4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Przydatne » Testy sprzętu » Timex Expedition WS4

Timex Expedition WS4

Uruchamiamy nowy dział w serwisie - "Testy". Będziemy dla Was testować wszystkie urządzenia i gadżety które mogą się przydać przy uprawianiu sportów ekstremalnych. Zapraszamy również do przesyłania własnych recenzji.

Na pierwszy ogień poszedł zegarek Timex Expedition WS4, który został nam udostępniony do testów. Zegarek zabrałem na 3 tygodniowy tramping w Chinach pod koniec zeszłego roku.

Przepłynął ze mną trzy przełomy Jangcy, jeździł w malowniczych górach w okolicach Yangshuo na tarasach ryżowych. Oraz przemierzał wielkie metropolie jak Pekin czy Hong Kong. Nie były to ekstremalne warunki, ale i tak na pewno solidny sprawdzian podczas trampingu. Na pewno znaczny czas panowała wysoka temperatura i wilgotność co często negatywnie wpływa na komfort noszenia czegokolwiek na ręce. Tutaj jednak pomimo swoich dużych rozmiarów Timex sprawdził się całkiem dobrze.

Ale od początku. Już opakowanie zdradza jego przeznaczenie. Przyszedł do nas w małej specjalnej "walizeczce", która prezentuje się naprawdę efektownie. Do zestawu jest dołączona krótka instrukcja, którą warto przestudiować, aby poznać wszystkie jego funkcje. Sam zegarek jest jak już wspomniałem dosyć duży, przez co może się wydawać nieporęczny. Jednak dosyć dobrze leży na ręce.

Sam wygląd, to już kwestia gustu, a o tych się nie dyskutuje. Ja osobiście preferuję klasyczne kształty i normalne wskazówki, ale dzięki temu iż tu mamy elektroniczny naprawdę duży wyświetlacz wszystkie funkcje są bardzo czytelne, a obsługa dosyć prosta i intuicyjna.

Wykonany jest całkiem solidnie, podróżował nie tylko na ręce, ale również w plecaku i po trzech tygodniach w pociągach, autobusach i na statku nie było na nim widać żadnych zarysowań.

Podstawowe parametry:

  • Wysokościomierz pozwala śledzić wysokość n.p.m. w zakresie od -399 do 8 997 metrów. Na wykresie pokazuje wzniesienia i spadki terenu. Ustawienie docelowej wysokości oraz alarm wysokości pomagają przygotowywać cele wspinaczki i ostrzegają o przekroczeniu zakładanej granicy.
  • Barometr wskazuje ciśnienie na aktualnej wysokości oraz ciśnienie na poziomie morza. Zmiany ciśnienia pokazane są w formie graficznej. Kompas można kalibrować, co gwarantuje dokładne wskazania, niezależnie od położenia geograficznego.
  • Zegarek jest wodoodporny do 50 metrów.
  • Aktualna cena na stronie producenta to 699 zł
http://www.timex.pl/product_alldisplay.aspx?id=41&all=1

Podsumowując - jak za tą cenę jest to naprawdę godna uwagi propozycja. Zyskujemy zegarek który dostarcza nam poza zwykłym mierzeniem czasu wiele innych dodatkowych informacji. Informacji które mogą być przydatne podczas wyprawy, lub po prostu zaspokoić naszą ciekawość odnośnie warunków w jakich w danym momencie przebywamy.Informacje prasowe Timex:
Informacje o Timex Expedition:
Zegarki Timex Expedition wywodzą się z praktycznie niezniszczalnych zegarków z lat 60., produkowanych dla żołnierzy piechoty armii amerykańskiej. Wkrótce zegarki zaadaptowano dla potrzeb miłośników wypraw i aktywnego wypoczynku na łonie natury. Marka Timex Expedition oferuje szeroki wybór zegarków na wyprawy. Kolekcja obejmuje zaawansowane technologicznie zegarki dla pasjonatów ekstremalnej przygody, jak i modele wyróżniające się wyglądem, który na co dzień podkreśla podróżniczy styl życia.

Informacje o Timex Group:
Timex Group projektuje i sprzedaje innowacyjne zegarki oraz biżuterię na całym świecie. Firma, założona w 1854 roku, produkuje oryginalne zegarki już od ponad 150 lat. W skład Timex Group wchodzą liczne marki zegarków, takie jak: Timex, Versace, Valentino, Salvatore Ferragamo, Guess, GC, Vincent Berard, Versus, TX, Marc Ecko, Nautica and Opex. Timex Group jest prywatnym przedsiębiorstwem i zatrudnia ponad 5 tysięcy osób na całym świecie.Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna