4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Woda » Nurkowanie » Trimiksowe

Trimiksowe

PŁETWONUREK TRIMIKSOWY KDP/CMAS (PT)

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie z użyciem mieszanin trimiksowych w wodach otwartych do głębokości 90 m.

Warunki uczestnictwa w kursie:
stopień Płetwonurka KDP/CMAS*** (P3),
stopień płetwonurka PN 2,
wykonanie 25 nitroksowych nurkowań dekompresyjnych po uzyskaniu stopnia PN 2 w zestawach 2 - butlowych i z butlą boczną, w tym 4 nurkowań w okresie 8 tygodni poprzedzających kurs,
wykonanie minimum 20 nurkowań powietrznych po uzyskaniu stopnia P3 na głębokościach poniżej 35 metrów w ciągu 12 miesięcy poprzedzających kurs,
posiadanie następującego sprzętu nurkowego:
- zestaw dwubutlowy litrów z zaworem umożliwiającym separacje butli,
- kompensator pływalności typu skrzydło o wyporności min. 30 litrów (dwa oddzielne worki z inflatorami) w wypadku posiadania skafandra suchego powłokowego dopuszczalne jest skrzydło z workiem pojedynczym,
- 2 butle boczne o pojemności min 7 litrów, w tym jedna "czysta tlenowo",
- 3 automaty oddechowe z manometrami HP, w tym jeden z wężem LP o długości 2m,
- 1 automat oddechowy "czysty tlenowo" z manometrem HP,
- 2 niezależne źródła światła,
- 2 kołowrotki (długość linki min 65 m),
- 2 boje dekompresyjne,
- 2 urządzenia do pomiaru czasu i głębokości,
- 2 maski,
- 2 urządzenia do cięcia.

Przebieg szkolenia:
Wykłady (18 godzin) oraz zajęcia praktyczne (30 godzin), w tym 6 nurkowań na głębokościach 20-65 m w ciągu 6 dni szkoleniowych. Minimalny czas każdego nurkowania 45 min., maksymalne ciśnienie parcjalne tlenu w mieszaninie 0.14 MPa w czasie nurkowania, 0.16 MPa podczas dekompresji, maksymalne ciśnienie parcjalne azotu 0.4 MPa. Szkolenie może być realizowane etapami w ciągu 30 dni.

Uprawnienia:
1.Nurkowanie z wykorzystaniem mieszanin trimiksowych.
2.Maksymalna głębokość nurkowania: max. ppO2 - 0.14 MPa, max. ppN2- 0.4 MPa.

Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP i międzynarodowy certyfikat Płetwonurka Trimiksowego KDP/CMAS (PT).

Tomasz Pietrzak
Divemaster PADI
wa793@poczta.onet.pl
http://www.activeholiday.pl

Nurkowanie

Gdzie uprawiać:

  • ! Geronimo - wyprawy w nieznane - Organizujemy imprezy ekstremalne, wyjazdy firmowe, wyprawy w najdalsze zakątki świata i najbardziej zakręcone pomysły.
  • U-DIVE - Nurkowanie
  • Open Event - Zorganizujemy dla Twojej firmy szkolenie, konferencje, spotkanie, piknik, event, w dowolnym miejscu w kraju i na świecie. Zapewniamy indywidualne podejście doradztwo, pomoc w urzeczywistnieniu Twoich wizji i kompleksową realizacje założonego celu.
  • Biuro Podróży ECOTRAVEL - Biuro Podroży z Krakowa oferujące niezwykłe imprezy związane również z sportami ekstremalnymi.


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna