4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » W jakie dodatki warto wyposażyć swój rower?

W jakie dodatki warto wyposażyć swój rower?

09-06-2014

W jakie dodatki warto wyposażyć swój rower?

Zakup wymarzonego roweru to wielkie wydarzenie dla każdego zapalonego entuzjasty dwóch kółek. Warto jednak pamiętać, że rower to jedno, a jego wyposażenie to drugie – rowerzysta powinien być przygotowany na każdą ewentualność, która może spotkać go w czasie długiej podróży. Nie wszystkie dodatki muszą być też bardzo drogie. Niekiedy proste i tanie akcesoria przydadzą się bardziej, aniżeli kosztowne i skomplikowane elektroniczne urządzenia

Światła

Każdy użytkownik dróg publicznych musi wyposażyć swój pojazd w światła, które ułatwiają jego widoczność na drodze. Warto wspomnieć, że światła są obowiązkowym wyposażeniem każdego roweru – brak świateł odblaskowych z przodu i z tyłu karany jest mandatem (źródło: http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Obowiazkowe-wyposazenie-roweru-mandat-za-brak-blotnika,wid,16079450,wiadomosc.html?ticaid=112827). Światła odblaskowe wymagane są tylko podczas jazdy w dzień – podczas jazdy w nocy lub w tunelu należy mieć światła zasilane elektrycznie, migające lub świecące jednostajnie.

Pompka

Podczas długich wypraw rowerowych pompka wydaje się być niezbędnym ekwipunkiem – uszkodzenia opon zdarzają się bardzo często, zwłaszcza w wymagającym terenie. Najlepiej zakupić dwie pompki – jedną, wyposażoną w manometr, należy zostawić w domu, gdyż będzie ona idealnym narzędziem do regulowania ciśnienia przed wyjazdem. Drugą, podręczną, warto zabrać ze sobą. Obecnie na rynku dostępne są ultra małe urządzenia, zasilane nabojami CO2, które bez problemu zmieszczą się nawet w małej sakwie pod siodełkiem.

Łyżki do opon

Kolejny element ekwipunku, który może oszczędzić wielu nerwów w trasie. Łyżki do opon, dostępne w dobrych sklepach ze sprzętem rowerowym, takich jak www.czesci-rowerowe.com.pl, ułatwią zdjęcie opony i wymianę pękniętej dętki. Warto wybierać łyżki wykonane z twardego tworzywa sztucznego – łyżki metalowe, robione tak zwaną „metodą domową”, mogą łatwo poszarpać dętkę. Natomiast najtańsze na rynku narzędzia łatwo łamią się po przyłożeniu większej siły.

Dętki

Mimo że wożenie ze sobą zapasowej dętki obecnie nie jest konieczne, to jednak warto znaleźć w sakwie rowerowej miejsce na przynajmniej jeden zapas. Jeśli nie uda nam się wygospodarować miejsca, to warto zainwestować w zestaw naprawczy do opon, w którym znajdziemy wytrzymałe łatki w różnych rozmiarach, mocny klej oraz zestaw narzędzi ułatwiających wymianę. Mimo że sklejenie dętki z pewnością zajmie więcej czasu niż wymiana jej na nową, to jednak warto zostawić sobie większe pole manewru w przypadku awarii.




Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna