Śmiertelny skok na bungee

rysiek
Śmiertelny skok na bungee
06 sty 2005 - 17:58:40
Tak się włąsnie kończą zabawy z amatorami. Nie umawiajcie się z ludźmi przez internet na skoki. Nie ufajcie komuś kto pokaże wam gume i twierdzi, że przeszedł profesjonalne szkolenie.
Takie szkolenia tak się właśnie kończa.

PAP:

24-latek, który skakał na bungee z jednego z mostów w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie), zginął na miejscu. Prawdopodobnie lina, na której skakał, była zbyt długa.

"Obecnie wyjaśniamy okoliczności śmierci tego mężczyzny. Z całą pewnością wiadomo jedynie, że zginął na miejscu i że nogi miał związane liną bungee" - powiedziała PAP Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Dodała, że prawdopodobnie wraz z 24-latkiem z mostu skakali jeszcze inni młodzi ludzie, ale nie ma jeszcze pewności, kto oraz ile osób.
Anka
Re: Śmiertelny skok na bungee
05 lut 2005 - 18:29:26
Chciałam Cię tylko zapytać czy Ty skakałeś na bungee? Bo wiesz,ja oczywiście popieram Twoje zdanie,ale jak według Ciebie najlepiej jest rozróżnić amatora od profesjonalisty???
rysiek
07 lut 2005 - 17:28:11
Skakalem i to bardzo wiele razy - nie umawiaj sie na skoki przez internet z przypadkowymi ludzmi. Najpierw poznaj instruktora lub firme a pozniej zapytaj gdzie odbeda sie najblizsze skoki.

Np. CSE GUL [www.bungy.pl] - na stronie tej firmy mozemy zobaczyc, ze wspolpracuja z powaznymi firmami i organizuja skoki od wielu wielu lat. Maja duze osiagniecia i dzieki temu napewno rowniez doswiadczenie.
25 sie 2010 - 13:45:03
I jesteś pewny że oni mają czyste konto? Nie bądz taki pewny
everest
17 lut 2005 - 23:25:17
RYSIEK ,TY JOŁOPIE NIE WPROWADZAJ LUDZI W BŁĄD. Z TWOICH WYPOWIEDZI WNIOSKUJĘ,ŻE "UWAŻASZ SIĘ ZA ZNAWCE" ,W JELENIEJ GÓRZE SKOK ODBYŁ SIĘ PRAWIDŁOWO,GUMA BYŁA ODPOWIEDNIO WYMIERZONA,SKOK BYŁ SFILMOWANY [www.twoje-sudety.pl] Skoro jesteś taki wszechwiedzący to powiedz na forum ile trwało szkolenie (we Włoszech) szefa CSE Gul.
redzi
02 mar 2005 - 23:58:25
A pamietacie dream jumping. Skoki z budynków i kominów. Wszystko było cacy dopóki nie zginał członek ekipy tv. Wylądował na balkoniku komina....
odradzam skakanie...byl tez wypadek jakis czas temu ze dziewczyna chyba w zakopanym skaczac na bungy chyba wypiela sie z uprzezy i wpadla do potoku. Zawsze jest ryzyko obojetnie czy organizuje profesonalista czy amator.
rysiek
07 mar 2005 - 14:50:14
No mylisz fakty, poszukaj, zapoznaj sie, przemysl, dyskutuj.
Krzystek
07 sie 2007 - 10:09:52
Ja skakałem w sobotę z SZCZECINIE. Skoki organizowała firma GUL. Skakałem z 54 metrów i to pierwszy raz w życiu. To, że nie zjechałem na dół w koszu zawdzięczam tylko instruktorowi, który tak mnie "zagadywał", że całkowicie mnie uspokoił i nawet nie wiem kiedy, poszybowałem w dół.

Wrażenia.
Kiedy zaczynałem spadać ogarnęła mnie panika. Nagle poczułem gwałtowne przyśpieszenie, powiew na twarzy i zaczęło mi się podobać, nie mogłem uwierzyć, że LECĘ w dół. Ziemia zbliżała się szybko... zbyt szybko, kiedy poczułem lekkie szarpnięcie za nogi, poczułem zawód, że to już koniec lotu. "za krótko" pomyślałem sobie. Potem mną pokołysało i całkiem straciłem orientacje, gdzie jest co, dookoła mnie.
Jednak wrażenie kolosalne. Jak będą we wrocku, skoczę jeszcze raz.
Nie taki diabeł straszny jak go malują.

A co do wypadków. One zawsze się zdarzają, gdy zawini sprzęt, lub człowiek. Często zabezpieczenia są tak skonstruowane, że jedna usterka nie powoduje katastrofy, ale czasem dochodzi to nieszczęśliwych zbiegów okoliczności i do tragedii.
Jednak zdarza się to wszędzie. W pociągu, samolocie, czy samochodzie.
Jak wsiadasz do samochodu, pociągu, czy autobusu, to trzęsiesz się, że będziesz miał wypadek?? Chyba nie.
Ze sportem ekstremalnym jest podobnie, a wrażenia o wiele lepsze.

P.S. Jak wjechałem na górę i spostrzegłem, że obserwuje Z GÓRY maszty statków i szczyty portowych dźwigów, bałem się. Jak ktoś był na górze pierwszy raz i mówi, że się nie bał, prawdopodobnie kłamie.
Pozdrawiam
Bogusia
10 sty 2008 - 14:47:39
ja mam pytanie od ilu lat mozna skakac na bangee, lubie ryzyko ale mam 15 lat i nie wiem czy moge juz skakac czekam na odpowiedz.
10 sty 2008 - 16:25:08
możesz, o ile będziesz miała pozwoleństwo od rodziców lub opiekunów grinning smiley

chyba, że organizatorzy skoków się nie zorientują, że jesteś nieletnia grinning smiley
Adi
20 kwi 2008 - 21:47:18
ja chce skoczyć baardzo
czuliście mdłości bo boje się ze pożygam się na gapiów hehehe
21 kwi 2008 - 08:44:36
nie wydaje mi się, żeby wymioty podczas lotu były możliwe cool smiley chyba że ktoś to wymusi cool smiley
witek
28 mar 2009 - 21:12:25
a ja skakalem a mam tylko 13 lat tongue sticking out smiley
jarek
25 sie 2010 - 10:45:33
A co myślicie o tym dźwigu Zakopanem? bo zdania są podzielone a w sumie firma wygląda na solidna heh smiling smiley Prosze o opinie tylko nie wyssane z palca historie ze dziewczyna wpadla do potoku heh.Pozdrawiam
16 wrz 2010 - 19:44:10
to chyba ta sama firma co ma dźwig w Warszawie grinning smiley

skakałem w Warszawie i było ok, ale to było ładnych parę lat temu grinning smiley
Ola
02 wrz 2011 - 13:39:15
Ja skoczyłam na bungee w tym roku w Zakopanem i muszę przyznać, że to był jeden z fajniejszych punktów moich wakacji! Jak zobaczyłam dźwig pod Gubałówką, to nie zastanawiałam się długo. Skoczyłam i było świetnie the finger smiley Jak wjechałam na górę to zrobiło mi się słabo i zakręciło mi się w głowie... no na prawdę miałam stracha winking smiley Był ze mną bardzo konkretny instruktor, który po otwarciu bramki jeszcze raz mi wszystko powtórzył. Po tym jak klepnął mnie w bark ja bez zastanowiania wyskoczyłam. To niesamowite uczucie tak spadać w dół... głośno krzyczałam. ale było świetnie. Polecam!
kamila
tongue sticking out smiley
07 lip 2009 - 19:29:06
HEJ MAM PYTANIE W KTORYM MIEJSCU WSZCZECINIE SKACZE SIE NA BUNGEEsmiling smiley
Re: tongue sticking out smiley
07 lip 2009 - 21:05:13
W Szczecinie nie ma stałego punktu. Proponowałbym zapolować na dźwig przy jakiejś imprezie organizowanej w Szczecinie lub w okolicach, kiedyś dźwig stał przy plaży w Międzyzdrojach grinning smiley
Legion
07 lis 2010 - 21:23:25
A ja wam powiem tylko tyle SPADOCHRON. skydive jest o wiele lepsze i o wiele bezpieczniejsze niż bungee.
anonimowy fanatyk bungee
18 lip 2010 - 20:04:58
przez internet mozna sie tylko dowiedziec gdzie sa skoki, oczywiscie jak sie umawia przez neta jest taniej ale lepiej wylozyc 50zl wiecej i miec niezapomiane wrzenia niz oszczedzackase i skonczyc na wuzku albo w kostnicy. ja skakalem z mostu Bloukrans Bridge, za skok bulisz 250 dolarow usa. ale nie zapominasz tego. i zyjesz. na stale umocowane dzwigi na bungee w polsce ktore polecam sa w poznaniu, gdyni,i w plocku tamte sa najlepsze w polsce dopasuja wszystko co do cala. inne wliczajac tych co dzialaja w internecie maja jedna sprezysta line ze wzmocnieniem na koncu ( [leerburg.com] ) to dobra lina ale na odpowiedniej wysokosci i ma limity od 50kg do 95kg. a profesionalne maja liny skladajace sie z trzech czesci wzmacnianej niesprezystej liny, ze mocno ozciagliwej gumy wzmacnianej wluknem linianym i ze sprezyny cos takiego (http://img.interia.pl/facet/nimg/fac1062006.jpg) wiec zastanuwcie sie czy waro wylozyc troszke wiecej kasy i miec gwaracje bezpieczenstwa czy zalowac i zostac kaleka do konca zyca lub zginac.
08 lis 2010 - 10:00:49
nie dość, że masz problemy z ortografią to z liczeniem też Ci nie najlepiej idzie grinning smiley

[www.faceadrenalin.com] grinning smiley

650 ZAR to równowartość około 250, ale złotych polskich grinning smiley

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-08 10:01 przez eXSkalolaz. (zobacz zmiany)
14 pa 2011 - 12:39:49
a skakałem z 90 metrów w Warszawie, niezły czad i bardzo bezpiecznie-poducha pod spodem-polecam. Inne formy spedzania czasu na [sportyekstremalne-bartek33.blogspot.com] winking smiley Pozdrawiam
Załączniki:
otwórz | pobierz - bungee.JPG (299.7 KB)
15 pa 2011 - 10:44:44
ta poducha raczej by nie pomogła, ale miło, że chociaż ją napompowali, a przynajmniej tak na zdjęciu wygląda cool smiley
olka
27 pa 2011 - 19:01:28
ej gdzie mozna skakać w dolnośląskim bo chcę skoczyć
28 pa 2011 - 09:39:45
nie wiem po co oznacza to "ej" na początku, ale w dolnośląskim na bungee skoczyć można w Karpaczu grinning smiley

[quasar.net.pl]

have fun cool smiley
Autor:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość:

Copyright © 2000-2013 Kazimierz Pawlowski | kontakt | wspolpraca | reklama
design System Zarządzania Treścią - CMS identyfikacja wizualna