4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Dress code na sali ćwiczeń

Dress code na sali ćwiczeń

18-07-2017

Przez bardzo długi czas siłownia była miejscem do którego przychodziły osoby pragnące pracować nad swoim ciałem. Niestety przez ostatnie lata sytuacja diametralnie się zmieniła. Niemal w każdym większym mieście jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowe, modne i ekskluzywne kluby fitness i siłownie. Miejsca takie, w dużej mierze przyciągają osoby których głównym celem nie jest spalenie zbędnych kalorii czy praca nad sylwetką, traktują bowiem to miejsce jako to w którym modnie jest sobie zrobić selfie w nowej  i drogiej odzieży sportowej. Bardzo często zdarza się również że pokazanie nowego stroju staje się ważniejsze od samych ćwiczeń. Obserwując takie podejście, wiele osób pragnących skupić się na ćwiczeniach rezygnuje z jakiegokolwiek specjalistycznego stroju sportowego.

Pierwszym, i absolutnie najważniejszym i niezbędnym elementem stroju każdej aktywnej osoby jest obuwie sportowe. Jeżeli uprawiacie jakąkolwiek aktywność fizyczną w trampkach czy innych butach które nie zapewniają amortyzacji robicie ogromną krzywdę swojemu zdrowiu, a ściślej mówiąc swoim stawom. Kolejną konsekwencją źle dobranych butów sportowych mogą być otarcia stóp a także ich bóle. Dlatego też apeluję, profesjonalnie dobrane obuwie nie jest wymysłem i próbą “lansu” na siłowni czy też w innym miejscu, jeśli tylko mamy taką możliwość nie bójmy się w nie zainwestować, będą to dobrze wydane pieniądze, a jeśli mówimy o pieniądzach…

Jak już wcześniej wspominałem, wiele osób żyje w przekonaniu, że zakup odzieży sportowej jest bardzo dużym wydatkiem. Jest to mit powstały najprawdopodobniej właśnie przez osoby które przykładają większą uwagę do tego w czym ćwiczą niż jak to robią. Aby to udowodnić postanowiłem zapoznać się z ofertą sklepu internetowego specjalizującego się w sprzedaży odzieży sportowej. W sklepie allsports.pl, bo to właśnie on posłuży nam do obalenia wszelkich mitów dotyczących drogiej odzieży sportowej) podstawowy model butów które zatroszczą się o nasze stopy, zapewnią nam komfort użytkowania, a przede wszystkim zminimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji możemy dostać już za niecałe 200 zł. Myślę że nie jest to wygórowana kwota jeśli weźmiemy pod uwagę konsekwencje jakie nam grożą w razie wystąpienia kontuzji.

Na tym mógłbym zakończyć zachęcanie was do zakupu odzieży treningowej, bo wszystko poza butami, bez których możemy nabawić się poważnej kontuzji jest jedynie bonusem (koniec końców, po wyczerpującym treningu każde ubranie nadaje się tylko do prania) ale biorąc pod uwagę aurę jaką mamy w naszym kraju myślę że warto zainwestować w bieliznę termiczną. Jej podstawową zaletą jest fakt, iż o wiele lepiej odprowadza wilgoć z naszej skóry, która pozostaje sucha. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko wychłodzenia naszego organizmu które jest szczególnie niebezpieczne w okresie jesiennym i zimowym. Ten element odzieży treningowej również nie jest dużym wydatkiem, bowiem jego ceny zaczynają się już od 89 zł Po raz kolejny nie jest to duży wydatek, który zwróci się już w pierwszym momencie w którym unikniemy choroby i zaoszczędzimy nie tylko czas który tracimy na wizycie u lekarza ale i również pieniądze które musielibyśmy wydać na leki.

Pamiętajmy więc, że ubieranie profesjonalnej odzieży treningowej nie stawia nas w jednym rzędzie z osobami które przebywają na siłowni tylko po to aby pokazać swój najnowszy i drogi strój. Odpowiednio dobrana odzież sportowa jest jedynie ułatwieniem i narzędziem dojścia do stawianych przez nas celów treningowych, a właśnie ich realizacja, a nie odzież sportowa w jakiej uprawiamy sport świadczy o nas i o naszym podejściu do tego co robimy.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna