4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Woda » Kajakarstwo górskie » Klasyfikacja rzek

Klasyfikacja rzek

Rzeki zostały podzielone na kilka klas w zależności od stopnia trudności. Oczywiście ciężko jest dokładnie określić klasę danej rzeki. Jest ona zmienna w zależności np. od stopnia wysokości poziomu wody w danym czasie, co również często uzależnione jest od pory roku. Ale ogólnie można wyróżnić 6 klas.

Klasa I
To jest po prostu płynąca woda. Raczej nie nadaje się na uprawianie sportów ekstremalnych, co najwyżej można sobie samemu popływać.

Klasa II
Na wodzie zaczynają pojawiać się lekkie fale. Można tu już coś zdziałać, ale jest to raczej zabawa dla dzieci. Idealna dla wyjazdów rodzinnych.

Klasa III
Tu już może zrobić się groźnie. Pojawiają się większe fale, wiry, czy prądy. Trzeba zachować szczególną ostrożność, nie jest wskazane dokonywanie spływów w pojedynkę, czy bez doświadczonego instruktora. Czyli jednym słowem to już może być odpowiednia dla nas rzeka.

Klasa IV
Klasa ta charakteryzuje się tym, iż na rzece pojawiają się trudne do pokonania odcinki. Wymagają one pewnego doświadczenia, siły fizycznej i koniecznie przewodnika, który zna rzekę i potrafi nami pokierować. Rzeka ma dosyć ostry spadek, silne wiry, jest kręta, a z jej dna mogą wystawać kamienie i skały. Istnieje ryzyko wywrotki. Polecana dla zaawansowanych.

Klasa V
To już dla profesjonalistów, konieczne jest spore doświadczenie Występuje wysoka fala, silne prądy, cofki, głazy. Rzeka nie przepuszcza popełnionych przez nas błędów, stąd wymagane doświadczenie, odpowiednia siła fizyczna i technika.

Klasa VI
A to już jest naprawdę coś ekstra. Zalecane jest przeniesienie sprzętu drogą lądową. Do niedawne odcinki tej klasy uznawane były za niemożliwe do przepłynięca.

Kajakarstwo górskie

Gdzie uprawiać:

  • ! Geronimo - wyprawy w nieznane - Organizujemy imprezy ekstremalne, wyjazdy firmowe, wyprawy w najdalsze zakątki świata i najbardziej zakręcone pomysły.
  • Centrum Rekreacji Alfa - Centrum Rekreacji Alfa to przede wszystkim ludzie. Ludzie, których pasją jest turystyka w trochę innym sensie niż się utarło. Wszystkie siły oraz całą naszą kreatywność wkładamy w to, by nasze wycieczki kojarzyły się zawsze z najlepszą roz
  • Totus Outdoor M-CANOE - Najlepsze wyjazdy raftingowe w Alpy.
  • Rivent- Sport, Rekreacja, Eventy - Rafting, Canoe Rafting, Szkolenia Kajakarstwa Górskiego, Imprezy Integracyjne
  • Najlepszaimpreza.pl - Zajmujemy się organizacją imprez integracyjnych, firmowych, pikników, festynów. Chociaż wyprodukowaliśmy już setki najróżniejszych eventów do każdego nowego zadania podchodzi z uwagą i dużym skupieniem.


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna