4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Startuje konkurs na najlepszą fotografię górską

Startuje konkurs na najlepszą fotografię górską

29-09-2016

7 września wystartował konkurs fotograficzny, którego ideą jego ukazanie piękna gór i emocji, jakie towarzyszą człowiekowi w czasie obcowania z nimi. Współorganizowany jest on przez Portal Tatrzański, Stowarzyszenie Wysokogórskich Przewodników Tatrzańskich oraz markę Marmot - producenta specjalistycznej odzieży outdoorowej, wspierającej SWPT. Zdjęcia można wysyłać do 23 października, tydzień później nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Nagrodą dla autorów 6 najlepszych fotografii jest wejście na Mnicha (2 068 m n.p.m) w towarzystwie i pod opieką przewodników SWPT!

„Uwolnij emocje zaklęte w górach!” to konkurs kierowany do pasjonatów gór i aktywnościami z nimi związanymi, takimi jak wspinaczka, trekking, bieganie czy jazda na rowerze. Udział wziąć w nim mogą osoby osoba pełnoletnie, które w terminie pomiędzy 7 września a 23 października wyślą na adres konkurs@portaltatrzanski.com fotografię ukazującą emocje związane z obcowaniem w plenerze górskim. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia. Ich forma jest dowolna - fotografia może przedstawiać dowolny plener górski lub postać znajdującą się na jego tle - autora bądź inną osobę, która wyraziła zgodę na wykorzystanie jej wizerunku.

Galeria konkursowa znajdować będzie się na fanpage’u Portalu Tatrzańskiego i regularnie, dwa razy w tygodniu będzie aktualizowana o kolejne, nadsyłane kadry. Zdjęcia będą oceniane na 2 sposoby. Z automatu wejście na Mnicha wygrają 3 osoby, których zdjęcia w dniu zakończenia konkursu zdobędą największą ilość tzw. „polubień/ lajków”. Identyczną nagrodę otrzymają ponadto 3 osoby, których zdjęcia zostaną wybrane głosami jury, w skład którego wejdą przedstawiciele patrona medialnego i organizatorów. Weryfikacji będą podlegały takie aspekty fotografii jak zgodność z motywem przewodnim konkursu, oryginalność i kreatywność przedstawionego kadru, naturalność czy wysoka jakość pod kątem technicznym.

Wejście na Mnicha w towarzystwie przewodników SWPT i profesjonalnego fotografa górskiego odbędzie się 5 listopada b.r. W grupie przewodników swój udział wstępnie zapowiedział m.in. Paweł Orawiec, który pod koniec sierpnia popisał się niesamowitym wyczynem, w zaledwie 60 godzin i 41 minut zdobywając 14 szczytów tzw. Wielkiej Korony Tatr!

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronach internetowych Portalu Tatrzańskiego - http://portaltatrzanski.com/aktualnosci/item/3326-regulamin-konkursu-uwolnij-emocje-zaklete-w-gorach, SWPT oraz firmy Raven - krajowego dystrybutora marki Marmot.

MARMOT to legendarna, amerykańska marka specjalizująca się w produkcji najwyższej klasy odzieży i sprzętu outdoorowego. Firma znana jest z umiejętności tworzenia produktów, które, łącząc w sobie technologiczny charakter, jakość i wytrzymałość, jednocześnie wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i intrygującymi, żywymi kolorami. Marmot ceniony jest za rozwijanie autorskich, innowacyjnych patentów, dzięki czemu uchodzi za jednego z technologicznych liderów na rynku outdoorowym. Firma powstała w 1974 roku w Kalifornii, gdzie do dziś, w mieście Santa Rosa, mieści się jej główna siedziba. Aktualnie produkty Marmota dystrybuowane są w ponad 60 krajach na całym świecie, w tym od 2005 roku również w Polsce. Od początku 2016 roku brand jest partnerem technicznym SWPT.
Więcej informacji na https://marmot.com.

O SWPT
Stowarzyszenie Wysokogórskich Przewodników Tatrzańskich (SWPT) powstało w czerwcu 2015 roku w Zakopanem i zrzesza grupę 16 profesjonalnych przewodników z państwowymi upoważnieniami przewodnickimi I i II klasy. Stanowią oni zgraną grupę miłośników i znawców Tatr, zarazem kontynuatorów bogatej tradycji przewodnickiej, sięgającej 1875 roku. Główną ideą założenia organizacji była chęć promocji grupy kwalifikowanych przewodników tatrzańskich, posiadających kompetencje i uprawnienia do świadczenia usług poza znakowanymi szlakami, w trudnym terenie wysokogórskim. Każdy z członków SWPT uczestniczył w wieloletnich kursach i szkoleniach, dzięki czemu nabył umiejętności techniczne i doświadczenie pozwalające na realizację wymagających projektów wysokogórskich.
Więcej informacji na http://swpt.pl.




Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna