Miej odwagę!
22-01-2014Ostatnie dni na zgłaszanie projektów podróżniczych do IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego Miej odwagę! Już tylko do 31 stycznia, poprzez formularz na stronie www.miejodwage.pl/zglos_wyprawe.php można zgłaszać propozycje wypraw do IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego Miej odwagę! Udział w Memoriale mogą wziąć wszyscy, którzy mają oryginalny i dobrze przemyślany plan wyprawy oraz odwagę zawalczyć o swoje marzenia.
„Na początku myślałam, że Memoriał Piotra Morawskiego jest tylko dla ludzi gór. Okazało się jednak, że to konkurs dla każdego, kto wymyślił sobie przygodę życia, ale nie ma możliwości jej zrealizowania. Liczy się zapał i odwaga, żeby zrobić to, co o czym się marzy. Nam się udało! Dzięki wygranej w Memoriale mogliśmy wyruszyć w podróż, by realizować swoje pasje.” – mówi Gosia Kołacz, która razem z Olkiem i Maćkiem Lewandowskimi zwyciężyła w III edycji Memoriału i zrealizowała wyprawę „Z 5 deskami dookoła Morza Czarnego”.
„Przez terytoria 9 państw (10 granic), podczas prawie 8 tygodni przejechaliśmy dystans 10 512 km, mieliśmy masę przygód i cały czas towarzyszyło nam szczęście. Na trasie spotkaliśmy wielu wspaniałych, ciekawych (i ciekawskich) oraz pomocnych ludzi. W czasie tripu udało nam się odpalić każdą z 16 zabranych desek. Pływaliśmy na kite’cie i wake’u, w górach jeździliśmy na snowboardzie, a po miastach na longach, próbowaliśmy też surfingu na tureckiej fali. Było mega! Dlatego szczerze zachęcam do udziału w tegorocznej edycji Memoriału, warto walczyć o swoje marzenia!” – dodaje Olek Lewandowski.
Memoriał Miej odwagę! to projekt grantowy, który umożliwia początkującym podróżnikom realizację ich ambitnych planów. Laureaci Memoriału otrzymują niezbędne do urzeczywistnienia zwycięskiej ekspedycji wsparcie finansowe oraz wyposażenie w funkcjonalną odzież outdoorową. Udział w Memoriale to szansa dla odważnych i ciekawych świata ludzi, którzy pragną zrealizować swoje marzenia podróżnicze - poznawcze, eksploratorskie, wspinaczkowe, narciarskie czy żeglarskie.
„Z niecierpliwością czekamy na nowe zgłoszenia do Memoriału. Uświadamiają nam one, jak wiele osób podziela Piotra pasję do podróży, odkrywania nowych miejsc oraz jego determinację i odwagę w realizacji marzeń i pokonywaniu przeciwności. Nie rezygnujcie ze swoich marzeń, nie poddawajcie się, walczcie! Nadal czekamy na Was i Wasze pomysły wypraw.” – mówi Olga Morawska, pomysłodawczyni Memoriału.
Zgłoszone projekty prezentowane sa na stronie Memoriału www.miejodwage.pl. Zgodnie z nowym regulaminem Memoriału głosowanie internautów na najciekawszy projekt rozpocznie się 1 lutego 2014 roku i potrwa do końca miesiąca. Zwycięska wyprawa zostanie wybrana przez członków Kapituły spośród 20 zgłoszeń, na które zostanie oddana największa liczba głosów. Przy wyborze zwycięzcy będę brane pod uwagę oryginalność, nowatorstwo oraz szanse na powodzenie wyprawy. W IV edycji Memoriału promowane będą wyprawy maksymalnie trzyosobowe i trwające nie dłużej niż jeden miesiąc. Ich realizacja musi również rozpocząć się jeszcze w 2014 roku. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.miejodwage.pl/regulamin.php
Zwycięzców IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego „Miej odwagę!” poznamy 13 marca 2014 roku podczas uroczystej gali, na której nowym oraz dotychczasowym zwycięzcom Memoriału zostaną wręczone statuetki. Dzięki grantowi finansowemu oraz sprzętowemu laureaci tegorocznej edycji wyruszą zrealizować zwycięski projekt i uczcić tym samym pamięć Piotra. Relacje z wyprawy będzie można śledzić na stronie Memoriału www.miejodwage.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/MemorialPiotraMorawskiego
***
Piotr Morawski (ur. 27.12.1976, zm. 08.04.2009) ̶ doktor chemii na Politechnice Warszawskiej, największy polski himalaista młodego pokolenia, jeden z najlepszych himalaistów świata. Zdobywca 6 ośmiotysięczników. Od 2007 roku pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Alpinizmu. Do największych osiągnięć w wysokogórskiej karierze Piotrka należy pierwsze zimowe wejście na ośmiotysięcznik Shisha Pangma, wraz z Simone Moro, ustanowienie ̶ nie pobitego do tej pory ̶ rekordu wysokości zimą na K2, wraz z Denisem Urubko, a także trawers Gasherbruma I wraz z Peterem Hamorem czy pierwsze przejście południowej ściany Shisha Pangmy zimą wraz z Simone Moro. W 2009 podczas wyprawy aklimatyzacyjnej na Dhaulagiri Piotr Morawski wpadł do szczeliny lodowcowej, niestety nie udało się go uratować. Zginął mając 32 lata.
www.miejodwage.pl
www.alpinus-miejodwage.pl
www.piotrmorawski.com
Ostatnie wiadomości:
- 30.10.2024 Judo, karate, a może krav maga? Sprawdź, jakie sztuki walki warto ćwiczyć na warszawskim Mokotowie!
- 16.03.2024 Enduro Trails Beskidy – ekscytująca przygoda w Szczyrk Mountain Resort
- 14.06.2023 Jak obliczyć swoje dzienne potrzeby energetyczne?
- 14.03.2023 Igrzyska Olimpijskie 2024: Oczekiwania wobec formy zawodników
- 02.11.2022 Skoki spadochronowe - doskonała atrakcja dla fanów mocnych wrażeń
- 06.09.2022 Jaki orbitrek wybrać?
- 01.08.2021 Święto policji – co podarować w prezencie dla policjanta!
- 16.07.2021 Jak działa pistolet do masażu, dla kogo jest przeznaczony i jaki wybrać?
Porozmawiaj na forum:
- Czy gdzieś w Polsce można grać w slamball? (1 odpowiedz)
- Kontynuowanie rozpoczętego szkolenia spadochronowego (brak odpowiedzi)
- Akcja Plaża - kitesurfing na Helu (brak odpowiedzi)
- Turystyka ekstremalna - ankieta (1 odpowiedz)
- Spadochronowy kanał na Youtube (2 odpowiedzi)
- E-book spadochronowy "Sytuacje Awaryjne" (1 odpowiedz)
- obóz windsurfingowy (1 odpowiedz)
- kursy kitesurfingu (1 odpowiedz)
- kite surfing (4 odpowiedzi)
- Odżywianie po treningowe (4 odpowiedzi)