4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Noszenie szkieł kontaktowych w zimie

Noszenie szkieł kontaktowych w zimie

03-10-2017

Noszenie szkieł kontaktowych w zimie wymaga szczególnej pielęgnacji zarówno oczu, jak i soczewek. Podstawowym wyzwaniem jest zachowanie równowagi pomiędzy różnicą temperatur wewnątrz i na zewnątrz. Z tego powodu zaleca się wybierać soczewki silikonowo-hydrożelowe, które charakteryzują się właściwościami nawilżającymi

Na rynku dostępnych jest co najmniej kilkanaście rodzajów szkieł kontaktowych o różnym komforcie noszenia. Jednakże przed ich zakupem należy udać się do specjalisty, który na podstawie wykonanego badania wzroku będzie mógł dobrać soczewki dostosowane do wady refrakcji.

Korzyści z noszenia szkieł kontaktowych w zimie              

Podstawową zaletą użytkowania soczewek kontaktowych w zimie jest to, że w przeciwieństwie do okularów, nie są one podatne na parowanie. Dzięki szkłom kontaktowym można pozbyć się problemu zaparowanych okularów, który nieustannie towarzyszy w zimie osobom z wadą wzroku. Przy wyborze soczewek na zimę warto zwrócić uwagę, czy tak, jak np. szkła kontaktowe ultraflex, są wyposażone w filtry UV, które chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Wśród zalet noszenia szkieł kontaktowych w zimie można wymienić również nieodbijanie światła.

Soczewki kontaktowe a sporty zimowe

Soczewki kontaktowe są praktycznie niezastąpione przy uprawianiu sportów zimowych. Wśród ich zalet można wymienić poprawę ostrości widzenia, komfort użytkowania, a także lepsze widzenie peryferyjne. Nie bez znaczenia jest to, że noszenie soczewek kontaktowych przy uprawianiu sportów zimowych jest bezpieczniejsze, aniżeli noszenie okularów. Poza tym dzięki soczewkom kontaktowym można bez przeszkód założyć kask czy gogle narciarskie. Ważne jest również to, że szkła kontaktowe zapewniają większą higienę.

Jak dbać o soczewki kontaktowe zimą?

Noszenie szkieł kontaktowych w zimie zwiększa ryzyko nadmiernego wysuszenia oczu. Z tego powodu nie zaleca się noszenia soczewek w zimie osobom, zmagającym się z zespołem suchego oka. Niekiedy użytkowaniu szkieł kontaktowych w zimie może towarzyszyć dyskomfort – zwłaszcza w przypadku zmiany temperatur, która pojawia się po wejściu do zamkniętego pomieszczenia. Wówczas warto mieć przy sobie krople nawilżające, np. sztuczne łzy lub preparat ze świetlikiem. Bardzo ważne jest również przechowywanie soczewek w zimie i ich ochrona przed mrozem.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna