4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Powietrze » Skoki spadochronowe » Sprzęt

Sprzęt

Skoki spadochronowe - sprzęt

Na początku samodzielnej drogi nie polecam nikomu zakupu własnego spadochronu. Owszem, osprzęt spadochronowy tak: wysokościomierz, sygnalizator akustyczny wysokości, gogle, kask każdy powinien mieć swoje już podczas pierwszego sezonu. Natomiast spadochrony będą się zmieniały.

Student dostaje spadochron szkolnotreningowy, który zaprojektowany jest tak aby wybaczać niektóre błędy pilotażu, kosztem dużego rozmiaru i wołowatości. Z czasem spadochron będzie dopasowywany do skoczka, do jego gustu, do umiejętności. Dopiero w drugim sezonie warto zainteresować się swoim, własnym spadochronem.

Nie jest to wydatek mały, o nie. Trzeba liczyć się z kwotą około 3,5 tysiąca $ w przypadku sprzętu nowego. Za taką cenę można kupić komplet spadochronów w pokrowcu i automat AAD niezbędny do bezpiecznego wykonywania skoków. Podobnie jak w przypadku samochodów, cena spadochronów maleje drastycznie wraz z upływem czasu i używany spadochron, w godziwym stanie można kupić za 6-8 tysięcy złotych.

W nowoczesnych szkoleniach spadochronowych używa się spadochronów szybujących w układzie plecy-plecy. Oznacza to, że zarówno główny jak i zapasowy spadochron umieszczone są w pokrowcu na plecach. Przy odpowiednim sterowaniu czaszą można wylądować niemal nie wyczuwalnie. Instruktorzy pomagają w pierwszych skokach w manewrowaniu poprzez krótkofalówkę umocowaną do uprzęży skoczka.

Niektóre ceny:
Skok tandemowy 500 złotych
Filmowanie skoku tandemowego 180
Kurs AFF ~3500 złotych
Nowy spadochron wraz z automatem ~15000 złotych
Pożyczenie spadochronu z wypożyczalni 20 złotych
Ułożenie spadochronu (można samemu) 10 złotych
Bilet do samolotu na 4000 m - 60 złotych

"Iwan" Grzegorz Kucharczyk - pilot tandemowy, instruktor AFF
Zdjęcia - Leszek "Wąsiu" Potępa

Więcej informacji:
www.tandemy.pl

Spadochroniarstwo

Gdzie uprawiać:

  • ! Geronimo - wyprawy w nieznane - Organizujemy imprezy ekstremalne, wyjazdy firmowe, wyprawy w najdalsze zakątki świata i najbardziej zakręcone pomysły.
  • Atmosfera - Całoroczna baza spadochronowa w Hiszpanii.
  • SkyLuma.pl - Skoki spadochronowe w tandemie z instruktorem. Szkolenia AFF. Gdańsk, Trójmiasto, woj. pomorskie
  • BSA - Imprezy integracyjne, paintball, parasailing na lądzie, wyprawy rowerowo-kajakowe, wyprawy GPS
  • Open Event - Zorganizujemy dla Twojej firmy szkolenie, konferencje, spotkanie, piknik, event, w dowolnym miejscu w kraju i na świecie. Zapewniamy indywidualne podejście doradztwo, pomoc w urzeczywistnieniu Twoich wizji i kompleksową realizacje założonego celu.


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna