4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Przydatne » Testy sprzętu » Kurtka 66°North

Kurtka 66°North

Kurtka Snaefell marki 66°North wykonana z dzianiny Polartec® NeoShell® otrzymała prestiżową ispo OUTDOOR AWARD w kategorii Softgoods. W ten sposób już drugi rok z rzędu odzież wykonana z dzianiny marki Polartec® zdobyła uznanie jury i znalazła się w gronie zwycięzców .

Po udanym wprowadzeniu na rynek w 2010 roku Polartec® Power Shield® Pro, firma Polartec LLC rozpoczyna kolejną rewolucję przedstawiając dzianinę Polartec® NeoShell®, która umożliwia przepływ powietrza niespotykany dotychczas w wodoodpornych materiałach.

“Wykonana z bardzo funkcjonalnej i zaawansowanej technologicznie dzianiny Polartec® NeoShell®, kurtka Snaefell zaskakuje uniwersalnością zastosowań. Perfekcyjna jakość wykonania i przemyślane detale wykończenia razem z dzianiną tworzą doskonałą całość”, oceniło Jury przyznające nagrody ispo.66°North kurtka Snaefell
Ta techniczna kurtka, wykonana z elastycznej i lekkiej dzianiny Polartec® NeoShell®, jest dostępna w damskiej oraz męskiej wersji. Kurtka wyróżnia się ergonomicznym krojem: na łokciach i ramionach wyeliminowano szwy, co zapewnia optymalną swobodę ruchów. Natomiast dzianina Polartec® NeoShell® gwarantuje wodoodporność i oddychalność kurtki. Kurtka posiada: regulowany kaptur, który nie ogranicza pola widzenia, regulację w pasie, małą kieszeń na rękawie (gdzie mogą być przechowywane niezbędne przedmioty) i mankiety regulowane na rzep. Boczne kieszenie mają wyściółkę z siateczki i w razie potrzeby mogą posłużyć jako system wentylacji. Do kompletu dostępne są także spodnie Snaefell o równie technicznym kroju.

Informacje o Polartec® NeoShell®
Hardshelle z reguły nie przepuszczają powietrza; softshelle wręcz przeciwnie – doskonale oddychają, jednak nie zapewniają odpowiedniej ochrony w trudnych warunkach atmosferycznych. Dlatego często, „na wszelki  wypadek” na dnie plecaka mamy schowaną kurtkę typu hardshell. Teraz to już przeszłość!


Dzianina Polartec® NeoShell® łączy w sobie najlepsze cechy obu technologii – jest wodoodporna (10 000 mm słupa wody) i oddychająca, ponieważ zapewnia dwukierunkowy przepływ powietrza.
Jak to możliwe?
Technologia oparta jest na opatentowanej membranie, stworzonej z submikronowych włókien, która pozwala na niespotykaną jak na hardshell przepuszczalność powietrza na poziomie 2l/m2/sec - 0.5 CFM.

Korzyści tego rozwiązania: nawet bardzo niewielka ilość przepuszczanego powietrza jest nieistotna z punktu widzenia wychłodzenia, natomiast znacząco przyspiesza transport wilgoci. Polartec® NeoShell® umożliwia przepływ powietrza niespotykany dotychczas w wodoodpornych materiałach.


Różnica między tradycyjną membraną a tą zastosowaną w Polartec® NeoShell®:
Tradycyjna wodoodporna membrana działa dopiero wtedy, gdy wewnątrz odzieży wytworzy się ciśnienie  i para. Oznacza to, że użytkownik musi się porządnie spocić zanim wilgoć zostanie przetransportowana na zewnętrzną stronę materiału. Natomiast membrana z submikronowych włókien zastosowana w Polartec® NeoShell® „działa” od razu ponieważ pozwala na stały, delikatny dwukierunkowy przepływ powietrza, umożliwiając odprowadzanie wilgoci.


„Premiera Polartec® NeoShell® to kolejny krok po niezwykle udanym wprowadzeniu na rynek
w ubiegłym roku dzianiny Polartec® Power Shield® Pro. Kurtka Kishtwar marki The North Face wykonana z Polartec® Power Shield® Pro, na zeszłorocznych targach ispo została wyróżniona nagrodą ispo OUTDOOR, a tej jesieni zdobyła trzy nagrody „Gear of the Year”. Jesteśmy dumni, że także w tym roku kurtka Snaefell marki 66°North, wykonana z naszej najnowszej dzianiny Polartec® NeoShell® otrzymała tę prestiżową branżową nagrodę”, mówi Nate Simmons, Globalny Dyrektor Marketingu.Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna