4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności


Namiot Rockland Hiker

28-02-2018

Niemal rok temu dostałem do przetestowania namiot Hiker 2, firmy Rockland. Chciałbym się więc obecnie podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami i opinią na jego temat. Jest to namiot 2-3 osobowy (2 osoby śpią w komfortowych warunkach), typu igloo. Waży 3,4 kg więc nadaje się raczej na wyjazdy, gdzie możemy dojechać autem, ewentualnie nie będziemy dużo chodzić. świetnie też sprawdzi się na kajakach, podczas kilkudniowego spływu.

więcej

Na trening z Mutantem

22-02-2018

Mutant Mass to odżywka węglowodanowo białkowa typu gainer, która pozwala na zbudowanie wspaniałej masy mięśniowej, godnej superbohatera. Innowacyjna formuła gainera Mutant Mass oraz najwyższa jakoś surowców użytych do jego produkcji stanowią dla każdego sportowca dobrą alternatywę uzupełnienia braków składników pokarmowych w diecie.

więcej

Trwają zapisy na Zimowy Biwak Szkoleniowy WinterCamp

17-01-2018

Zbliża się 9 - ta edycja największego zimowego biwaku szkoleniowego w Polsce. Na zasypanym śniegiem polu namiotowym, z prawdopodobnie najpiękniejszym w Polsce widokiem na Tatry, zamieszka ponad 200 osób. W ramach specjalnej edycji Wintercamp Family całe rodziny przyjadą uczyć się bezpiecznego i aktywnego wypoczynku w górach.

Cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem biwak Wintercamp na stałe wpisał się w harmonogram obowiązkowych zimowych wydarzeń dla pasjonatów gór. Do tej pory szkolenia na Turbaczu ukończyło ponad 1300 osób, ale chętnych na kolejne edycje nie brakuje.

więcej

Na co zwracać uwagę kupując buty trekkingowe?

07-01-2018

Buty trekkingowe to specyficzne obuwie polecane szczególnie fanom wspinaczek oraz miłośnikom gór. Mają one zapewnić nie tylko komfort chodzenia i stabilność, ale również przyczepność do podłoża oraz ochronę przed różnego rodzaju urazami, o które w górach nietrudno.

więcej

Sprawdzone sposoby na zakwasy

19-12-2017

Zakwasy są naturalną i nieodłączną częścią treningów. Najczęściej pojawiają się po niezbyt dobrze przeprowadzonej rozgrzewce lub dłuższym odpoczynku od aktywności. Jak radzić sobie z tą nieprzyjemną dolegliwością?

więcej

Profesjonalne uprawianie sportu i podatek dochodowy

19-12-2017

Profesjonalni sportowcy osiągający przychody związane z uprawianiem sportu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zobowiązani są do rozliczania się z nich z organami podatkowymi. Odbywa się to zazwyczaj na podstawie ogólnych zasad podatkowych, czyli wg skali podatkowej bądź też z wykorzystaniem reguł opodatkowania liniowego. Oznacza to, iż profesjonalni sportowcy powinni indywidualnie dostosować formę obciążenia fiskalnego, które podejmują, do faktycznych okoliczności swoich dochodów. Tego rodzaju optymalizacja podatkowa pozwoli na zastosowanie najkorzystniejszego dla danego sportowca opodatkowania dochodowego.

więcej

Polski Konkurs Filmowy na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim

27-11-2017

W ramach Polskiego Konkursu Filmowego na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim (1-3 grudnia 2017) publiczność będzie miała okazje obejrzeć 11 rodzimych produkcji. Dwie z nich – “Mama” oraz “Chasing the Breath” – będą rywalizować z 12 zagranicznymi dokumentami o Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego KFG 2017.

więcej

Polscy goście na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim

22-11-2017

Ryszard Pawłowski, Janusz Majer, Krzysztof Starnawski, Piotr Hercog, Magdalena Łączak, Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Marcin „Yeti” Tomaszewski, Wojciech Malawski, Sławomir Eysmont, Piotr Sułowski, Paweł Karczmarczyk, Maciej Bedrejczuk, Łukasz Dudek, Jacek Matuszek, Damian Granowski, Tomasz Klimczak, Karolina Ośka, Michał Czech, Małgorzata Jurewicz, Józek Soszyński, Grzegorz Folta i wielu innych – Krakowski Festiwal Górski już tradycyjnie podsumuje najważniejsze górskie wydarzenia mijającego roku. 15. edycja festiwalu odbędzie się w dniach od 1 do 3 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

więcej

Nunczako - jak zacząć ćwiczyć?

21-11-2017

Nunczako to jedna z tych broni, które stały się legendą samą w sobie, fascynując wielu miłośników sztuk walki. Skąd się wzięło, gdzie je można kupić i jak nim ćwiczyć?

więcej

Międzynarodowy Konkurs Filmowy na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim – aż siedem polskich premier

17-11-2017

Od lat wizytówką Krakowskiego Festiwalu Górskiego są dwa konkursy filmowe – polski i międzynarodowy. W tym roku o Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego KFG 2017 będzie walczyć 12 dokumentów, z czego aż 7 to polskie premiery.

więcej


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna