4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności


Rejestracja i ubezpieczenie zabytkowego samochodu

08-03-2017

Przejeżdżające ulicą klasyczne i zabytkowe samochody zawsze wzbudzają zainteresowanie i powszechny zachwyt. Są powodem do dumy i oczkiem w głowie swoich właścicieli, którzy nieustannie je reperują, polerują i dopieszczają, sprawiając, że prezentują się pięknie i zadbanie. Posiadanie klasyka wiąże się jednak ze znacznymi kosztami – nie tylko codziennego utrzymania i ewentualnych napraw, ale i ubezpieczenia OC. Ponieważ rynek klasycznych samochodów w Polsce jest znacznie mniejszy niż na przykład brytyjski, rodzime towarzystwa ubezpieczeniowe nie oferują tak kompleksowych polis. Ubezpieczyciele z Wielkiej Brytanii, między innymi https://www.sureterm.com/classic-car-insurance/, zawsze proponują ubezpieczenie zarówno od szkód spowodowanych wypadkami komunikacyjnymi, jak i nieprzewidzianymi przypadkami losowymi, a jego wysokość zależy od liczby przejechanych kilometrów. W Polsce nie pojawiają się jeszcze oferty tego typu, ale z roku na rok ubezpieczyciele przygotowują coraz korzystniejsze rozwiązania.

więcej

Chusta wielofunkcyjna MATT Merino Wool

03-03-2017

Już od dawna wielką popularnością cieszą się chusty wielofunkcyjne. Czym zatem może się wyróżnić wśród innych tego typu produktów chusta MATT. Na pewno jest mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest bardzo dobrej jakości. Natomiast tym czym się wyróżnia to materiałem - testowana przeze mnie była wykonana z wełny Merino. Do tej pory miałem już wiele chust wielofunkcyjnych, które zawsze mam przy sobie na górskich wycieczkach. Po raz pierwszy testowałem za taką z Mer

więcej

Ręcznik szybkoschnący Rockland

28-02-2017

Tym razem do testów dostałem pełen zestaw przydatnych rzeczy. Na pierwszy ogień poszedł ręcznik szybkoschnący Rockland. Przez ostatnie dwa miesiące zdążył być już ze mną kilka razy w górach - na Cyrli, w Gorczańskiej Chacie, w Tatrach Słowackich, oraz na Kubie. Ręcznik w zasadzie spełnił wszystkie moje oczekiwania. Jest mały, więc po zwinięciu i wsadzeniu do dołączonego pokrowca spokojnie mieści mi się w niewielkiej kosmetyczce. Nie przesiąka zapachami, więc nawet gdy rano spakuję go mokrego, wieczorem nie śmierdzi.

więcej

Wybór kosiarki do wielkości trawnika.

16-02-2017

Rynek kosiarek jest niezwykle zróżnicowany. Do wyboru mamy bowiem wiele modeli urządzeń, które różnią się między sobą przede wszystkim mocą i obszarem roboczym. W jaki więc sposób powinniśmy dokonać wyboru tej właściwej kosiarki?

więcej

Pokonaj swoje ograniczenia! Jak skutecznie się odchudzać?

13-02-2017

Pomiędzy każdym sportem ekstremalnym a niepotrzebnym ryzykiem jest cienka granica, którą wyznacza stopień Twojego przygotowania. Jednym z etapów jest odpowiednia forma – dziś radzimy jak skutecznie zrzucić zbędne kilogramy!

więcej

Opłaty nakładane przez banki – czy można ich uniknąć?

26-01-2017

Większość z nas na co dzień korzysta z różnych produktów bankowych: rachunek osobisty, lokata, konto oszczędnościowe czy kredyt to tylko niektóre z nich. Takie produkty ma w swojej ofercie każdy bank, jednak w zależności od wybranej placówki ich koszty mogą się znacznie różnić - w jednym banku kredyt czy konto będą tanie, podczas gdy w innym za takie produkty będziemy musieli sporo zapłacić. Z perspektywy klientów konto czy kredyt, które generują wysokie koszty, są po prostu nieopłacalne. Wprawdzie miesięczna opłata może nie być wygórowana, jednak w skali roku (lub kilku lat w przypadku kredytu) jest to już znacznie większy koszt. Na szczęście takich wydatków można uniknąć! Aby dowiedzieć się jak to zrobić, zapoznaj się z naszymi poradami oraz przejrzyj porównania finansowe dla Ciebie! W ten sposób zaoszczędzisz sobie konieczności pokrywania wielu opłat!

więcej

Red Bull Air Race 2017

25-01-2017

Tegoroczny sezon Red Bull Air Race rozpocznie się brylantowym 75. wyścigiem, a zakończy w mekce sportów motorowych, Indianapolis Motor Speedway. Po drodze oficjalne Mistrzostwa Świata będą świętować swój 10. jubileusz między innymi podczas długo wyczekiwanego powrotu do San Diego w USA oraz premierowego przystanku w rosyjskim Kazaniu. Polskim akcentem w tegorocznym sezonie będzie Łukasz Czepiela, który jako jedyny Polak startuje w wyścigu w przedmistrzowskiej klasie Challenger.

więcej

Walka z zimnem, przeszkodami i samym sobą

25-01-2017

W miniony weekend w podwarszawskim Józefowie k. Legionowa, w zimowej scenerii odbyły się pierwsze tegoroczne edycje Runmageddonu. W sobotę z niską temperaturą, wodą, lodem i przeszkodami, na 6 kilometrowej trasie w formule Rekrut walczyło blisko 1600 osób. Zwycięzcami Runmageddonu Rekrut okazali się Szymon Kopczyński z Wąbrzeźna oraz Danuta Ciszewska z Pułtuska. W niedzielę organizatorzy przygotowali trasę w formule Hardcore na dystansie półmaratonu, na której o zwycięstwo walczyli najodważniejsi i najtwardsi zawodnicy. W stawce 500 osób na mecie najszybciej zameldowali się Michał Jagieło z Lubienia oraz Tatsiana Pekhtserava z Mińska.

więcej

Afrykańska odyseja – osobową Toyotą przez Saharę

24-01-2017

Pomysł był prosty – wsiadamy w naszą 19-letnią Toyotę i jedziemy do Afryki. Szybki przejazd przez Europę, prom przez Cieśninę Gibraltarską i już jesteśmy na Czarnym Lądzie. Tu zaczyna się nasza odyseja! 16 500 km drogami i bezdrożami Afryki. Przez wydmy Sahary, wyschnięte rzeki, skalne urwiska, wśród baobabów i wielbłądów. Dookoła ubogie wioski, kolorowo ubrani Afrykanie a w samochodzie 55°C, warstwa czerwonego pyłu oraz duży zapas wody i paliwa. Naszą codziennością stają się zmagania z afrykańską biurokracją i skorumpowaną policją, łatanie kolejnych dziur w łysych oponach, niezliczone naprawy tłumika, wymiana rozrządu. Na koniec wcielamy się w rolę rasowych handlarzy używanych aut i po wielodniowych pertraktacjach nielegalnie sprzedajemy naszą Toyotę w Wagadugu.

więcej

Sportowy samochód zabytkowy – w jaki sposób go zarejestrować?

24-01-2017

Aby zarejestrować samochód sportowy jako zabytek, musi on spełnić szereg wymogów. W przypadku aut biorących udział w rajdach i wyścigach bywa to trudne, gdyż auta te ulegają częstym wypadkom. Jeśli jednak jest się właścicielem zadbanego auta sportowego sprzed lat, warto poznać kiedy można zarejestrować je jako zabytkowe.

więcej


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna