4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności


Uprzęże, liny, kaski wspinaczkowe – kompletujemy wyposażenie wspinacza

22-03-2017

Jeszcze do niedawna wspinaczka skałkowa wydawała nam się sportem mało popularnym. Zazwyczaj uprawiali go studenci AWF lub osoby, które mocno są związane z tematem gór lub zamieszkują w miejscach, gdzie dostęp do skałek jest bardzo prosty. Obecnie możemy zauważyć, że coraz więcej osób uprawia wspinaczkę skałkową w terenie. Rośnie również liczba stałych bywalców na miejskich sztucznych ścianach wspinaczkowych. Okazuje się, że wspinaczka jest sportem lubianym i często próbujemy tutaj swoich sił.

więcej

Bukłak na wodę Rockland

19-03-2017

Może to wydać się nieco dziwne ale to też jest dla mnie nowość. Camelbak wydaje się, że jest ostatnio podstawowym wyposażeniem wielu osób, ja jednak do tej pory skutecznie się przed nim broniłem. Do tej pory. Ale teraz dostałem taki bukłak na wodę z firmy Rockland do testów. Wcześniej nie czułem potrzeby wydawania dodatkowych pieniędzy na coś takiego, kiedy mogę w bocznej kieszeni nieść sobie zwykłą butelkę. Więc po co? Więc po paru wyjściach w góry z bukłakiem wiem już po co :)

więcej

Ubezpieczenia do zadań specjalnych

15-03-2017

W dobie szybkiego postępu cywilizacyjnego aktywność człowieka staje się coraz bardziej różnorodna. Za tymi zmianami podążają firmy ubezpieczeniowe, które proponują polisy niemalże na wszystko. Niektóre z nich zabezpieczają przed chorobami czy też skutkami różnorodnych wypadków oraz utraty pracy. Inne natomiast zabezpieczają nasze pojazdy lub firmy, którymi zarządzamy. Specjalną ofertą jest ubezpieczenie dla właścicieli warsztatów samochodowych.

więcej

Test krzesiwa Rockland

14-03-2017

Zapałki czy zapalniczka mogą łatwo nas zawieść. Zamokną, zepsuje się. Jaką mamy więc alternatywę. Tym razem do testów trafiło do mnie krzesiwo firmy Rockland. Nigdy takiego krzesiwa nie używałem, tak więc na początek musiałem się z nim nieco oswoić. W zestawie dostajemy krzesiwo wraz z metalową płytką która ma nam wygenerować iskry. Tutaj mamy dodatkowy bonus bo na płytce jest także miarka.

więcej

Testujemy plecak Rockland

08-03-2017

Do testów dostałem niewielki plecak Rockland. Jego największą zaletą jest waga. Znaczy jest bardzo lekki. Plecak zabrałem ze sobą w lutym w Słowackie Tatry na kurs turystyki zimowej. W tym czasie przez cztery dni nosiłem w nim całe potrzebna wyposażenie - łopatę i sondę lawinową, raki, kask, liny, czy wreszcie termos i zapas jedzenia. Przy czym albo raki albo kask - na jedno i drugie miejsca nie starczało. Do tego bez problemu można było także z boku przyczepić do niego czekan.

więcej

Rejestracja i ubezpieczenie zabytkowego samochodu

07-03-2017

Przejeżdżające ulicą klasyczne i zabytkowe samochody zawsze wzbudzają zainteresowanie i powszechny zachwyt. Są powodem do dumy i oczkiem w głowie swoich właścicieli, którzy nieustannie je reperują, polerują i dopieszczają, sprawiając, że prezentują się pięknie i zadbanie. Posiadanie klasyka wiąże się jednak ze znacznymi kosztami – nie tylko codziennego utrzymania i ewentualnych napraw, ale i ubezpieczenia OC. Ponieważ rynek klasycznych samochodów w Polsce jest znacznie mniejszy niż na przykład brytyjski, rodzime towarzystwa ubezpieczeniowe nie oferują tak kompleksowych polis. Ubezpieczyciele z Wielkiej Brytanii, między innymi https://www.sureterm.com/classic-car-insurance/, zawsze proponują ubezpieczenie zarówno od szkód spowodowanych wypadkami komunikacyjnymi, jak i nieprzewidzianymi przypadkami losowymi, a jego wysokość zależy od liczby przejechanych kilometrów. W Polsce nie pojawiają się jeszcze oferty tego typu, ale z roku na rok ubezpieczyciele przygotowują coraz korzystniejsze rozwiązania.

więcej

Chusta wielofunkcyjna MATT Merino Wool

02-03-2017

Już od dawna wielką popularnością cieszą się chusty wielofunkcyjne. Czym zatem może się wyróżnić wśród innych tego typu produktów chusta MATT. Na pewno jest mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest bardzo dobrej jakości. Natomiast tym czym się wyróżnia to materiałem - testowana przeze mnie była wykonana z wełny Merino. Do tej pory miałem już wiele chust wielofunkcyjnych, które zawsze mam przy sobie na górskich wycieczkach. Po raz pierwszy testowałem za taką z Mer

więcej

Ręcznik szybkoschnący Rockland

27-02-2017

Tym razem do testów dostałem pełen zestaw przydatnych rzeczy. Na pierwszy ogień poszedł ręcznik szybkoschnący Rockland. Przez ostatnie dwa miesiące zdążył być już ze mną kilka razy w górach - na Cyrli, w Gorczańskiej Chacie, w Tatrach Słowackich, oraz na Kubie. Ręcznik w zasadzie spełnił wszystkie moje oczekiwania. Jest mały, więc po zwinięciu i wsadzeniu do dołączonego pokrowca spokojnie mieści mi się w niewielkiej kosmetyczce. Nie przesiąka zapachami, więc nawet gdy rano spakuję go mokrego, wieczorem nie śmierdzi.

więcej

Wybór kosiarki do wielkości trawnika.

15-02-2017

Rynek kosiarek jest niezwykle zróżnicowany. Do wyboru mamy bowiem wiele modeli urządzeń, które różnią się między sobą przede wszystkim mocą i obszarem roboczym. W jaki więc sposób powinniśmy dokonać wyboru tej właściwej kosiarki?

więcej

Pokonaj swoje ograniczenia! Jak skutecznie się odchudzać?

12-02-2017

Pomiędzy każdym sportem ekstremalnym a niepotrzebnym ryzykiem jest cienka granica, którą wyznacza stopień Twojego przygotowania. Jednym z etapów jest odpowiednia forma – dziś radzimy jak skutecznie zrzucić zbędne kilogramy!

więcej


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna