4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Przydatne » Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

MinHolderNet to internetowa platforma umożliwiająca bezpieczne przechowywanie i bieżące uzupełnianie danych medycznych

Niebezpieczne sytuacje, takie jak wypadek czy utrata przytomności, mogą przytrafić się nam wszędzie - zarówno w domu, pracy czy podczas wypoczynku. Przyczyną mogą być różne czynniki. W takich przypadkach ważna jest sprawna pomoc personelu medycznego, ale także łatwy dostęp do informacji na temat naszego stanu zdrowia. Zbieranie i porządkowanie dokumentacji medycznej oraz niestandardowej wiedzy o nas nie musi wiązać się z posiadaniem niezliczonego pliku dokumentów, w różnych miejscach. O wiele łatwiejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z nowoczesnej platformy MinHolderNet.

MinHolderNet to internetowa platforma umożliwiająca bezpieczne przechowywanie i bieżące uzupełnianie danych medycznych (wyniki badań, historie chorób, zdjęcia RTG), jak również niestandardowych informacji o naszym stanie zdrowia (ciąża, karmienie piersią, przyjmowane leki, przebyte choroby czy niebezpieczne zdarzenia). Kluczowym elementem tej e–kartoteki jest Rescue Code, czyli unikatowy ciąg znaków przypisany dla jednego użytkownika, który umożliwia mu korzystanie z możliwości platformy, a służbom medycznym pozwala na zapoznanie się z informacjami na temat użytkownika w razie potrzeby (np. udzielanie mu pomocy po wypadku przez ratowników lub przez lekarzy w trakcie wizyty pacjenta). Niewątpliwą zaletą platformy jest fakt, że wprowadzone dane tłumaczone są na 9 najczęściej używanych języków, dzięki czemu mogą zostać wykorzystane w dowolnym miejscu na świecie. Poza tym platforma umożliwia zainstalowanie specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne, co dodatkowo umożliwia wykorzystanie zgromadzonej wiedzy w razie potrzeby.Jak to działa?
Korzystanie z e-kartoteki jest intuicyjne. Platforma została zaprojektowana w taki sposób, aby mogły korzystać z niej osoby, które obsługę komputera znają na poziomie wyłącznie podstawowym. Od czego należy zacząć?
• Pierwszym krokiem jest wejście na stronę internetową www.minholdernet.com i kliknięcie w zakładkę Rejestracja znajdującą się w prawym górnym rogu.
• Po rejestracji pojawi się wiele opcji, aby opisać swój stan zdrowia i wprowadzić dokumentację medyczną.
• Pierwszym dokumentem wprowadzanym do e-kartoteki jest skan dokumentu tożsamości, dzięki któremu zostaniemy rozpoznani przez służby medyczne w przypadku np. utraty przytomności.
• Całą wiedzę tworzą rozbudowane zakładki dotyczące danych medycznych, jak również niestandardowych informacji o stanie zdrowia użytkownika, w tym zakładka: „jestem w ciąży”, „karmię piersią”, czy „moje ostatnie niebezpieczne zdarzenie”, takie jak np. upadek z wysokości, ukąszenie kleszcza, trudno gojąca się rana. Istnieje także możliwość dodania informacji o przebytych zabiegach (np. wszczepienie rozrusznika serca).
• W e-kartotece możemy również wpisywać niektóre parametry zdrowotne, takie jak: temperatura, waga ciała, ciśnienie krwi czy poziom cukru, z równoczesnym zaznaczeniem daty pomiaru, co pomaga zaobserwować ich wahania w czasie (w formie wykresu).
• Aspekt profilaktyki niektórych chorób (np. nowotworów) jest rozwiązany dzięki możliwości zamieszczenia informacji o ich występowaniu w rodzinie, czy też niepokojących objawach: guzki, znamiona na skórze, ból przy połykaniu, długo utrzymujący się kaszel.
• Odczytanie przez ratowników i lekarzy wiedzy zapisanej na platformie następuje poprzez wpisanie przez nich indywidualnego tzw. Rescue Code, który jest przypisany do każdego użytkownika e-kartoteki. Możliwe jest to również przez zeskanowanie indywidualnego obrazkowego kodu QR, zamieszczonego na karcie MinHolder.
• Każdy użytkownik jest zobowiązany do podpisania oświadczenia o tym, że jest świadomy wprowadzanej do e-kartoteki wiedzy, która jest zgodna z prawdą  i przekazywana na potrzeby ratowania życia ludzkiego w kryzysowych zdarzeniach. Jest jednocześnie wyrażeniem zgody na wykorzystanie wiedzy przez upoważnione oświadczeniem służby.Dla kogo MinHolder?
Łatwy i bezpieczny dostęp do całej wiedzy na temat stanu zdrowia jest niezwykle istotny  w przypadku osób przewlekle chorych, z którymi wiąże się dodatkowe ryzyko wypadku lub wystąpienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu lub życiu. O takim rozwiązaniu powinni pomyśleć także opiekunowie osób starszych, osoby wykonujące zawody o podwyższonym ryzyku, ale także sportowcy czy podróżnicy. Tak naprawdę każdemu z nas mogą przytrafić się niebezpieczne sytuacje czy zdarzenia, w których będziemy potrzebowali pomocy służb medycznych, a te wiedzy na temat naszego stanu zdrowia.

Sprawne ratownictwo medyczne wymaga szybkiego działania, które pozwoli zapobiec śmierci i zminimalizuje skutki nagłego urazu czy wypadku. Czynnik, który jest dla działalności personelu medycznego kluczowy, to czas, a jego zakres wyznacza tzw. „złota godzina". Jest to okres od wystąpienia zdarzenia bezpośrednio zagrażającego życiu do momentu udzielenia właściwej pomocy. Dlatego narzędzia wsparcia w postaci szybkiego i bezpiecznego dostępu do informacji o stanie zdrowia i niebezpiecznych wydarzeniach z życia poszkodowanego optymalizują działania służb ratunkowych, a na etapie hospitalizacji ułatwiają diagnozowanie i wprowadzenie odpowiedniego leczenia - tłumaczy Marta Dusza, specjalista chorób zakaźnych, kierownik SOR Szpitala w Wołominie, ekspert programu "Życie ekstremalne - nie tylko z wyboru".Narzędzia wspierające czyli…
Oprócz dostępu do e-kartoteki poprzez nadanie indywidualnego hasła do platformy (Rescue Code) użytkownik otrzymuje tzw. narzędzia wspierające, które informują służby medyczne o tym, że jesteśmy w posiadaniu e-kartoteki, a także umożliwiają im namierzenie kodu dostępu do platformy. Do narzędzi tych należą: etui na dokument tożsamości z wyodrębnionym miejscem z informacją o posiadaniu MinHoldera, specjalne zaprojektowane karty do przechowywania w portfelu, naklejki, które powinny być umieszczone na przedniej i bocznej szybie naszego pojazdu, jak również najbardziej widoczny element wspierający - opaska na rękę. Każdy użytkownik za pomocą specjalnej aplikacji ma również możliwość instalacji e-kartoteki na osobistym urządzeniu mobilnym (smartfon, tablet). Dodatkowo, w momencie wprowadzania platformy MinHolderNet służby ratunkowe zostały poinformowane o nowym rozwiązaniu za pomocą akcji informacyjno-instruktażowej polegającej na przesłaniu graficznego przedstawienia nośników, ich opisu oraz przedstawienia wszystkiego poprzez film pokazujący, gdzie należy szukać MinHoldera oraz jak z niego korzystać. Akcja prowadzona jest w dalszym ciągu i w obecnej chwili ta sama treść przekazu instruktażowego jest wysyłana do punktów szpitalnych – izb przyjęć.Zestaw MinHolder zawierający Rescue Code oraz narzędzia wspierające działanie platformy można zamówić na stronie www.minholdernet.com w zakładce „Kup Teraz”.

Więcej informacji na stronie: www.minholdernet.comCopyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna