4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Wisla ugosci kolejna odslone narciarskich Mistrzostw Polski Amatorów PZN

Wisla ugosci kolejna odslone narciarskich Mistrzostw Polski Amatorów PZN

03-03-2011

W najbliższy piątek, 4 marca br., po krótkiej przerwie w zawodach, narciarze amatorzy znów powrócą do rywalizacji. Areną nadchodzącej imprezy będą stoki opadające do doliny Łabajów z beskidzkiej góry Stożek wznoszącej się na wysokość niemal 1000 m. n.p.m. Rywalizacja jest częścią projektu TAURON Bachleda Ski, którego celem jest odnowa narciarstwa alpejskiego w Polsce. Miejscem rozegrania zawodów będzie jeden z ciekawszych ośrodków narciarskich nieopodal Wisły w Beskidzie Śląskim, oferujący trasy o przewyższeniu sięgającym 250 metrów.

W jego obrębie znajduje się nawet fragment stoku oznaczonego kolorem czarnym, co świadczy o wysokim stopniu trudności tego odcinka.

Aby uzyskać prawo do startu w finale cyklu Mistrzostw Polski Amatorów, zawodnicy muszą znaleźć się choć raz wśród najlepszej ósemki w swojej grupie wiekowej. W Wiśle walczyć będą oni także o dodatkową nagrodę czekającą na zwycięzcę - Puchar Stożka. Trofeum to ma długą tradycję, w tym roku bowiem zostanie wręczone już po raz XXV.

Ciekawostką jest fakt, że na szczycie Stożka znajduje się najstarsze schronisko górskie w Beskidzie Śląskim – działa od roku 1922. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również turystyczne przejście graniczne do Czech. Biorąc udział w zawodach lub kibicując zawodnikom, będzie można więc zafundować sobie małą wycieczkę do naszych południowych sąsiadów.

Projekt TAURON Bachleda Ski to nie tylko seria zawodów dla amatorów. Jego celem jest znalezienie alpejczyka zdolnego pobić wyniki sportowe Andrzeja Bachledy – Curusia sprzed lat. W związku z tym na projekt składa się cykl imprez sportowych dla młodych zawodników o nazwie TAURON Energy Ski Cup oraz dedykowany im program treningowy TAURON OlimpijSki. Czwartym elementem dopełniającym całość jest wsparcie przez TAURON Polska Energia S.A.

Mistrzostw Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim – najważniejszej imprezy narciarskiej w naszym kraju.

Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON Bachleda Ski na
www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna