Dobry występ Stanisława Kastorego w Val Thorens
03-04-2011W ostatni weekend we francuskim Val Thorens rozegrany został finał cyklu The North Face Ski Challenge 2011. Do udanych swój start zaliczyć może Stanisław Kastory, który rywalizację zakończył na czwartym miejscu w swojej kategorii wiekowej. The North Face Ski Challenge to cykl imprez przeznaczonych dla narciarzy poniżej dwudziestego roku życia. Start w zawodach jest szansą dla młodych zawodników na zdobycie 2-letniego kontraktu sponsorskiego z firmami The North Face i Atomic.
Kwalifikacje rozgrywane były w trzech europejskich ośrodkach:
Flachauwinkl, Are i Chamonix. Przepustka do startu była także specjalną nagrodą dla najzdolniejszych młodych zawodników uczestniczących w The North Face Polish Freeskiing Open 2011 rozgrywanych w Zakopanem pod koniec stycznia.
Pierwszego dnia zawodów bardzo dobrze zaprezentował się Stanisław Kastory, który po konkurencji freeride zajmował trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej (19 - 20 lat).
"W dniu freerideowym wszystko poszło zgodnie z planem. W pierwszym przejeździe pojechałem spokojnie, zaliczyłem 1 skok ze skał. W drugim przejeździe mogłem zaryzykować i skoczyć także z drugiej, większej partii skał. Jestem też zadowolony ze swojego przejazdu po railach w czasie dnia freestyleowego, oczywiście mogło być nieco lepiej na skoczniach. Slopestyle był bardzo wymagający i długi, składał się z lini 3 raili, 3 skoczni i jeszcze jednej dużej przeszkody." - powiedział Polak, który rywalizację zakończył na czwartym miejscu za Szwedem Williamem Frykholmem, Belgiem Driesem Lemmensem i Francuzem Julienem Hericherem.
Najwyższy poziom zaprezentowali zawodnicy startujący w kategorii Kings (16-18 lat). Zwycięzca, Per Fernvik ze Szwecji, zapewnił sobie 2-letni kontrakt sponsorski, co z pewnością otworzy mu drzwi do kariery sportowej. Jak powiedział Timy Theaux, sędzia główny zawodów: "Per wykorzystał wszystkie przeszkody w snowparku. Jego przejazd był bardzo stylowy i trudny technicznie. Dobry wynik z dnia freerideowego jest dowodem na to, że Per to naprawdę wszechstronny zawodnik."
Wśród dziewcząt (12-18 lat) najlepiej spisała się Michela Usti ze Szwecji. Druge miejsce zajęła jej rodaczka Sandra Dejin, a trzecie Karolein Schwagten z Belgii. W kategorię Kids, w której startowali najmłodsi zawodnicy (12-13 lat), zwyciężył Dylan Florit z francuskiego La Grave. Na drugim miejscu uplasował się Marco Ladner z Austrii, a na trzecim Erik Davis ze Szwecji. Ostra rywalizacja toczyła się także w kategorii Teens (14 - 15 lat). Ostatecznie zwyciężył 15 - letni Daniel Walchofer z Austrii. Kolejne miejsca na podium opanowali Francuzi: Alexandre Boussant-Morin i Julien Dufrane.
Młodzi zawodnicy, którzy wzięli udział w The North Face Ski Challenge pokazali, ze rośnie już kolejne pokolenie narciarzy freestyleowych, którzy wkrótce nawiążą walkę z najlepszymi zawodnikami na świecie. Jak przyznają sami startujący, w czasie imprezy panowała wspaniała atmosfera, a organizatorzy przez cały czas dbali o to, by nikt nie zapomniał iż najważniejsza w tym sporcie jest po prostu dobra zabawa.
Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronie www.thenorthfaceskichallenge.com
Ostatnie wiadomości:
- 02.05.2012 Timex nawiązał współpracę z STS PaceMaker TEAM
- 26.04.2012 Beara Gryllsa – Outdoor. Pasja i adrenalina.
- 23.04.2012 Burn Save Our Spot
- 20.04.2012 Kurs instruktora survivalu
- 19.04.2012 Projekt Stowarzyszenia Skalny Most wśród 14 wybranych inicjatyw z całej Europy
- 18.04.2012 Kirgizja i góry Tien Szanu - wyprawa na Chan Tengri 7010 m n.p.m.
- 15.04.2012 Kolejny sukces Karoliny Winkowskiej!
- 14.04.2012 Karolina Winkowska druga w Pucharze Świata w kitesurfingu
Porozmawiaj na forum:
- ankieta do pracy magisterskiej (1 odpowiedz)
- NNW na Sporty Extremalne (1 odpowiedz)
- Kitesurfing w Andaluzji Majówka? Czerwcówka? (brak odpowiedzi)
- Wypadd 2012 ;D (brak odpowiedzi)
- Skoki spadochronowe z 4000m na Pomorzu (brak odpowiedzi)
- MAJOWY RAFTING W TATRACH RZEKA BIAŁKA I BELA (brak odpowiedzi)
- RAFTING CANYONING SLOWACJA AUSTRIA WLOCHY 6-11 CZERWIEC 2012 (brak odpowiedzi)
- Skoki spadochronowe - bez konieczności badań (2 odpowiedzi)
- skoki spadochronowe- proszę o pomoc :) (brak odpowiedzi)
- Imprezowa Majówka Studencka 2012 w Hiszpanii w Lloret de mar (3 odpowiedzi)




















