4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Ziemia » Poduszkowce » Opis działania

Opis działania

Pojazd unosi się na ok. 200 milimetrowej poduszce powietrznej. Jazda, pomimo nierówności terenu jazda jest bardzo płynna.

Na wodzie radzi sobie nie gorzej od motorówki, natomiast na grząskich i bagnistych terenach po prostu nie ma sobie równych. Podczas jazdy po wodzie małe fale nie są problemem. Pokonywanie większych wymaga trochę wprawy. Na lądzie pojazd radzi sobie z nawet 20 % nachyleniem przy starcie.

Poduszkowce zwykle wyposażone są w ultralekkie i wytrzymałe lotnicze silniki Rotaxa 50 konny silnik rozpędza poduszkowiec Eurohover do prędkości ponad 75 km/h.

Zwinny Eurohover ma wygodne dwuosobowe siedzenie. Pilot zajmuje miejsce za kierownicą, a pasażer zaraz za nim, tak jak w skuterze wodnym.

Schowek znajdujący się pod siedzeniem pilota pomieści dokumenty, telefony i inne gadżety. Cenniejsze rzeczy wart jednak zapakować w aquapacki lub worki foliowe, które zapobiegają zawilgoceniu rzeczy na wodzie lub zakurzeniu na lądzie.

Jeżdżąc na poduszkowcu powinno się ubrać w nieprzemakalną odzież, szczególnie w chłodniejsze dni, natomiast zimą podczas jazdy po śniegu zalecane są szczelne kombinezony z membraną Goretex.

Eurohover jest bardzo lekki(150 kg), nie ma, więc problemu z ewentualnym transportem. Z cumowaniem również nie, ponieważ pojazd sam wylatuje na ląd i osiada w dowolnie wybranym przez pilota miejscu.

Na stromym brzegu można poszukać slipu do wodowania łodzi, po którym poduszkowiec swobodnie wleci, podjedzie do auta i zaparkuje na własnej przyczepie, przygotowany w ten sposób do transportu za samochodem. Pojazd na powietrznej poduszce ślizga się ponad podłożem, a jadący mają uczucie, jakby lecieli samolotem tuż nad powierzchnią wody lub lądu.

Jakub Furmański
www.poduszkowce.pl

Gdzie uprawiać:

  • ! Geronimo - wyprawy w nieznane - Organizujemy imprezy ekstremalne, wyjazdy firmowe, wyprawy w najdalsze zakątki świata i najbardziej zakręcone pomysły.
  • Najlepszaimpreza.pl - Zajmujemy się organizacją imprez integracyjnych, firmowych, pikników, festynów. Chociaż wyprodukowaliśmy już setki najróżniejszych eventów do każdego nowego zadania podchodzi z uwagą i dużym skupieniem.
  • Open Event - Zorganizujemy dla Twojej firmy szkolenie, konferencje, spotkanie, piknik, event, w dowolnym miejscu w kraju i na świecie. Zapewniamy indywidualne podejście doradztwo, pomoc w urzeczywistnieniu Twoich wizji i kompleksową realizacje założonego celu.
  • Sporty Ekstremalne 4x4 - Z NAMI AKTYWNIE SPĘDZISZ CZAS !!! OFF-ROAD 100% LEGALNIE TYLKO U NAS !!! Właściciel firmy Sporty Ekstremalne 4x4, to pomysłodawca i twórca, jedynego w rejonie Łodzi centrum rekreacji off-road, wyposażonego w bogate zaplecze do zabaw i ćwiczeń
  • Centrum Sportów Ekstremalnych - Z NAMI AKTYWNIE SPĘDZISZ CZAS !!! OFF-ROAD 100% LEGALNIE TYLKO U NAS !!! Właściciel firmy Sporty Ekstremalne 4x4, to pomysłodawca i twórca, jedynego w rejonie Łodzi centrum rekreacji off-road, wyposażonego w bogate zaplecze do zabaw i ćwiczeń


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna