pl), odpowiedzialny za liczne zimowe projekty filmowe m.in. wielokrotnie nagradzany „Into The White”.

Program zawodów:

11.03.2011 Warm Up Day (piątek)

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w biurze turystycznym Heiligenblut - czynne  godzinach 9.00 - 17.00
Po rejestracji w biurze - czas na rozjeżdżenie

12.03.2011 Event Day (sobota)

9.00 - 09.45 - Biuro zawodów przy linii mety
10.00 - 12.00 - Pierwszy przejazd
12.00 - 13.00 - Pokazy speedridingu + przerwa na lunch
13.00 - 15.00 - Drugi przejazd
19.00 - Ceremonia dekoracji zwycięzców w Hoely Moely
20.00 - Rozpoczęczie pokazu filmów freerideowych

13.03.2011 Weather Day (niedziela)

Dzień rezerwowy w przypadku braku możliwości rozegrania zawodów w sobotę (plan awaryjny zostanie podany na miejscu jeśli zajdzie taka konieczność).

Sponsor Główny - Armada Skis & Outerwear
Sponsorzy - The North Face, Pieps, Montana, miniTRAVEL
Partnerzy: Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu, Karyntia.pl, Austria.info, Heiligenblut, fikcja.pl, delikatesyfilmowe.pl
Media: Extreme Sports Channle, SKI, Snowboard MDS, onet.pl, ski2die.pl, skionline.pl, freestyle.pl, roninsnowboards.com, Extremium.

Więcej informacji na: www.freerideopen.pl oraz www.facebook.com/polish.freeride.open

Foto: Andrzej_Osuchowski, Wojtek_Pajak_MepTV
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna