4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Woda » Żeglarstwo » Żaglowce

Żaglowce

Rejs Chopinem "Fryderyk Chopin" to jeden z najpiękniejszych Polskich żaglowców a zarazem i najszybszych. Miałem tą przyjemność iz parę lat temu pływałem na nim. Obecnie Chopin przeszedł remont celem podniesienia standardu i są w zasadzie dwie możliwości: można za duże pieniądze pływać rekraacyjnie - co oczywiście może być bardzo przyjemnie. Oprócz tego na każdy rejs jest potrzebnych kilku wolontariuszy do pracy na rejach. Na pewno dużą sztuką jest załapanie się na to ale przecież - dla chcącego nic trudnego. A pływa się rewelacyjnie. Jest to dosyć duży żaglowiec - Bryg.

Jego wymiary to 55.5m długości, wysokość masztów to 37m, zanurzenie 3,8m. Powierzchnia ożaglowania wynosi 1200m2. Robi to wrażenie. Zbudowany został dla Fundacji "Międzynarodowa Szkoła pod Żaglami" kpt.Krzysztofa Baranowskiego.

Osobiście byłem na krótkim rejsie Świnoujście - Gdynia - Rene - Świnoujście. Najlepszy jest początek . Prawie wszyscy nowicjusze zaraz po wypłynięciu zaczynają dokarmiać rybki ;). Ale po jakimś czasie kiedy człowiek już dochodzie do siebie, zaczyna się odczuwać ogromną przyjemność z pływania. Co prawda czasami pogoda może pokrzyżować plany, ale może to być tylko dodatkową atrakcją. A kiedy znajdujemy się na morzu wokoło nie widać lądu - Można wtedy poczuć się prawdziwie wolnym.

Zeglarstwo - zaglowce

Gdzie uprawiać:

  • ! Geronimo - wyprawy w nieznane - Organizujemy imprezy ekstremalne, wyjazdy firmowe, wyprawy w najdalsze zakątki świata i najbardziej zakręcone pomysły.
  • Mazurskie Jachty - Mazurskie Jachty to firma czarterująca żaglówki na Mazurach. Prot macierzysty - Ruciane Nida. Oferowane są jachty o zacięciu sportowym, ale też rodzinne.
  • Open Event - Zorganizujemy dla Twojej firmy szkolenie, konferencje, spotkanie, piknik, event, w dowolnym miejscu w kraju i na świecie. Zapewniamy indywidualne podejście doradztwo, pomoc w urzeczywistnieniu Twoich wizji i kompleksową realizacje założonego celu.
  • Biuro Podróży ECOTRAVEL - Biuro Podroży z Krakowa oferujące niezwykłe imprezy związane również z sportami ekstremalnymi.


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna