4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Rajdy ekstremalne » Adventure Trophy » Bieszczady 2001

Bieszczady 2001

Salomon Trohpy 2001. Finał rajdu miał miejsce w Bieszczadach. Na starcie 2 maja w Zawozie nad Jeziorem Solińskim stanęło 40 drużyn, z czego 22 zakwalifikowano w wyniku eliminacji.

Bez eliminacji zostały dopuszczone zespoły które ukończyły poprzedni Rajd, te które w swoim składzie miały co najmniej dwóch obcokrajowców oraz zespoły sponsorów i media. Wśród startujących znalazło się po trzy zespoły z Czech i Słowacji oraz jeden zespół polsko-norweski. W składach dziewięciu drużyn pojawiły się dziewczyny.

Organizatorzy przygotowali trasę długości około 250 km, podzieloną na cztery etapy. Pierwsza część trasy, etap kajakowy, miał długość około 80 km, następnie trzeba było pokonać 120 km rowerem i 80 km pieszo, a końcowe 3 km na uprzednio zbudowanych przez zawodników tratwach. Po raz pierwszy pojawił się na trasie rajdu etap kajakowy. Takie wytyczenie trasy miało premiować zespoły rzeczywiście wszechstronne.

Na pokonanie 250-kilometrowej pętli zespoły miały 75 godzin. Najlepszych spodziewano się na mecie po upływie 48-50 godzin. Po drodze zawodnicy musieli stawić się na 37 punktach kontrolnych, a na trasie odcinka pieszego dodatkowo wykonać pięć zadań specjalnych.

Eliminacje
O miejsce w finałach walka toczyła się podczas eliminacji rozegranych w Krakowie i dolinkach podkrakowskich. rozegranych 1 kwietnia. Wzięło w nich udział 61 zespołów.

Całość podzielono na kilka etapów:
1).Sprawność ogólna - wojskowy tor przeszkód OSF (ten sam przechodzili uczestnicy Agenta w ostatnim odcinku kręconym w Polsce),
2).Wspinaczka - po linie z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego, oraz na ścianę wspinaczkowa,
3).Wytrzymałość - jazda na rowerze górskim, oraz marszobieg.
Całość była zakończona efektownym przejściem po linie nad rzeka. Na wykonanie poszczególnych etapów ustalone były limity czasowe.

Całość eliminacji przebiegała dosyć sprawnie, aczkolwiek panował mały chaos szczególnie jeżeli chodzi o godziny startów do poszczególnych konkurencji. Ogólnie natomiast gorąco polecam wszystkim wzięcie udziału w tego typu rajdzie - daje dużo satysfakcji, sposobności sprawdzenia własnych możliwości. Najlepsi narzucili naprawdę szybkie tempo i widać było, że przygotowaniu się do startu poświęcili dużo czasu. Podsumowując aby dostać się do finału trzeba zacząć solidnie trenować na długo przed rajdem, natomiast samo ukończenie eliminacji nie jest aż takie trudne, ale i tak ta sztuka nie udała się około dziesięciu zespołom. Więc krótko mówiąc zaczynamy przygotowania do Salomon Trophy 2002.

Rajdy ekstremalne - Adventure Trophy '01

Gdzie uprawiać:

  • ! Geronimo - wyprawy w nieznane - Organizujemy imprezy ekstremalne, wyjazdy firmowe, wyprawy w najdalsze zakątki świata i najbardziej zakręcone pomysły.
  • Adrenalina Park - Największy park rozrywki na Dolnym Śląsku.
  • Atmosfera - Całoroczna baza spadochronowa w Hiszpanii.
  • ASG Predators - ASG Predators, jesteśmy firmą która organizuje niepowtarzalne imprezy firmowe i atrakcje outdorowe dla klientów indywidualnych, grup zorganizowanych firm i korporacji. Survival, szkoła przetrwania, S.E.R.E., asg, techniki linowe i wiele innych
  • BSA - Imprezy integracyjne, paintball, parasailing na lądzie, wyprawy rowerowo-kajakowe, wyprawy GPS


Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna