4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności


Sporty ekstremalne w powietrzu

21-04-2017

Sportami ekstremalnymi nazywa się dyscypliny, których uprawianie wiąże się z ryzykiem zagrożenia życia lub poważnej kontuzji. Wykonywanie ich wymaga zazwyczaj umiejętności, przygotowania oraz sprzętu. Ekstremalnych sportów w powietrzu, jak spadochroniarstwo, dream jump czy bungee można spróbować pod okiem instruktora bez odbywania specjalnych kursów i szkoleń kwalifikacyjnych.

więcej

Regatta softshell Arec

20-04-2017

W tym roku wiosna w Japonii spóźnia się o jakieś trzy tygodnie. Rok temu wiśnie kwitły już pod koniec marca. Teraz nawet w połowie kwietnia jeszcze o tym nawet nie myślały. Za wyjątkiem Tokio, gdzie z kolei już przekwitły. Co za tym idzie przez trzy tygodnie wiało, było zimno, a czasami padał deszcz lub nawet śnieg. Nie do końca byłem na to przygotowany, pamiętając piękną wiosnę sprzed roku. Uratował mnie Softshell Regata Arec, który zabrałem ze sobą do przetestowania. W zasadzie nosiłem go przez trzy tygodnie codziennie. Czasem była to trzecia warstwa, czasem czwarta. Ale najważniejsze, że skutecznie chronił mnie przed deszczem i zimne

więcej

Peleryna przeciwdeszczowa Rockland

18-04-2017

Pogoda ostatnio nie najlepsza, czyli idealna pod test peleryny. W moje ręce wpadła peleryna Rockland. W pierwszym momencie pomyślałem - peleryna - co tu testować. Ale po wyciągnięciu z opakowania okazała się inna niż te do których byłem przyzwyczajony. Do tej pory nosiłem peleryny głównie w górach, np. podczas trekingu wokół Annapurny, czy w górach Ukrainy. I to co mi najbardziej przeszkadzało to to, że nie mieścił się pod nimi duży plecak. Peleryna Rockland pod tym względem jest inna. Ma rozpinaną kieszonkę w której mieści się "garb" pod którym spokojnie schowamy nawet mocno wypakowany plecak.

więcej

Ekologiczna jazda a nowoczesne zarządzanie flotą

03-04-2017

Samochód stał się dziś podstawowym narzędziem pracy dla większości firm. Bez względu na to, czy działają w branży logistycznej, czy też handlowej lub produkcyjnej, zawsze potrzebne jest auto, a najczęściej – auta. Koszty eksploatacji samochodów zaś rosną, choćby z uwagi na wzrost kosztów paliwa. Sposobem na oszczędności może być eco driving.

więcej

Ubezpieczenie dla narciarza - co powinno zawierać?

31-03-2017

Nawoskowane i naostrzone narty, sprawdzone wiązania, odpowiedni strój i kask to niezbędne wyposażenie każdego miłośnika białego szaleństwa wyruszającego na stok. Przed urlopem w górach nie wolno też zapominać o wykupieniu polisy narciarskiej.

więcej

Uprzęże, liny, kaski wspinaczkowe – kompletujemy wyposażenie wspinacza

23-03-2017

Jeszcze do niedawna wspinaczka skałkowa wydawała nam się sportem mało popularnym. Zazwyczaj uprawiali go studenci AWF lub osoby, które mocno są związane z tematem gór lub zamieszkują w miejscach, gdzie dostęp do skałek jest bardzo prosty. Obecnie możemy zauważyć, że coraz więcej osób uprawia wspinaczkę skałkową w terenie. Rośnie również liczba stałych bywalców na miejskich sztucznych ścianach wspinaczkowych. Okazuje się, że wspinaczka jest sportem lubianym i często próbujemy tutaj swoich sił.

więcej

Bukłak na wodę Rockland

20-03-2017

Może to wydać się nieco dziwne ale to też jest dla mnie nowość. Camelbak wydaje się, że jest ostatnio podstawowym wyposażeniem wielu osób, ja jednak do tej pory skutecznie się przed nim broniłem. Do tej pory. Ale teraz dostałem taki bukłak na wodę z firmy Rockland do testów. Wcześniej nie czułem potrzeby wydawania dodatkowych pieniędzy na coś takiego, kiedy mogę w bocznej kieszeni nieść sobie zwykłą butelkę. Więc po co? Więc po paru wyjściach w góry z bukłakiem wiem już po co :)

więcej

Ubezpieczenia do zadań specjalnych

16-03-2017

W dobie szybkiego postępu cywilizacyjnego aktywność człowieka staje się coraz bardziej różnorodna. Za tymi zmianami podążają firmy ubezpieczeniowe, które proponują polisy niemalże na wszystko. Niektóre z nich zabezpieczają przed chorobami czy też skutkami różnorodnych wypadków oraz utraty pracy. Inne natomiast zabezpieczają nasze pojazdy lub firmy, którymi zarządzamy. Specjalną ofertą jest ubezpieczenie dla właścicieli warsztatów samochodowych.

więcej

Test krzesiwa Rockland

15-03-2017

Zapałki czy zapalniczka mogą łatwo nas zawieść. Zamokną, zepsuje się. Jaką mamy więc alternatywę. Tym razem do testów trafiło do mnie krzesiwo firmy Rockland. Nigdy takiego krzesiwa nie używałem, tak więc na początek musiałem się z nim nieco oswoić. W zestawie dostajemy krzesiwo wraz z metalową płytką która ma nam wygenerować iskry. Tutaj mamy dodatkowy bonus bo na płytce jest także miarka.

więcej

Testujemy plecak Rockland

09-03-2017

Do testów dostałem niewielki plecak Rockland. Jego największą zaletą jest waga. Znaczy jest bardzo lekki. Plecak zabrałem ze sobą w lutym w Słowackie Tatry na kurs turystyki zimowej. W tym czasie przez cztery dni nosiłem w nim całe potrzebna wyposażenie - łopatę i sondę lawinową, raki, kask, liny, czy wreszcie termos i zapas jedzenia. Przy czym albo raki albo kask - na jedno i drugie miejsca nie starczało. Do tego bez problemu można było także z boku przyczepić do niego czekan.

więcej


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna