4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Woda » Żeglarstwo » Sydney Hobart

Sydney Hobart

Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez na świecie. Regaty te rozgrywane są już od 1945 roku. Trasa liczy 630 mil i wiedzie z Sydney przez niesprzyjająca łatwej żegludze Cieśninę Bassa do Hobart na Tasmanii.

Start regat tradycyjnie następuje w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia o godzinie 13.00.

Dotychczasowy rekord trasy wynoszący 1 dzień, 19 godzin, 48 minut i 2 sekund ustanowił jacht Nokia w 1999 roku. Było to możliwe dzięki sprzyjającym wówczas warunkom meteorologicznym - bardzo silnemu wiatrowi od lądu przy jednoczesnym korzystnym kierunku prądu morskiego.

Wcześniejsze rekordy to 2 dni, 14 godzin, 36 minut i 56 sekund ustanowiony w 1975 roku przez jacht Kiaola V - niepobity przez prawie 20 lat. W 1996 roku Morning Glory pokonał trasę w czasie 2 dni, 14 godzin 7 minut i 10 sekund.

Natomiast rekord frekwencyjny padł w 1995 roku kiedy to na mecie zameldowało się aż 350 jachtów.

Historia regat obfituje także w dramatyczne wydarzenia. W najtrudniejszym 1998 roku z powodu ciężkich warunków pogodowych i wielkiego sztormu, spośród 115 załóg biorących udział w wyścigu 71 wycofało się z rywalizacji, pięć jachtów zatonęło, siedem załóg opuściło łodzie, a 6 żeglarzy zginęło.

Zeglarstwo

Gdzie uprawiać:

  • ! Geronimo - wyprawy w nieznane - Organizujemy imprezy ekstremalne, wyjazdy firmowe, wyprawy w najdalsze zakątki świata i najbardziej zakręcone pomysły.
  • Mazurskie Jachty - Mazurskie Jachty to firma czarterująca żaglówki na Mazurach. Prot macierzysty - Ruciane Nida. Oferowane są jachty o zacięciu sportowym, ale też rodzinne.
  • Open Event - Zorganizujemy dla Twojej firmy szkolenie, konferencje, spotkanie, piknik, event, w dowolnym miejscu w kraju i na świecie. Zapewniamy indywidualne podejście doradztwo, pomoc w urzeczywistnieniu Twoich wizji i kompleksową realizacje założonego celu.
  • Biuro Podróży ECOTRAVEL - Biuro Podroży z Krakowa oferujące niezwykłe imprezy związane również z sportami ekstremalnymi.


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna