4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Co zabrać ze sobą na wakacje?

Co zabrać ze sobą na wakacje?

25-06-2017

Nadchodzi moment kiedy co trzeci Polak będzie zadawać sobie jakże trudne pytanie: co spakować do wakacyjnej walizki? Z pozoru mogłoby się wydawać, że jest to bardzo proste zadanie, jednak każdy kto kiedykolwiek pakował się na wyjazd doskonale wie, że w praktyce jest dużo trudniej. Potem okazuje się, że zabraliśmy ze sobą całą masę rzeczy, która nie jest nam w ogóle potrzebna, a nasz bagaż waży tonę i trudno jest go podnieść w pojedynkę, a co dopiero wnieść po schodach, gdy hotelowa winda odmówi posłuszeństwa. Sprawdź, co powinieneś zabrać na wakacje i jakich zasad przestrzegać, aby waga Twojego bagażu nie przekroczyła dopuszczalnego maksimum.

Ubrania i buty
Najlepszym sposobem na skompletowanie najbardziej uniwersalnych wakacyjnych stylizacji jest stworzenie listy niezbędnych ubrań i butów, jakie musimy ze sobą zabrać. W czasie jej tworzenia dokładnie przelicz dni, na ile wyjeżdżasz, a także przemyśl sytuacje, w jakich się znajdziesz i dopiero wtedy wypisz absolutne minimum ubraniowe. Jednego możesz być pewien, z całą pewnością wystarczą Ci 3 pary butów, pod warunkiem, że wybierzesz te wygodne i uniwersalne.

Dokumenty
To oczywiste, że musisz mieć ze sobą chociaż jeden dokument tożsamości, nawet wtedy gdy nie opuszczasz granic. Spędzasz wakacje na terenie innego europejskiego kraju? Koniecznie zabierz ze sobą dowód osobisty, gdyż jest on niezbędny podczas przekraczania granic. Na wczasy w Meksyku czy Egipcie musisz wziąć paszport, bo jego brak może Ci popsuć wakacyjną wycieczkę.

Minimum kosmetyczne
Ta rada tyczy się przede wszystkim pań, które zabierają ze sobą pół swojej domowej toaletki. Kosmetyki są ciężkie, a w dodatku zajmują dużo miejsca w walizce. Zabierz tylko te, które będą Ci najbardziej potrzebne podczas wakacji. Dobrym pomysłem jest zakup małych plastikowych buteleczek, do których można przelać odpowiednią ilość żelu pod prysznic czy szamponu, aby nie wozić ze sobą półlitrowych butelek, gdy wyjazd trwa tylko kilka dni.

Podręczna apteczka
Nie chodzi tutaj o leki na każdą możliwą chorobę, a o te podstawowe, takie jak tabletki przeciwbólowe, na ból gardła, czy przeciwalergiczne. Jak to mówią – lepiej nosić niż się prosić. Weź ze sobą także plastry na otarcia, które przyniosą Ci ulgę, wtedy gdy obetrą Cię buty. W razie nieszczęśliwego wypadku przyda Ci się także bandaż elastyczny i maść na potłuczenia, która ukoi ból i umożliwi szybki powrót do formy.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna