4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Powietrze » Skoki spadochronowe » Kurs AFF

Kurs AFF

Accelerated Free Fall czyli przyspieszony kurs swobodnego spadania to najszybsza droga do zostania skoczkiem. Z 4000 metrów wyskakują instruktorzy wraz ze studentem. Aż do otwarcia spadochronu studenta czuwają nad nim i realizują kolejne ćwiczenia zawarte w programie. Zazwyczaj wystarczy około siedmiu skoków aby usamodzielnić studenta, tzn. pomóc posiąść mu umiejętności wystarczające do samodzielnego skakania ze spadochronem. Te umiejętności to przede wszystkim: stabilne spadanie, kontrola wysokości, otwieranie swojego spadochronu, kontrolowanie płaskich obrotów oraz przemieszczanie się w płaszczyźnie poziomej.

Zanim student wyskoczy wraz ze swoimi 'aniołami stróżami' z samolotu, musi przejść przeszkolenie naziemne. Musi przyswoić sporą dawkę wiedzy teoretycznej i solidnie przećwiczyć to, co będzie robił podczas nadchodzącego skoku. Ćwiczenia mają na celu wizualizację jego przebiegu, tak aby w sytuacji zupełnie bezstresowej, na ziemi, student mógł utrwalić ruchy, które w powietrzu będą dla niego bardzo ważne. Instruktorzy powtarzają ćwiczenia dopóki student nie wykonuje ich swobodnie. Podstawą efektywności szkolenia jest komfort psychiczny skoczka, dąży się do sytuacji w której student będzie myślał o zadaniach do wykonania i na nich się koncentrował. Nieodłącznym elementem szkolenia jest analiza przebiegu skoku, która opiera się na materiale wideo. Każdy skok nagrywany jest przez instruktora aby wytłumaczyć i pokazać studentowi jakie elementy powinien dodatkowo przećwiczyć.

Szkolenia AFF to najbardziej efektywny sposób szkolenia nowych skoczków, niestety u nas dopiero się rozwija. Największym hamulcem jest brak dobrych, ekonomicznych samolotów umożliwiających płynne funkcjonowanie ośrodków szkoleniowych. Ostatnio przybyło kilka nowych miejsc, gdzie można skakać z 4000 metrów czyli wysokości będącej standardem na zachodzie. Z takiej wysokości można spadać około minuty z zamkniętym spadochronem i otworzyć go na bezpiecznej wysokości.

Najczęstszą formą kontaktu ze spadochroniarstwem staje się stopniowo i u nas, skok tandemowy. Na początku, gdy ludzie żądni wrażeń, mają ochotę na wspaniałą rozrywkę zaczynają w ten sposób przygodę ze swobodnym spadaniem. Dzięki temu, że tandem nie wymaga ani kursu ani badań jest bardzo wygodną formą zainteresowania potencjalnych chętnych.

Potem, uwierzcie mi, po pierwszym skoku ludzie jak na skrzydłach lecą robić badania, wracają na kurs i szkolą się aby samodzielnie zgłębiać arkana przemieszczania się w przestrzeni przy pomocy własnego ciała.

"Iwan" Grzegorz Kucharczyk - pilot tandemowy, instruktor AFF
Zdjęcia - Leszek "Wąsiu" Potępa

Więcej informacji:
www.tandemy.pl

Spadochroniarstwo

Gdzie uprawiać:

  • ! Geronimo - wyprawy w nieznane - Organizujemy imprezy ekstremalne, wyjazdy firmowe, wyprawy w najdalsze zakątki świata i najbardziej zakręcone pomysły.
  • Atmosfera - Całoroczna baza spadochronowa w Hiszpanii.
  • SkyLuma.pl - Skoki spadochronowe w tandemie z instruktorem. Szkolenia AFF. Gdańsk, Trójmiasto, woj. pomorskie
  • BSA - Imprezy integracyjne, paintball, parasailing na lądzie, wyprawy rowerowo-kajakowe, wyprawy GPS
  • Open Event - Zorganizujemy dla Twojej firmy szkolenie, konferencje, spotkanie, piknik, event, w dowolnym miejscu w kraju i na świecie. Zapewniamy indywidualne podejście doradztwo, pomoc w urzeczywistnieniu Twoich wizji i kompleksową realizacje założonego celu.


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna