Półmaraton PHILIPS Piła
20-07-2016Półmaraton PHILIPS Piła kontynuuje tradycję umieszczania na medalach wizerunków najlepszych polskich maratończyków w historii. Pierwszym zawodnikiem uhonorowanym w ten sposób zawodnikiem był w 2006 roku Zdzisław Bogusz, a w poprzednim roku uczestnicy pilskiej połówki otrzymali medale z wizerunkiem Wandy Panfil. Do biegaczy, którzy 4 września ukończą 26. Półmaraton PHILIPS Piła na mecie trafi medal z sylwetką Jana Huruka, Mistrza Polski w półmaratonie z 1992 roku i olimpijczyka z Barcelony, wielokrotnego reprezentanta Polski w biegach długodystansowych. Będzie to już 11. medal z wizerunkiem najlepszych polskich maratończyków w unikalnej kolekcji medali pilskiego półmaratonu.
4 września 2016 roku w Pile odbędzie się już 26. edycja Półmaratonu PHILIPS Piła. Dla wielu biegaczy to stała pozycja w kalendarzu startowym. Bieg odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę września i ten termin jest jednym z powodów, dla których pilska połówka cieszy się dużą popularnością wśród zawodników, pozwala bowiem sprawdzić swoją formę przed wrześniowymi maratonami w Warszawie oraz Berlinie. Coraz częściej jednak biegacze przyjeżdżają do Piły, by zdobyć unikalny medal do kolekcji niepowtarzalnych medali z wizerunkami najznakomitszych polskich maratończyków. Taką okolicznościową pamiątkę od 2006 roku otrzymują wszyscy zawodnicy, którzy ukończą Półmaraton PHILIPS Piła.
W minionych latach swojego wizerunku na medalu użyczyli: Zdzisław Bogusz (2006), Edward Stawiarz (2007), Michał Wójcik (2008), Kazimierz Orzeł (2009), Edward Łęgowski (2010), Ryszard Marczak (2011), Jerzy Skarżyński (2012), Wojciech Ratkowski (2013), Zbigniew Pierzynka (2014) oraz Wanda Panfil (2015).
W tegorocznym półmaratonie na medalu będzie sylwetka kolejnego maratończyka, tym razem będzie to wizerunek Jana Huruka, Mistrza Polski w półmaratonie z 1992 roku i wielokrotnego reprezentanta Polski w biegach długodystansowych. Jan Huruk startował w biegach maratońskich w Berlinie, Bostonie, Chicago, Londynie, Barcelonie Otsu, Fukuoka, Tokio, Wiedniu. Jego rekord życiowy w maratonie to 2:10:07, uzyskany w Londynie w 1992 roku pozwolił mu zająć 2. miejsce w tym prestiżowym biegu. W 1991 roku na mistrzostwach świata w Tokio zajął 4. miejsce, a na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w biegu maratońskim był siódmy.
„Startując w Półmaraton PHILIPS Piła uczestnicy na mecie biegu otrzymują medale z wizerunkiem naszych znakomitych maratończyków. W tym roku nagrodzimy ich medalem z sylwetką Jana Huruka i będzie to już kolejny, jedenasty taki medal do unikalnej i niepowtarzalnej kolekcji medali z pilskiego półmaratonu. Każdego roku na naszym medalu jest wizerunek innego zawodnika lub zawodniczki i w ten sposób chcemy przypomnieć sylwetki i kariery znanych polskich maratończyków. Dla nas organizatorów to zaszczyt i szczególne wyróżnienie, że Jan Huruk zgodził się, aby jego wizerunek znalazł się na medalu. Będzie nam także niezmiernie miło gościć tego znakomitego zawodnika podczas 26. Półmaratonu PHILIPS Piła, więc dla uczestników będzie to doskonała okazja spotkać Jana Huruka, otrzymać autograf, zrobić wspólne zdjęcie i zamienić z nim kilka słów. Zapisy wciąż trwają, zostało jeszcze trochę miejsc, więc 4 września serdecznie zapraszam do Piły.” – powiedział Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu PHILIPS Piła.
Organizatorzy pilskiej połówki ustanowili limit uczestników na 3500 osób, a na niespełna dwa miesiące przed startem biegu, na liście startowej widnieje już ponad 2700 zgłoszeń. Nie warto więc zwlekać z zapisami. Zawodnicy chętnie przyjeżdżają do Piły, by pobiec na płaskiej i szybkiej trasie pozwalającej osiągać dobre wyniki i poprawiać rekordy życiowe. Trasa biegu posiada atest IAAF, AIMS oraz PZLA, a impreza odbędzie się w randze Mistrzostw Polski w Półmaratonie.
Od 2013 roku Polskie Stowarzyszenie Biegów przyznaje medal za ukończenie Korony Polskich Półmaratonów. Aby zdobyć Koronę wystarczy ukończyć 5 półmaratonów w ciągu kalendarzowego roku. Półmaraton PHILPS Piła jest jednym z dziesięciu biegów, które mają do dyspozycji biegacze zainteresowani zdobyciem wyróżnienia. W 2015 roku Koronę Półmaratonów Polskich zdobyło ponad 700 osób.
Więcej informacji na temat imprezy: http://www.pila.halfmarathon.pl/
Ostatnie wiadomości:
- 30.10.2024 Judo, karate, a może krav maga? Sprawdź, jakie sztuki walki warto ćwiczyć na warszawskim Mokotowie!
- 16.03.2024 Enduro Trails Beskidy – ekscytująca przygoda w Szczyrk Mountain Resort
- 14.06.2023 Jak obliczyć swoje dzienne potrzeby energetyczne?
- 14.03.2023 Igrzyska Olimpijskie 2024: Oczekiwania wobec formy zawodników
- 02.11.2022 Skoki spadochronowe - doskonała atrakcja dla fanów mocnych wrażeń
- 06.09.2022 Jaki orbitrek wybrać?
- 01.08.2021 Święto policji – co podarować w prezencie dla policjanta!
- 16.07.2021 Jak działa pistolet do masażu, dla kogo jest przeznaczony i jaki wybrać?
Porozmawiaj na forum:
- Czy gdzieś w Polsce można grać w slamball? (1 odpowiedz)
- Kontynuowanie rozpoczętego szkolenia spadochronowego (brak odpowiedzi)
- Akcja Plaża - kitesurfing na Helu (brak odpowiedzi)
- Turystyka ekstremalna - ankieta (1 odpowiedz)
- Spadochronowy kanał na Youtube (2 odpowiedzi)
- E-book spadochronowy "Sytuacje Awaryjne" (1 odpowiedz)
- obóz windsurfingowy (1 odpowiedz)
- kursy kitesurfingu (1 odpowiedz)
- kite surfing (4 odpowiedzi)
- Odżywianie po treningowe (4 odpowiedzi)