Czym myć owoce i warzywa?

Czym myć owoce i warzywa?
02 gru 2016 - 13:41:48
Moje pytanie dotyczy mycia owoców i warzyw. Nie wiem, czy woda wystarcza? lubimy wiśnie, czereśnie i śliwki, a wiadomo to owce ze skórką którą się je. Macie swoje sprawdzone sposoby?

[nowoczesnadepilacja.pl]
Re: Czym myć owoce i warzywa?
01 sty 2017 - 14:15:34
Według rządowej amerykańskiej agencji FDA należy bardzo dokładnie myć warzywa i owoce zanim zacznie się je jeść, kroić czy gotować!

Jedzenie nieumytych jagód czy poziomek może się skończyć bąblowicą, zaś owoce i warzywa kupione w sklepie mają ogromne ilości szkodliwych dla nas pestycydów i bakterii. Niestety, samo umycie takich owoców pod bieżącą i ciepłą wodą nie załatwi sprawy.

Dlaczego tak jest? Ponieważ większość stosowanych obecnie w rolnictwie pestycydów ma konsystencję wosku lub oleju, a to znacznie utrudnia zmycie ich jeszcze na polach przez opady atmosferyczne.

04 mar 2017 - 17:30:42
Owoce takie jak np. winogrona powinno sie odmaczac. Ja stosuje ta metode od jakiegos czasu i dzieki temu smakuja o wiele lepiej.
Autor:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość:

Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawlowski | kontakt | wspolpraca | reklama
design System Zarządzania Treścią - CMS identyfikacja wizualna