4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Rajdy ekstremalne » Adventure Trophy » Wisła 2008 » Informacje

Informacje


Zamberlan Adventure Trophy
2008
- podstawowe informacje

Termin: 21 - 25 maja 2008 r.
Miejsce i baza rajdu: Dom Turysty PTTK "Nad Zaporą" w Wiśle

Program:
21 maja (środa)
   - godz. 12-19 - przyjmowanie uczestników w biurze zawodów, wyposażenia
   - godz. 20 - odprawa techniczna
22 maja (czwartek)
   - godz. 10 - START
23 maja (piątek)
   - godz. 16-17 - przybycie na metę zwycięskiego zespołu kat. Amator
24 maja (sobota)
   - godz. 12-14 - przybycie na metę zwycięskiego zespołu kat. Masters
25 maja (niedziela)
   - godz. 17 - zamkniecie mety (limit czasu)
   - godz. 18 - dekoracja zwycięzców, zakończenie rajdu
   - godz. 19 - bankiet
26 maja (poniedziałek) - opuszczenie bazy

Teren rywalizacji:
 Beskid Śląski i Żywiecki, Jezioro Żywieckie

Uczestnictwo, kategorie
W rajdzie uczestniczą zespoły. Starając się zachować dotychczasowy wizerunek rajdu, jako imprezy ekstremalnie trudnej, wymagającej, a jednocześnie pragnąc zachęcić do udziału w nim mniej doświadczone, czy wręcz początkujące osoby, postanowiliśmy przygotować dwie trasy i przeprowadzić rywalizację równolegle w dwóch kategoriach: Masters i Amator. Wszystkich zaawansowanych "napieraczy", zarażonych bakcylem walki o jak najlepsze miejsca zachęcamy do udziału w kat. Masters, gdzie toczyć się będzie rywalizacja o główne trofeum rajdu. Kategoria ( trasa) Amator adresowana jest do początkujących i mniej wytrenowanych. Warunkiem dopuszczenia do udziału w rajdzie jest przedstawienie zgody lekarza lub oświadczenie o należytym stanie zdrowia. UWAGA: Uczestnicy rajdu muszą mieć ukończone 18 lat.

Składy zespołów
Kategoria Masters:
Zespoły 4 osobowe, a w składzie zespołu musi być przynajmniej jedna kobieta.
Kategoria Amator:
Zespoły 2 osobowe, o dowolnym składzie; prowadzona będzie oddzielna klasyfikacja dla zespołów MIX (z kobietą w składzie) oraz dodatkowo klasyfikacja MV (suma wieku zawodników min. 100 lat)

Sposób przeprowadzenia zawodów
Zespoły ruszają na trasę oznaczoną w terenie punktami kontrolnymi jednocześnie i zmierzają do mety non-stop 24 godziny na dobę ( dotyczy to zarówno kategorii Masters jak i Amator), a ewentualne przerwy wliczane są do wyniku zawodów. Punkty kontrolne zaznaczone będą na turystycznej mapie w skali 1: 50 000, droga miedzy punktami jest dowolna. Po drodze uczestnicy mają do wykonania szereg zadań specjalnych Zespoły zostaną sklasyfikowane na podstawie czasu pokonania trasy. Wygrywa ten zespół, który jako pierwszy dotrze na metę, zaliczy wszystkie punkty kontrolne i wykona wszystkie zadania specjalne.
W kategorii Amator zostanie przeprowadzona oddzielna klasyfikacja dla męskich i mieszanych zespołów oraz weteranów.

Trasa
Kategoria Masters:
Trasa około 300 km, w tym 170 km na rowerze górskim, 90 km pieszo, 20 km kajakami po jeziorze, 20 km na rolkach. Przewidywany czas zwycięskiego zespołu - około 52 godz., limit na pokonanie trasy - 80 godz.
Kategoria Amator:
Trasa około 200 km, w tym  około 140 km na rowerze, 50 km pieszo, 10 km kajakiem. Przewidywany czas zwycięskiego zespołu – 35 godz., limit na pokonanie trasy - 80 godz.
Start –nastąpi w centrum Wisły
Meta –w bazie rajdu (Dom Turysty PTTK "Nad Zaporą")

Zadania specjalne
   - mosty linowe
   - wspinaczka skalna
   - trawers ściany skalnej
   - podejście kierunkowe po linie
   - zjazd po linie
Dokładny opis zadań zostanie opublikowany w serwisie rajdu do 15.04. 2008 r.
Zawodnicy na trasie Amator będą wykonywać jedynie niektóre zadania specjalne. Zadania specjalne mają umiarkowany stopień trudności; wymagana jest znajomość technik linowych na podstawowym poziomie.

Wyposażenie uczestników
Każdy uczestnik musi posiadać swój rower i kask, sprzęt wspinaczkowy (dotyczy tylko kategorii Masters, w kategorii Amator sprzęt wspinaczkowy zabezpiecza organizator), latarkę, kompas, plecak i odpowiedni strój. Mapy, kajaki, kapoki, liny na zadaniach wspinaczkowych zabezpiecza organizator. Każdy uczestnik musi mieć przy sobie dowód lub paszport a zespół telefon komórkowy.

Oficjalna strona zawodów:
http://www.adventuretrophy.pl

Rajdy ekstremalne - Adventure Trophy

Gdzie uprawiać:

  • ! Geronimo - wyprawy w nieznane - Organizujemy imprezy ekstremalne, wyjazdy firmowe, wyprawy w najdalsze zakątki świata i najbardziej zakręcone pomysły.
  • Adrenalina Park - Największy park rozrywki na Dolnym Śląsku.
  • Atmosfera - Całoroczna baza spadochronowa w Hiszpanii.
  • ASG Predators - ASG Predators, jesteśmy firmą która organizuje niepowtarzalne imprezy firmowe i atrakcje outdorowe dla klientów indywidualnych, grup zorganizowanych firm i korporacji. Survival, szkoła przetrwania, S.E.R.E., asg, techniki linowe i wiele innych
  • BSA - Imprezy integracyjne, paintball, parasailing na lądzie, wyprawy rowerowo-kajakowe, wyprawy GPS


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna