4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Najciekawsze imprezy rowerowe

Najciekawsze imprezy rowerowe

06-11-2017

Każdy, kto posiada jakąkolwiek pasję, wie, że przyjemność płynie nie tylko z jej realizowania i rozwijania się, inspirowania lepszymi od siebie i motywowania początkujących, ale także z dzielenia owej pasji z osobami, które czują to samo, co Ty, ale mają też inne motywacje. Okazją do dzielenia się pasją taką jak jazda na rowerze są nie tylko wycieczki rowerowe w małych grupach na weekend, ale także duże imprezy rowerowe, organizowane corocznie.

Najciekawsze imprezy rowerowe to okazja do poznania nowych osób, posiadających taką samą pasję jak Ty, ale też do zmierzenia swoich możliwości w wyścigu na krótki lub długi dystans, poznania nowinek z branży rowerowej, wysłuchania ciekawych - zarówno zabawnych, jak i pechowych historii z tras rowerowych. Na jakie imprezy rowerowe warto się wybrać?

Najciekawsze imprezy rowerowe - jak znaleźć?

O corocznie organizowanych wyścigach rowerowych, triathlonach i innych dużych imprezach trudno nie usłyszeć, jeżeli jest się rowerzystą z krwi i kości. Bywa jednak i tak, że przypadkiem można przegapić małą imprezę rowerową organizowaną w jakimś zakątku Polski, nie może bowiem liczyć na spore nagłośnienie medialne i tym samym - zlot wielu osób. Nie znaczy to jednak, że są warte mniej uwagi - komentuje portal jaki-rower.pl.

Warto aktywnie uczestniczyć lub chociaż przeglądać fora rowerowe i grupy w mediach społecznościowych (na przykład na Facebooku), obserwować na Twitterze z ciekawości wpisy z hashtagiem #rower albo #bike (może tak poznasz kogoś ciekawego?), zarejestrować się jako dyskutant na największych blogach rowerowych i aktywnie udzielać w komentarzach. Jeżeli w Twojej okolicy brak ciekawych wydarzeń rowerowych, może na własną rękę zorganizujesz z nowo poznanymi osobami weekendowe wycieczki, aby przełamać nudę i poszerzyć krąg znajomych o ludzi z pasją?

Bądź też na bieżąco ze stronami poświęconymi tematom rowerowym i znajdź kalendarze imprez rowerowych online, aby nie pominąć niczego ciekawego - nawet jeżeli jedyną dostępną dla Ciebie możliwością zobaczenia ekscytującego wyścigu byłaby transmisja online.

Najciekawsze imprezy rowerowe nad morzem

Na przykład w Gdańsku i Łebie w październiku i listopadzie organizowane są duathlony, czyli wyścigi rowerowo-biegowe, polegające na pokonaniu na przykład dwóch pętli o sumarycznej długości 24 km rowerem i dwóch pętli po odpowiednio 3,2 i 6,8 km biegiem. Te imprezy noszą nazwę Duathlonu na Wydmach i nie są wcale organizowane latem, kiedy skwar jest sprzymierzeńcem tylko plażowiczów oczekujących mocnej opalenizny po wakacjach. Jesienne duathlony to nie tylko motywacja do regularnego uprawiania sportu (zarówno jazdy na rowerze jesienią, jak i biegania), ale też okazja do poznania ciekawych osób i zmierzenia się ze swoją wytrzymałością. Jeśli chcesz testować swoją sprawność biegową i rowerową, koniecznie rozglądaj się za duathlonami. Powinny do tego Cię przekonać także atrakcyjne nagrody - zarówno finansowe dla najlepszych, jak i rzeczowe w postaci sportowo-rowerowych akcesoriów. Plusem duathlonu jest także fakt, że dzięki tak ułożonemu wyścigowi jesteś w stanie popracować nad zmienną wydolnością i rozkładać siły tak, aby po błyskawicznym pokonaniu 24-kilometrowej pętli być w stanie w przyzwoitym czasie pokonać biegiem prawie 7-kilometrowy dystans do mety.

Najciekawsze imprezy rowerowe: cykl imprez rowerowych Bike Maraton

Przez cały rok w różnych miastach Polski odbywają się zawody rowerowe pod wspólnym szyldem Bike Maraton, którego początki sięgają aż 2001 roku, kiedy w Piechowicach-Górzyńcu odbył się pierwszy wyścig Bike Maraton. Ideą Bike Maratonu jest przesłanie mówiące, że to impreza dla wszystkich, także dla tych, którzy po prostu chcą wsiąść na rower i się przejechać.

Obawiasz się, że nie dasz rady wziąć udziału w wyścigu ze względu na zbyt słabą kondycję? A czy wiesz, że organizatorzy zaznaczają, że przeciętna przejażdżka rowerowa ma ok. 20 km - a taki jest najkrótszy dystans, w jakim możesz wziąć udział w Bike Maraton? W Bike Maraton możesz uczestniczyć z rodziną lub ze znajomymi, zakładając drużynę, i po prostu dobrze się bawić, nie martwiąc się uzyskanym czasem i dręczącą ambicją zajęcia miejsca na podium.

W serii zawodów Bike Maraton są do wyboru jeszcze dwa dystanse. Pierwszy - wspomniany już - mieści się w limicie od 15 do 40 km, czyli w sam raz na hobbystyczną przejażdżkę. Drugi - pod nazwą MEGA - to już dystans od 40 do 70 km, czyli dla osób, które biorą na weekend rower górski czy trekkingowy i jadą zwiedzać w siną dal. Ostatni zakres dystansu to GIGA - od 70 do 100 km, czyli niekoniecznie dla niedzielnych rowerzystów, a takich, którzy miesięcznie robią na rowerze co najmniej kilkaset kilometrów. Dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego - w Bike Maraton udział mogą wziąć nawet dzieci, dlatego wypatruj najbliższych zawodów w swojej okolicy!

Najciekawsze imprezy rowerowe: Masa Krytyczna

Masa Krytyczna jest bardzo popularna wśród rowerzystów i bardzo krytykowana wśród tych, którzy w godzinach przejazdu Masy Krytycznej przez centrum miasta muszą dostać się samochodem w inną jego część - a rowerzyści niestety utrudniają płynność w ruchu samochodowym. Co roku podnoszą się te same głosy krytyki i te same głosy zadowolenia - jeżeli jesteś rowerzystą, ale poruszasz się też samochodem, pewnie łatwiej zrozumieć Ci oba punkty widzenia. W niektórych miastach w Polsce Masy Krytyczne organizowane są nawet co miesiąc, warto więc wziąć udział chociaż w jednej i tak zarówno dobrze się bawić, jak i zwrócić uwagę na problemy rowerzystów, na przykład takie jak brak odpowiedniej ilości ścieżek rowerowych w danym mieście.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna