Światowa czołówka kolarstwa w Polsce
19-02-2014W dniach 9-13 lipca 2014 roku Jelenia Góra zmieni się w międzynarodową stolicę kolarstwa. Blisko 200 zawodników rywalizować będzie w ramach Akademickich Mistrzostw Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym. W tym roku kalendarz wyścigów kolarskich rozgrywanych w Polsce wzbogaci się o kolejną światową imprezę. Decyzją Komitetu Wykonawczego FISU (Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego) w dniach 9-13 lipca 2014 odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym. Ta największa i najważniejsza na świecie impreza w kolarstwie akademickim rozegrana zostanie po raz piąty w historii.
Poprzednie edycje miały miejsce w Moskwie, Palmie, Antwerpii i Nijmegen. Tym razem studenci z ponad 20 krajów rywalizować będą na ciekawych, a równocześnie trudnych trasach Powiatu Jeleniogórskiego. Impreza składać się będzie z następujących wyścigów:
- kolarstwo szosowe – wyścig indywidualny na czas (kobiet i mężczyzn)
- kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego (kobiet i mężczyzn)
- kolarstwo górskie (XCO) – wyścig indywidualny na czas (kobiet i mężczyzn)
- kolarstwo górskie (XCO) – wyścig ze startu wspólnego (kobiet i mężczyzn)
Ponadto w dniu przerwy od zmagań kolarzy-studentów, przeprowadzony zostanie na trasie mistrzostw dodatkowy wyścig MTB, w którym wystartować będą mogli wszyscy chętni. Każdy kraj ma prawo zgłosić na mistrzostwa maksymalnie 20 zawodników (4. kobiety i 4. mężczyzn na kolarstwo szosowe, a także 6. kobiet i 6. mężczyzn na kolarstwo górskie). Oprócz sukcesu organizacyjnego liczymy również na sukces sportowy. Mając w kadrze studentów takich, jak Marek Konwa, czy Paula Gorycka mamy spore szanse medalowe – mówi Grzegorz Miedziński – Wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego.
Tak wielkie przedsięwzięcie niesie ze sobą określone koszty. Główny ciężar sfinansowania imprezy wzięły na siebie: Miasto Jelenia Góra, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Gmina Podgórzyn oraz Politechnika Wrocławska. Równocześnie komitet organizacyjny finalizuje ustalenia z kilkunastoma firmami – zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi. Niektóre negocjacje zakończono już sukcesem, dzięki czemu w gronie sponsorów znalazły się takie marki jak Dell, czy GoPro.
Impreza tej rangi to dla Jeleniej Góry nie tylko wysiłek organizacyjna, ale również wymierne korzyści. Zapowiedzi i relacje w Eurosporcie oraz ogólnopolskich mediach, a także obecność przez blisko tydzień kilkuset zagranicznych gości to świetna promocja dla naszego miasta – mówi Marcin Zawiła - Prezydent Jeleniej Góry.
W dniu dzisiejszym Komitet Organizacyjny mistrzostw oficjalnie uruchomił stronę internetową imprezy: www.Cycling2014.com oraz stronę na Facebooku.
Ostatnie wiadomości:
- 30.10.2024 Judo, karate, a może krav maga? Sprawdź, jakie sztuki walki warto ćwiczyć na warszawskim Mokotowie!
- 16.03.2024 Enduro Trails Beskidy – ekscytująca przygoda w Szczyrk Mountain Resort
- 14.06.2023 Jak obliczyć swoje dzienne potrzeby energetyczne?
- 14.03.2023 Igrzyska Olimpijskie 2024: Oczekiwania wobec formy zawodników
- 02.11.2022 Skoki spadochronowe - doskonała atrakcja dla fanów mocnych wrażeń
- 06.09.2022 Jaki orbitrek wybrać?
- 01.08.2021 Święto policji – co podarować w prezencie dla policjanta!
- 16.07.2021 Jak działa pistolet do masażu, dla kogo jest przeznaczony i jaki wybrać?
Porozmawiaj na forum:
- Czy gdzieś w Polsce można grać w slamball? (1 odpowiedz)
- Kontynuowanie rozpoczętego szkolenia spadochronowego (brak odpowiedzi)
- Akcja Plaża - kitesurfing na Helu (brak odpowiedzi)
- Turystyka ekstremalna - ankieta (1 odpowiedz)
- Spadochronowy kanał na Youtube (2 odpowiedzi)
- E-book spadochronowy "Sytuacje Awaryjne" (1 odpowiedz)
- obóz windsurfingowy (1 odpowiedz)
- kursy kitesurfingu (1 odpowiedz)
- kite surfing (4 odpowiedzi)
- Odżywianie po treningowe (4 odpowiedzi)