4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Co sprawia, że kask SMITH MIPS Variance jest taki niezawodny?

Co sprawia, że kask SMITH MIPS Variance jest taki niezawodny?

08-10-2018

Przetestowaliśmy dla Was kask SMITH MIPS VARIANCE to model, który od kilku sezonów plasuje się w czołówce rankingów najbezpieczniejszych kasków snowboardowych na rynku.

Co sprawia, że kask SMITH MIPS Variance jest taki niezawodny?

Kask SMITH występuje w wersji z MIPS, czyli specjalną konstrukcją, która absorbuje siłę uderzenia. Jej działanie polega na tym, że w momencie ewentualnego uderzenia w skałę, stok lub w przypadku zderzenia z innym narciarzem konstrukcja ulegnie rozpadowi i równocześnie pochłonie całą siłę uderzenia. W efekcie, kask nie będzie się już nadawał do kolejnego założenia, ale na pewno uchroni nas przed urazem. MIPS to uniwersalna technologia, na którą SMITH nie ma wyłącznej licencji produkcyjnej. Można ją powszechnie spotkać również w kaskach rowerowych i motocyklowych. Do tego kask jest bardzo lekki, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyposażenie i solidną konstrukcję. Właściwie w ogóle nie czuć go na głowie, ponieważ waży zaledwie 500g.

Testy potwierdziły bezpieczeństwo

To jeszcze nie koniec! Kask otrzymał prestiżowy Certyfikat CE EN 1077, który gwarantuje bezpieczeństwo potwierdzone w testach kolizyjnych. Kask był wypróbowany w momencie mocnego uderzenia i długotrwałego oddziaływania lżejszymi przedmiotami takimi jak kije narciarskie. Musimy przyznać, że z taką gwarancją bezpieczeństwa od razu swobodniej można się oddać szaleństwu w backcountry!

Najlepiej dopasowany kask

Kaski SMITH MIPS VARIANCE to też świetne dopasowanie. Osiem z dziesięciu osób, które przymierzają ten kask uznaje go za dobrze dopasowany do kształtu głowy. Zawdzięczamy to konstrukcji skorupy oraz regulacji BOA. Pokrętło umieszczone z tyłu skorupy, daje możliwość swobodnego zmniejszania i zwiększania obwodu kasku. Z regulacji obwodu będą też zadowoleni snowboardziści, którzy czasem lubią jeździć z czapką pod kaskiem.

Konstrukcja kasku SMITH MIPS VARIANCE jest dosyć uniwersalna. Dosyć łatwo dopasować do niego z nim gogle, które będą ściśle przylegać do krawędzi skorupy. Między innymi jest to zasługa wbudowanego, małego daszku, który będzie nas też lekko osłaniał przed słońcem podczas wspinaczki na szczyt. W trakcie męczącej wędrówki w górę, na pewno docenicie też otwory wentylacyjne, które znajdują się wewnątrz skorupy. Jeżeli jesteście miłośnikami słuchania muzyki na stoku docenicie, że kask ma rozpinane nauszniki, w które swobodnie mieszczą się słuchawki od odtwarzacza MP3 lub telefonu.

Naszym zdaniem

Uważamy, że kask SMITH MIPS VARIANCE to świetny wybór. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo jakie gwarantuje, naprawdę warto w niego zainwestować. Najlepszą ofertę znajdziecie w sklepie MCK Sport. Warto wspomnieć również o dostępnej kolorystyce, która wpisuje się w obecne trendy. Firma SMITH co roku wypuszcza na rynek co najmniej sześć nowych wersji kolorystycznych! Mieliśmy już okazję testować kaski, które miały wysokie parametry, a skorupa sprawiała wrażenie bardzo słabo wykonanej. Trudno mieć zaufanie, że taki model zapewni nam bezpieczeństwo. Ale na pewno nie dotyczy to kasku SMITH MIPS VARIANCE. Kask SMITH jest naprawdę solidny, a jego elementy są wyjątkowo dobrze spasowane. Kask daje wrażenie jednej, mocnej konstrukcji, która do tego jest estetyczna.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna