Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności

Udany start Edyty Ropek w Pucharze Świata w Xining

03-07-2008

W drugiej tegorocznej eliminacji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji wspinania na czas, udany start zanotowała reprezentantka naszego kraju, zawodniczka MKS Tarnovia Edyta Ropek, zajmując wysokie piąte miejsce. Zawody zostały zdominowane przez reprezentantów Chin, którzy zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn zajęli wszystkie miejsca na podium. Zwyciężyli Li Chun-Hua i Zhong Qixin, drugie miejsca wywalczyli He Cuifang i Chen Xiaojie, trzecie miejsca zdobyli He Cuilian i Li Guanqpu. W tej eliminacji pucharu chińczycy byli poza zasięgiem, ponieważ rywalizacja rozgrywała się na specjalnej ścianie i drogach wspinaczkowych do bicia rekordu świata we wspinaniu na czas, które od niedawna pojawiają się w różnych państwach naszego globu.

więcej

4000 nad Przasnyszem!

03-07-2008

Czyli nowości w Atmosfera Skydiving Club. W tym roku zapraszamy do samolotu Turbolet L-410 na skoki tandemowe z 10 sekundami więcej swobodnego spadania. Szkołę znajdziecie już nie pod lotniskową brzózką, ale po prawej stronie budynku aeroklubu, gdzie w wśród zieleni i w kameralnej atmosferze zorgnizowano miejsca do siedzenia z widokiem na lądowania. Zapraszamy z rodziną i znajomymi na weekend!

więcej

Piękne jachty z polski

03-07-2008

Polski Straszyn koło Gdańska staje się obecnie ważnym punktem na mapie jachtowej świata. Nasz rodzimy Galeon zostaje zaliczony w bardzo wąskie i elitarne grono najpoważniejszych światowych producentów jachtów. Już w tym roku będziemy świadkami premiery wyjątkowej 20 metrowej , 3 pokładowej – 640 FLY, sportowej 10 metrowej „325” w dwóch wersjach pokładu oraz ultranowoczesnego jachtu w wersji Hard Top Galeonu 670. Wszystkie wymienione jednostki to zapowiedz najnowocześniejszych technologicznie rozwiązań zarezerwowanych dla najlepszych w branży.

więcej

Edyta Ropek zdobyła Puchar Polski 2008

03-07-2008

W rozegranej 1 czerwca, w samym sercu Chorzowskiego Parku, finałowej eliminacji Pucharu Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas zwyciężyli zawodnicy klubu MKS Tarnovia Edyta Ropek i Tomasz Oleksy. Wręczone zostały również puchary za klasyfikację generalną, w której Edyta tryumfowała stając na pierwszym miejscu podium. Tarnowianka w 2008 roku nie miała sobie równych, zwyciężała wszystkie eliminacje czasówek. Tomek w generalce sklasyfikowany został na trzeciej pozycji, a Puchar Polski 2008 zdobył Łukasz Świrk z MSG Lubin.

więcej

Marzenie o Wolności Alcatraz zwycięzcą 4. Konkursu Lotów Red Bull

03-07-2008

Triumf kreatywności i pozytywnej energii pomnożony przez 43! Tyle genialnych ekip z całej Polski rywalizowało na poznańskiej Malcie podczas 4. Konkursu Lotów Red Bull. W glorii sławy wyjechała drużyna Marzenie o Wolności Alcatraz, miejsce drugie wywalczyła ekipa Latający Holender. Na trzecim stopniu podium stanęli lotnicy, którzy startowali na Latającym Patafianie. Zmaganiom konstruktorów kibicowało na terenie imprezy 60 tys. fanów wysokich lotów. Przez czas trwania konkursu na terenie Malty pojawiło się aż 200 tys. osób!

więcej

Wiosenny konkurs tandemowy

04-05-2008

Wygraj skok z samolotu z 4000 metrów. Wystarczy odpowiedzieć na 5 krótkich pytań i napisać w min 200 słowach, dlaczego chciałbyś/chciałabyś skoczyć w tandemie. Uwaga, jeden skok wartości 800 zł będzie rozlosowany wśród uczestników, a DRUGI zostanie przyznany dla NAJCIEKAWSZEJ WYPOWIEDZI :)

więcej

Srebro jest dla mnie złotem – Edyta Ropek zajęła drugie miejsce w Pucharze Świata

04-05-2008

Wielkim sukcesem dla Polki, Edyty Ropek - zawodniczki MKS Tarnovia (Bergson Team, Five Ten), zakończyła się pierwsza tegoroczna eliminacja Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji wspinaczki na czas. Stypendystka Prezydenta Miasta Tarnowa wywalczyła dla naszego kraju drugie miejsce we Włoskim Trento! Rozegrane w minioną niedzielę zawody miały mocną obsadę, w tym roku udział wzięło 19 kobiet i 26 mężczyzn z Rosji, Ukrainy, Wenezueli, Bułgarii, Austrii, Włoch, Czech, Węgier, Belgi, a także liczna, 6 osobowa reprezentacja Polski.

więcej

4. Konkurs Lotów Red Bull

04-05-2008

Do 4. Konkursu Lotów Red Bull zgłosiła się rekordowa liczba 1100 zespołów z całej Polski. Jury wybierze teraz 50 drużyn, które przedstawiły najbardziej oryginalne projekty maszyn i które zmierzą się ze sobą już za kilka tygodni na poznańskiej Malcie! Najwięcej zespołów zgłosiło się z województw: wielkopolskiego, mazowieckiego i śląskiego.

więcej

Zostań kaskaderem filmowym

19-03-2008

W marcu rozpoczęła działalność Polska Szkoła Kaskaderów Filmowych, najnowsze przedsięwzięcie Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Będzie to pierwsze w Polsce miejsce kompleksowo przygotowujące do zawodu kaskadera filmowego. Decyzja o utworzeniu Polskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych poprzedzona została analizą potrzeb rynku i perspektyw rozwoju tego zawodu.

więcej

Festiwal Podróżników Trzy Żywioły 2008

09-03-2008

Już w najbliższy weekend (14-16 marca) zapraszamy do Krakowa na V edycję Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły. Zdjęcia na wielkim ekranie, pokazy multimedialne i najlepsze filmy o podróżowaniu, te i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających w salach Nowohuckiego Centrum Kultury.